A nagydisznódi együttest – sok más romániai sportklubhoz hasonlóan – a helyi önkormányzat finanszírozza, de a 22 ezer fős kisváros polgármestere, Mircea Orlatan bejelentette, hogy a Magura jövőjéről a nagydisznódi lakosok (valamint az általuk megválasztott önkormányzat) fognak dönteni.
„Az idei évtől kezdve a Magura Cisnadie női kézilabdaklub finanszírozásának mértékéről a városunk lakóival és az önkormányzati képviselőkkel folytatott valós konzultáció után fogunk dönteni” – fogalmazott Facebook-bejegyzéséban a városvezető, hozzátéve, hogy a város idei éves költségvetésének kialakításakor figyelembe kell venni az egyre inkább kedvezőtlenebb társadalmi és gazdasági körülményeket, valamint azt is, hogy Nagydisznódon égető szükség van a utak és a közművek fejlesztésére, illetve karbantartására.
A polgármester közlése szerint a város 2024-es költségvetése közel 50 millió lej (négy milliárd forint) volt amiből, a női kézilabdacsapat hatmillió lejt (közel 488 millió forintot) emésztett fel, nem számítva a játékosok elszállásolásának költségeit, amivel az előző városvezetés nem számolt el.
Orlatan a bejegyzése hozzászólásaiban várja a nagydisznódiak véleményét, így nem túlzás azt állítani, hogy a kommentfal dönt egy profi sportcsapat jövőjéről.
A keleti szomszédunk női élvonalába (Liga Florilor) 2015 óta szereplő Magura (amely 2018-ban a bajnokságban, 2022-ben a Román Kupában nyert bronzérmet) négy alkalommal szerepelt az európai porondon (kétszer az EHF-kupában, kétszer az Európa-ligábam), s ez idő alatt négyszer összecsapott a Siófokkal (a Balaton-partiak egy döntetlen mellett háromszor nyertek), míg a 2021–2022-es idényben a DVSC-t búcsúztatva jutott be az Európa-liga csoportkörébe.
A magyar ifjúsági válogatottal 2019-ben Eb-bronzot nyerő Tóth Krisztinát is foglalkoztató klub jelenleg a (a Gloria Buzau visszalépése nyomán) 13 csapatos bajnokság kilencedik helyén áll, 12 ponttal.