Jól küzdött a Kisvárda, de az FTC legyőzte a női kézi NB I-ben

K. B.K. B.
2024.10.09. 19:39
AZ FTC legyőzte a Kisvárdát (Fotó: fradi.hu)
A Ferencváros a Kisvárdát, a Vác a Mosonmagyaróvárt győzte le szerdán, a női kézilabda NB I 5. fordulójában.

A Kisvárda 2016-os élvonalba jutása óta egyszer sem tudta megverni a Ferencvárost, azóta sorozatban 17 mérkőzésen szenvedett vereséget ellene. Ezúttal remekül kezdett a vendégegyüttes, 7–3-ra is vezetett a Fradi ellen, ám ezt az előnyt már az első félidő végére elveszítette, 12–11-es állással vonultak szünetre a csapatok. Szépen küzdött a Kisvárda, mínusz négyről (15–11) még egyre kapaszkodott (17–16), ám innentől az FTC stabilizálta a helyzetét, és ötgólos, 25–20-as sikert ért el. A Ferencváros legeredményesebb játékosa Simon Petra volt, hat gólig jutott.

A Vác a bajnokságban legutóbb 2022. május 15-én győzte le a Mosonmagyaróvárt, azóta kisebb-nagyobb különbséggel sorozatban négyszer kikapott tőle. Kiegyenlítetten indult a mostani találkozó, 7–7-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, ekkor a hazai Vác három góllal elhúzott (10–7).  A Mosonmagyaróvár próbált zárkózni, de két gólnál beljebb nem került, és 31–26-os vereséget szenvedett. A váciak közül Csíkos Luca tíz találatig jutott.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Kisvárda Master Good SE 25–20 (12–11)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Dáné, Marton Zs.
FTC: Böde-Bíró – Papp D. 1, Dmitrijeva 2, Edwige, SIMON P. 6 (1), O. Kanor 2, HÁRSFALVI 4. Csere: JANURIK (kapus), BORDÁS 3, Bölk 3, Maszlova 4, Márton G. Edző. Allan Heine
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – Gém, Kovalcsik B. 2 (1), SZABÓ LILI 3, Gyimesi K., E. Novak 3, Mérai 1. Csere: Leskóczi (kapus), L. KALAUS 3, Brajovics 1, Bucsi, AJANO 3, Karnik Sz. 1, Roszoha, Karé 2, Csáki L. 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 11. p.: 3–7. 22. p.: 10–8. 34. p.: 15–11. 47. p.: 17–16. 54. p.: 22–17. Kiállítások: –, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1
Allan Heine: – Az eredménnyel és a védekezéssel elégedett vagyok, de támadásban sokat hibáztunk, ezen javítani kell.
Józsa Krisztián: – Tudtuk, hogy a Bajnokok Ligája-meccsek között elsősorban nem ránk koncentrál a Fradi. Az volt a célunk, hogy jó meccset játsszunk, ami egy ideig sikerült. Voltak hibáink, de a jövőre nézve biztató a teljesítményünk.

Váci NKSE–Motherson Mosonmagyaróvári KC 31–26 (16–13)
Vác, 550 néző. V: Nagy F., Túróczy
VÁC: BUKOVSZKY – Miklós K. 2, AFENTALER 6, CSÍKOS 10, Varga Emőke 3, Csernyánszki 1 (1), Pelczéder 3. Csere: JUHÁSZ GRÉTA 4, Hajdu Gy., Kurucz A., Wald 2 (2). Edző: Herbert Gábor
MKC: Halter – Falusi-Udvardi 2, Wolfs, ALBEK 4, Ivancok-Soltic 3, Tóth G. 3, STRANIGG ZS. 4 (2). Csere: C. Martins (kapus), LANCZ 7, Varga Emília 1, Faragó Luca 1, Kukely A., Tóth Eszter 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 12. p.: 8–7. 15. p.: 10–7. 22. p.: 12–10. 26. p.: 14–10. 38. p.: 20–18. 44. p.: 24–20. 51. p.: 26–21. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Herbert Gábor: – Kellett a sors segítsége is, de a hit volt a győzelem kulcsa. Úgy mentünk fel a pályára, hogy megpróbáljuk megragadni az esélyt. Ilyen éretten játszani még sosem láttam a lányokat. Remélem, nem csak egyszeri fellángolás volt ez a részünkről.
Gyurka János: – Fegyelmezetlenek voltunk, sok labdát adtunk el, ezek nem fértek bele. Hatalmasat játszott a Vác, érett játékot produkált, taktikusan felépített támadásokkal könnyű gólokat lőtt. Készültünk rá, mégsem tudtuk megállítani Csíkos Lucát, sok fejtörést okozott védekezésben. Vállalom a felelősséget.