Dánia–Algéria
Az algériaiak pár percig reménykedhettek csupán, hogy szorossá tudják tenni a címvédő elleni megméretést. Ám a dán válogatott, amelyben már nem szerepel sem Mikkel Hansen, sem Niklas Landin, óriási gólfesztvált rendezett. Összesen 47-szer dobták az afrikaiak kapujába a labdát, 25-tel többször, mint Algéria – ebből Mathias Gidsel tízszer, Emil Jakobsen nyolcszor volt eredményes. Ezzel együtt Emil Nielsen kapus lett a meccs embere, aki 47 százalékkal védett (16/34) – sajtóhírek szerint 2026-tól a One Veszprém játékosa lesz.
Franciaország–Katar
Tíz évvel ezelőtt nagy meglepetésre – persze Katar miatt – ez a két csapat vívta a döntőt a világbajnokságon, akkor a franciák három góllal nyertek. Azóta persze teljesen átalakult a közel-keleti együttes, és már messze nem annyira versenyképes, mint akkor volt.
A franciák már negyedóra elteltével ötgólos előnyben voltak, a szünetben pedig már nyolc találat volt közte. A fölényes sikert a második játékrészben sem fenyegette veszély, egy híján kétszer annyi gólt szereztek az éremesélyesnek számító franciák, mint riválisuk, a mezőny legeredményesebbjeként Thibaud Briet ebből hét találatot vállalt.
Olaszország–Tunézia
Az afrikai csapat jobban kezdte a találkozót, ám bő tíz perc után az olaszok átvették az irányítást, és onnantól semmi esélyt sem adtak. Az európai együttes fokozatosan elhúzott, és sima, hétgólos győzelmet aratott. A mérkőzés legjobbja a 12 lövésből 10 gólt elérő Leo Prantner volt.
KÉZILABDA
FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT (HERNING)
Olaszország–Tunézia 32–25 (17–11)
Ld: Prantner 10, Bulzamini, Mengon, Parisni 4-4, ill. Abdallah 6, Dzsbeli, Maaref 5-5
Dánia–Algéria 47–22 (20–11)
Ld: Gidsel 10, E. Jakobsen 8, Pytlick 6, ill. Abdi 6, Zennadi, Abrusz, Berkusz 3-3
C-CSOPORT (POREC)
Franciaország–Katar 37–19 (18–10)
Ld: Briet 7, Minne 5, Mem 4, ill. Marzo 4
Ausztria–Kuvait 37–26 (18–16)
Ld: Frimmel, Zivkovic, Damböck, Wagner 5-5, ill. Alhendal, Aldavani, Radhei 4-4