Valerija Maszlova 2024 nyarán érkezett a Ferencvároshoz, és míg a bajnokságban 20 meccsen 78-szor volt eredményes, a Bajnokok Ligájában 13 mérkőzésen csak 22 gól fűződik a nevéhez.
Az orosz jobbátlövő jelezte a vezetőség felé, hogy szeretné felbontani a szerződését az idény végén, és a klub elfogadta a kérését. Döntésében vélhetően szerepet játszott, hogy posztján Klujber Katrin mögött kevesebb lehetőséghez jutott.
Maszlova a Ferencvárossal megnyerte a Magyar Kupát, a bajnokságban még odaérhet az első helyre, míg a Bajnokok Ligájában a negyeddöntőre készül.
Új klubja, a CMS Bucuresti már be is jelentette Maszlova érkezését, aki 2027-ig kötelezte el magát. Érdekes, hogy a 24 éves kézilabdázó nagy vándormadárnak tűnik: 2022 óta a bukaresti együttes lesz a hatodik csapata.
Könnyen lehet, hogy Dániából pótolja Maszlovát a Ferencváros, helyi sajtóhírek szerint ugyanis Mette Tranborg követheti Jesper Jensent Budapestre. A 29 éves sportoló olimpiai és világbajnoki harmadik helyezett, jelenleg az Esbjergben játszik. Igaz, felesége betegsége miatt Jesper Jensen érkezése is bizonytalanná vált.