FÉRFI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
PICK SZEGED–SG FLENSBURG-HANDEWITT (német) 36–35 (17–18)
Szeged, Pick Aréna, 7300 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájciak)
SZEGED: Alilovic – Sostaric 3, FRIMMEL 6, GABER 5, Mackovsek 2, Bodó 3, Bombac 2.Csere: MIKLER (kapus), Tönnesen 3, ROSTA M. 4, Martins 1, Blonz, Henigman, Garciandia 3, B. Radivojevics 4 (3). Edző: Juan Carlos Pastor
FELNSBURG: Buric – Svan 2, EINARSSON 5, GOTTFRIDSSON 7, GOLLA 6, Mensah 3, WANNE 9 (4).Csere: Möller (kapus), Hald, Johannessen 3.Edző: Maik Machulla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 1–4. 10. p.: 3–6. 15. p.: 7–9. 18. p.: 10–10. 21. p.: 11–13. 27. p.: 16–15. 31. p.: 19–18. 35. p.: 20–20. 39. p.: 22–23. 43. p.: 26–24. 47. p.: 28–27. 50. p.: 30–29. 52. p.: 33–30. 57. p.: 33–33. 59. p.: 35–33
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Továbbjutott: a Flensburg-Handewitt, 60–57 összesítéssel
ÖSSZEFOGLALÓ
Alig öt perc alatt hárommal nőtt a Pick Szeged négygólos hátránya a Flensburg ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe jutásért vívott párharc visszavágóján. Amelyre a várakozásoknak megfelelően nem tért vissza deréksérüléséből a beálló Bánhidi Bence, aki a telt házas Pick Aréna lelátóján ült, így nélküle kellett volna megfordítani a párharcot.
Ezt a gyorsan összeszedett hátrányt az első tíz percben nem sikerült ledolgozni, bár abból, hogy a német együttesbe a csütörtöki mérkőzésre visszatért Lasse Svan és Emil Jakobsen, már lehetett tudni, hogy Juan Carlos Pastor csapatának még annál is nehezebb dolga lesz, mint az első találkozón. Pláne úgy, hogy a vendégek az első negyedórában tíz gólt szereztek, ami jelezte, hogy a hazaiak védelme sem működött olajozottan.
Erre, amikor úgy látszott, semmi sem akar összejönni, Bodó Richárd vezetésével percek alatt egyenlített a Szeged, igaz, fordítani nem sikerült, mert a Flensburg rendre villámgyorsan válaszolt a hazai gólokra. A Mirko Alilovic helyére beálló Mikler Roland három elképesztő bravúrjának, közte egy hetes hárításának köszönhetően három perccel a szünet előtt ugyan a Szeged át tudta venni a vezetést, de a sovány előnyt nem sikerült megtartania, így egygólos német vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.
Ez azt jelentette, hogy a hazaiaknak nagyon erős második játékrészre lett volna szüksége a továbbjutás kiharcolásához. A szegediek tizenkét lövést hagytak ki az első félidőben, ami harminc perc alatt nagyon sok. Pastor valószínűleg valami hasonlót mondhatott a játékosainak az öltözőben, mert érezhetően rákapcsoltak, de mivel ugyanez elmondható volt a vendégekről is, a meccs kiegyenlített lett, és egyre kevésbé lehetett érezni, hogy a Szeged öt góllal meg tudná nyerni ezt a találkozót – pláne, hogy csak húsz perce maradt rá.
Magasabb fokozatra kellett volna kapcsolni, ami nem sikerült: bár két-három góllal el tudtak lépni, a vendéglátók a kritikus hajrá időszakában hat percig nem szereztek gólt; egymás után Matej Gaber és Dean Bombac is kihagyott egy-egy helyzetet, Bodó pedig egymaga összesen nyolcat a meccsen. A védekezés agresszivitásáról sok mindent elárult, hogy 55 percet mindkét csapatnak csupán egyetlen kétperces kiállítással sikerült lehoznia.
És mikor a három perccel a vége előtt az izlandi jobbszélső, Teitur Örn Einarsson újra egyenlített, a továbbjutás sorsa eldőlt, csak a győzelem megszerzése maradhatott a szegediek célja. Ez utóbbi sikerült, de ebben nem leltek vigaszt a hazai játékosok, akik az utolsó támadásnál már csak csalódottan sétáltak. A vége egygólos szegedi győzelem lett, de az igazi győztes a Flensburg volt, amely a Barcával találkozik a májusi negyeddöntőben.
BODÓ RICHÁRD ÉS JUAN CARLOS PASTOR A MÉRKŐZÉS UTÁN
PERCRŐL PERCRE
Véget ért a mérkőzés, a Szeged 36–35-re nyert, de a Flensburg jutott a legjobb nyolc közé, ahol a Barcelona lesz az ellenfele.
2. FÉLIDŐ
55. perc: Lassítja a játékot a Flensburg, a bíró nem veszik el a labdát.
54. perc: Bombac lövése is a kapu fölé száll.
53. perc: Bodó ezúttal fölé tüzel. Labdát szerez a Szeged, de rossz az indítás.
41. perc: Gaber is jól játszik, egyenlít a beálló. 24–24
34. perc: Garciandia találatával újra vezet a Szeged. 20–19
ELSŐ FÉLIDŐ
24. perc: Martins szerez labdát, de Buric emberfeletti bravúrral hárítja a ziccerét.
23. perc: Mackovsek Buric feje fölött bombáz a kapuba. 13–14
21. perc: Mikler váltja Alilovicot a szegediek kapujában.
12. perc: Gottfriddson lő mellé ziccerben.
8. perc: Alilovic véd egy átlövést,majd Bombac lépéshibája után újra a németek jönnek.
4. perc: Újabb hosszú német akció – nem sieti el a támadásokat a Flensi.
3. perc: Alilovic véd egy hosszú német támadás után.
Köszöntjük olvasóinkat!
A sérüléssel bajlódó Bánhidi Bence ezúttal sincs ott a szegediek meccskeretében.
ELŐZMÉNYEK
Az első mérkőzésen 25–21-re győzött hazai pályán a Flensburg.
Nehéz, de nem megoldhatatlan feladat előtt áll a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amely a német Flensburgot fogadja a Bajnokok Ligájában, a legjobb nyolc közé jutásért vívott párbaj visszavágóján. Az első meccset hazai pályán szenzációs védekezéssel 25–21-re megnyerték a németek, úgy, hogy ebben a BL-idényben eddig egyedül a bukaresti csoportmeccsen kaptak kevesebb gólt, akkor húszat.
Ez a négygólos győzelem azonban korántsem volt lehengerlő, a Szeged viszont sokat hibázott, nem ment neki a játék, már negyedóra után végleg kiállították a balátlövő Bodó Richárdot, ezzel egy időben Matej Gaber megkapta a második kétperces kiállítását is, így Juan Carlos Pastornak kétszer is meg kellett gondolnia, mikor küldi be legközelebb. Hiányzott a gárda legjobbja, a derékpanaszok miatt otthon maradó válogatott beálló, Bánhidi Bence, aki valószínűleg a csütörtöki visszavágón sem lesz ott a keretben. Bár hivatalos információ még nincs, de erre enged következtetni az a tény, hogy kimaradt a válogatott keretből is – ettől persze még összedrótozhatják csütörtökre, ami kockázatos még akkor is, ha Bánhidi már a jelenlétével is segíthet a csapaton.
Bár többször is lett volna rá lehetőségük, a koronavírus miatt a Tisza-partiak 2011 óta eddig csak háromszor fogadták a Flensburgot, amellyel mindháromszor szoros mérkőzést játszottak, de csak egyszer tudták legyőzni. Legutóbb, 2019 szeptemberében 24–24-es döntetlent játszottak egymással a BL-csoportkörben, viszont ne feledjük, hogy egyik meccset sem az új, nyolcezres Pick Arénában rendezték.
„Már nagyon várom, hogy ilyen fontos meccset játszhassunk egy új csarnokban, sok nézővel – mondta a visszavágóról a vendégek világbajnok dán kapusa, Kevin Möller. – Különleges találkozót várok, egész idényben az ilyen meccsekre készülünk. Mindent beleadunk Szegeden, hogy megtartsuk az első találkozón szerzett előnyt, és a negyeddöntőbe jussunk.”
Ha már a sérültek: kérdés, mennyire lesz egészséges a vendégek legnagyobb ásza, a svéd irányító Jim Gottfridsson, aki az első meccsen kisebb sérülést szedett össze, ezért többnyire pihentette a Flensburg edzője, Maik Machulla. A statisztikák sem segítenek eligazodni, a Szeged ugyanis eddig csak egyszer kapott ki otthon az idényben, a norvég Elverumtól, a Flensburg viszont az elmúlt tíz évadban mindig továbbjutott, ha megnyerte a párbaj hazai mérkőzését.
Mindent összevetve a Szegednek Bánhidi nélkül is jó esélye van a győzelemre, és a négygólos hátrány ledolgozása sem lehetetlen, ha nem követ el olyan elemi hibákat, mint az első találkozón. Ráadásul nem mindennapi erősítést kap a visszavágón, legendás csapatkapitánya, a svéd Jonas Källman is ott szurkol majd egykori csapatának a Pick Arénában.
(V. SZ.)