Az EHF immár második alkalommal rendezte meg nagyszabású gálaestjét, a tavalyi példából tanulva ezúttal nem a nyár elején került sor a rendezvényre, hanem a női Európa-bajnokság záró hétvégéjén. A bécsi, kék szőnyeges bevonulással kísért díjkiosztón számos korábbi klasszis tiszteletét tette, nem véletlenül, ugyanis az este során beiktatták a sportági Hírességek Csarnokának új tagjait. Görbicz Anita, Pálinger Katalin és Nagy László után idén Iváncsik Gergő nevével bővült az elit klub magyar klasszisainak sora.
„Az utolsó pillanatban derült ki, hogy el tudok jönni, mert nem ugyanazon a napon van az utánpótláscsapatommal a fordulónk. Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyen elismerésben lesz részem. Annak idején nekem a szélsők közül a német Stefan Kretzschmar és a dán Lars Christiansen voltak a példaképeim, de most is összefutottam több olyan játékossal, akiket gyerekként csak a tévéből figyeltem” – mondta lapunknak a 270-szeres válogatott kiválóság, aki kétszeres olimpiai 4. helyezett, BL-döntős, KEK-győztes, 16-szoros magyar bajnok, a Győri ETO és a Veszprém korábbi balszélsője.
A vasárnapi bronzmeccsünk ellenére Simon Petrát is elengedte Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány, hogy személyesen vegye át az előző idény legjobb fiatal játékosának járó díjat. „Egyelőre a pózolás még nehezebben megy, mint átkígyózni a franciák kemény védelmén” – jegyezte meg kérdésünkre nevetve a 20 éves irányító, akit párja kísért el az eseményre.
Amikor már a színpadon a jövőbeli céljairól faggatták, így felelt: „Először remélem, megnyerjük a bronzérmet a válogatottal, aztán az FTC-vel is nagy céljaink vannak a Bajnokok Ligájában” – mondta az első megilletődöttségen túllépve. Példaképeként Görbicz Anitát nevezte meg, de az is nagy élményt jelentett számára, hogy a mostani gálán számos klasszissal találkozhatott. „Még hozzá kell szoknom – bízom benne, lesz még rá módom.”
Összesen öt kategória díjazottjait ünnepelték, a legjobb fiatal játékoshoz hasonlóan korábban már nyilvánosságra hozták az idény csapatait is, amelyben a nőknél jobbszélsőként Győri-Lukács Viktória is szerepel. Újdonságként megválasztották az olimpia legjobbjait is, itt a norvégok világklasszisa, Katrine Lunde, valamint a dán Mathias Gidsel nyert. A strandkézilabdázók legjobbjai Ricardo Castro and Meike Kruijer lettek.
Az elmúlt évad MVP-jének járó díjat Michael Wiederer, az EHF elnöke adta át a Győrtől a harmadik BL-győzelmével búcsúzó, a pályafutását olimpiai bajnoki címmel megkoronázó norvég Stine Oftedalnak, míg a férfiaknál a Barca kapusklasszisa, Emil Nielsen kapta az elismerést, aki klubjával a BL-ben diadalmaskodott, a nemzeti csapattal pedig ötkarikás aranyat és Eb-ezüstöt nyert.
A HÍRESSÉGEK CSARNOKÁBA 2024-BEN BEVÁLASZTOTTAK
Kapusok: Andreas Thiel (Németország), Mats Olsson (Svédország), Dejan Perics (Szerbia), Luminița Hutupan-Dinu (Románia)
Mezőnyjátékosok: Iváncsik Gergő (Magyarország), Nikola Karabatic (Franciaország), Mikkel Hansen (Dánia), Carmen Amariei (Románia), Anja Andersen (Dánia), Ljubomir Vranjes (Svédország), Andy Schmid (Svájc), Mia Hermansson-Högdahl (Svédország), Stine Oftedal (Norvégia), Volker Zerbe (Németország), Staffan Olsson (Svédország), Indira Kastratovic (Észak-Macedónia), Marta Mangué (Spanyolország), Luc Abalo (Franciaország), Ivan Cupic (Horvátország), Igor Vori (Horvátország), Viran Morros (Spanyolország)
A 2023–2024-ES KÉZILABDAIDÉNY CSAPATA
FÉRFIAK
Kapus: Emil Nielsen (Dánia)
Jobbszélső: Hans Lindberg (Dánia)
Jobbátlövő: Dika Mem (Franciaország)
Irányító: Felix Claar (Svédország)
Beálló: Ludovic Fabregas (Franciaország)
Balátlövő: Elohim Prandi (Franciaország)
Balszélső: Emil Jakobsen (Svédország)
Védő: Magnus Saugstrup (Dánia)
MVP: Emil Nielsen (Dánia)
NŐK
Kapus: Sandra Toft (Dánia)
Jobbszélső: Győri-Lukács Viktória (Magyarország)
Jobbátlövő: Anna Vjahireva (Oroszország)
Irányító: Stine Oftedal (Norvégia)
Beálló: Sarah Bouktit (Franciaország)
Balátlövő: Henny Reistad (Norvégia)
Balszélső: Chloé Valentini (Franciaország)
Védő: Line Haugsted (Dánia)
MVP: Stine Oftedal (Norvégia)