A hollandok ellen az egyik ellenfelét megrúgó Tomori Zsuzsannát nem tiltották el, így Mátéfi Eszter minden játékosára számíthatott.
Tegnap a németalföldiek ellen pocsékul kezdtünk, most azonban Szucsánszki Zita három góljával az 5. percben 3–1-re mi vezettünk. Védekezésben – amikor volt idő cserélni – Szekeres Klára állt a nyitott falunk közepén.
A parádésan kezdő Szucsánszki negyedik gólját követően Bulath Anita bombája törte meg az „egyhangúságot", ő iratkozott fel másodikként a mieink közül a góllövőlistára, a másik oldalon pedig Pálinger Katalin kivédte a svédek első hétméteresét.
Kovacsics Anikó két bombája után a nyolc magyar lövésből csak egyet védő Gabriela Kaint lehívta a pályáról Per Johansson, hogy Cecilia Grubbströmöt Szucsánszki egy újabb védhetetlen lökettel szinte azonnal felavassa.
A társrendező norvégoknak nyerniük kellett a hollandok ellen, különben akár kellemetlen meglepetés is érhette volna őket. Ennek megfelelően esélyt sem adtak az előző körben a mieinket megleckéztető narancs mezeseknek. Már a félidőben is kilenccel vezettek a Heidi Löke vezette északiak, végül 35–13-ra kiütötték a hollandokat. A norvég válogatott ezzel a győzelemmel a második lett a csoportban, így az elődöntőben a társházigazda dánokkal találkozik majd. |
Ekkor 8–3-ra vezettünk már, így nem volt okunk a kapkodásra, néhány buta hibával azonban mégis felhoztuk ellenfelünket, ráadásul a román játékvezetői páros két szigorú ítélete után kettős emberhátrányba is kerültünk. Ennek eredményeként 8–7-re felzárkóztak a skandinávok, egyenlíteni viszont szerencsére nem tudtak.
A svéd védőfal rendkívül masszívnak bizonyult, nehéz volt rajta rést találni, ám átlövéseink az első félidőben többnyire „ültek", Pálinger pedig továbbra is nagyszerűen védett. Szabó Valéria első zicceréből a lécre pattintott, Vérten Orsolya azonban előbb indításból, majd a szélről is eredményes volt, így 12–8-nál a svéd kapitány jobbnak látta időt kérni.
Bulath kétperces kiállítását kihasználva a svédek kettőt faragtak hátrányukból, ám a félidei állás (12–10 ide) így is biztató volt. Az első harminc perc magyar ásza, Szucsánszki kilenc próbálkozásból hét gólt szerzett, ráadásul egyik szebb volt, mint a másik.
A második játékrész bosszantóbban nehezen kezdődhetett volna, Pálinger ugyanis hetest hárított, ám a kipattanót Linnea Torstenson begyűjtötte, majd másodszor már nem hibázott.
A védőfal ezután sem sokat segített kapusunknak, támadásban pontatlanná váltak lövéseink, a 40. percben így már Svédországnál volt az előny (16–15).
A negatív szériát időlegesen sikerült megállítanunk, ám tíz perccel a vége előtt olyanra akadt példa, amire addig a meccsen egyszer sem: kettővel „elhúztak" a svédek. Gyenge, helyezetlen lövéseinkkel naggyá tettük az ellenfél kapusát, tizenkét perces gólcsendet megtörve végül Szamoránsky Piroska talált be végre, 21–19-re zárkóztunk ezzel fel az 56. percben.
Kis örömünk azonban nem tartott sokáig, a csoda sajnos elmaradt, a svédek 24–19-re nyertek, így készülhetnek a Románia elleni elődöntőre, míg a mienk a 9. vagy a 10. helyen fejezik be a kontinenstornát.
II. CSOPORT, 3. FORDULÓ |
Svédország–Magyarország 24–19 (10–12) |
Lillehammer, 2500 néző. Vezette: Florescu, Duta (románok) |
SVÉDORSZÁG: Kain – Wiel Fredén 4, Jacobsen 1, Wiberg, Gulldén 2, TORSTENSON 8 (3), Boson 2. Csere: GRUBBSTRÖM (kapus), JOHANSSON 6, Roberts, Helleberg, Islas Helgesson, Flognman 1, Wallén |
MAGYARORSZÁG: PÁLINGER – Kovacsicz 1, Bulath 3, Kovacsics 2, Szamoránsky P. 1, SZUCSÁNSZKI 8 (3), Vérten 2. Csere: Szekeres, Tóth T., Tomori, Szabó V. 2 |
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–1. 8. p.: 2–5. 13. p.: 3–8. 18. p.: 7–8. 26. p.: 7–11. 31. p.: 11–12. 35. p.: 12–15. 40. p.: 16–15. 44. p.: 16–18. 52. p.: 21–18. 56. p.: 21–19 |
Kiállítások: 2, ill. 8 perc |
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3 |
Ukrajna–Franciaország 19–31 (13–16) A legjobb dobók: Borscsenko 7, Pidpalova 6, ill. Pineau 6, Dembélé, Deroin 5-5, Signate 4 |
Norvégia–Hollandia 35–13 (18–9) A legjobb dobók: Löke 7, Frafjord, Hammerseng 4-4, ill. Abbingh 4, Hilster, Van der Wissel, Visser 2-2 |
A II. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE