Megírtuk, hogy a nőknél a 16 helyre 21-en pályáztak, közülük kilenc bajnoknak volt biztos indulási joga, de a maradék hét helyre 12-en pályáztak, s közülük a BL-ezüstérmes FTC-Rail Cargo Hungaria, az NB I bronzérmese, a DVSC-Schaeffler, a román Rapid Bucuresti, a francia Brest Bretagne, a lengyel MKS Zaglebie Lublin, a svéd Sävehof és a dán Ikast kapta meg a szabadkártyát, így egyaránt három-három magyar és dán csapat lesz a következő kiírásban.
Kézi BL: a DVSC is megkapta a szabadkártyát, öt magyar csapat indul |
Női kézi BL: a DVSC ügyvezetője szerint tanulóév jön a klubnak |
Ugyanakkor nem fogadták el a norvég Storhamar kérését, annak ellenére, hogy a csapat ott volt az előző kiírásban, s a nyolcaddöntőben a dán Odense ellen búcsúzott.
„Alaposan meglepődtem. Szerintem ez nagyon furcsa mind a helyezések, mind a tavalyi eredmények miatt” – mondta a szabadkártyák odaítélése kapcsán Kenneth Gabrielsen, a Storhamar edzője a tv2.no-nak.
„Azt hiszem, politikai döntés lehet a háttérben. Nagyon meglepődtem, hogy három magyar csapat van. Ez nagyon komoly. Nem tudom, hogy mi nem követtük-e a leckét, de néhány nemzetnél nagyon furcsán működnek” – jegyezte meg a norvég bajnoki ezüstérmes edzője.
„Keményen dolgoztunk ezért és volt egy jó stratégiánk arra, hogyan emeljük fel a klubot, de most ez arculcsapás számunkra, szóval meglátjuk, hogyan tudunk felkelni ebből a következő napokban” – tette hozzá Gabrielsen, akivel egyetértett a Vipers sportvezetője, Morten Jörgensen is.
„Azt gondolom, ez nagyon furcsa helyzet. Nehezen értem, hogy miért vezették be, hogy bizonyos országok három csapatot indíthassanak” – mondta Jörgensen, aki szerint két, a Storhamarnál gyengébb csapat is kapott indulási jogot.
„Hosszú távon ez probléma, mivel elmennek a játékosok Norvégiából, mert vonzó a Bajnokok Ligájában játszani, de a Vipersen kívül más klubokban nem lesz erre lehetőség. Szomorú, hogy a sportpolitikának ilyen eredményt kell produkálnia, várjuk, hogy az európai szövetség mivel magyarázza ezt, de számunkra ez a legfurcsább, amit tapasztalhatunk” – hangsúlyozta a Vipers szakembere.
„Ez nagyon furcsa, hiszen az országok között az első helyen vagyunk, valaminek lennie kell a háttérben, amire nincs ráhatásunk” – mondta immár Kamilla Sundmoen, a Storhamar vezérigazgatója.
„Ez botrány. A legnagyobb őrültség, hogy egy nemzet három csapatot indíthat, ez nem vezet sehová. És az, hogy Magyarországnak három csapata lehet, az teljes mértékben érthetetlen számomra” – fogalmazott immár a Tv2 kézilabda szakértője, Bent Svele, aki úgy véli, hogy a Norvég Kézilabda-szövetség átaludta azt az időszakot, amíg a dán és a magyar csapatok az érdekeik érvényesítésén dolgoztak.
„Valószínűleg nagy volt a lobbi, hogy több csapatot behozhassanak” – jegyezte meg Svele.
A lap megemlíti, hogy a DVSC épp a BL-ről lemaradó Solával – illetve a dán Nyköbinggel és a horvát Podravkával – volt egy csoportban az Európa-liga 2022–2023-as idényében, ám a hajdúságiak nem jutottak tovább a kvartettből (a dán, a norvég és a magyar csapat is nyolc ponttal zárt), a Sola pedig a nyolcaddöntőben búcsúzott a német Thüringerrel szemben.
„Egy olyan csapatot hívtak meg, melyet a Sola kiütött a csoportkörben” – mondta Svele.
A Sola és a DVSC norvégiai meccsén 30–25-ös, magyarországi találkozóján pedig 25–21-es hazai siker született.
A NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA 2023–2024-ES IDÉNYÉNEK MEZŐNYE
Ikast (dán), Odense (dán), Esbjerg (dán), Brest Bretagne (francia), Metz (francia), SG BBM Bietigheim (német), DVSC-SCHAEFFLER, FTC-RAIL CARGO HUNGARIA, GYŐRI AUDI ETO KC, Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Vipers Kristiansand (norvég), MKS Zaglebie Lublin (lengyel), CSM Bucuresi (román), Rapid Bucuresti (román), Krim Ljubljana (szlovén), IK Sävehof (svéd)