A C-csoport nyitó meccsét Montenegró és Szenegál játszotta a Kumamotótól több mint 50 km-es távolságban délre fekvő Jacusiro tornacsarnokában. Bár előzetesen arról lehetett hallani, hogy rosszul fogynak a jegyek a vb-re, mégis majdnem megtelt a 2400 fős befogadóképességű helyszín – konkrétan helyi iskolásokkal.
A szervezők láthatóan a nézők egyik feléből montenegrói, míg a másikból szenegáli szurkolókat „faragtak”, és mindkét tábornak volt megbízott vezérszurkolója is, aki előre skandálta a rigmusokat. Azt nem tudjuk, hogy az iskolai egyenruhában beülő és tapsolókkal felszerelkezett gyereksereg mennyi kézilabdameccset látott korábban, mindenesetre minden gólnál lelkesen ujjongtak.
A montenegrói vezérszurkoló munka közben
A Montenegró védjegyének számító kemény védekezés főleg a kétperces kiállítások halmozásában merült ki, viszont igazán hatékonyannem tudta megszűrni a szenegáli támadásokat. Az afrikai csapat kettővel is vezetni tudott a második félidőben, ám gyorsan eladta az előnyét, és Montenegró ha szenvedve is, de végül 29–25-re behúzta a meccset. A legjobb játékosnak járó elismerést a mezőny legeredményesebbjeként hét találatig jutó Djurdjina Jaukovics érdemelte ki. A Debrecen balátlövője, Jelena Deszpotovics öt gólt szerzett.
A találkozó után Per Johansson montenegrói kapitány elmondta, nem súlyos Bulatovics sérülése, ha nagy szükség lett volna rá, vissza tudott volna állni a második félidőben, azonban inkább nem kockáztattak vele.
A B-csoport első meccsén a 2013-as világbajnok brazil válogatott szerezte az első gólt a korábban Győrben is játszó, most Romániában légióskodó beállós, Tamires Morena Lima de Araújo révén, de a németek gyorsan fordítottak. A Rosztov beállóját, Julia Behnkét nem tudták tartani a dél-amerikaiak, így az európai válogatott állandósítani is tudta az egy-két gólos előnyét. 3–3 után 5–3-ra, majd 7–4-re is megléptek a németek.
A Győri Audi ETO átlövője, Eduarda Amorim szerezte a brazilok negyedik találatát, ám igazi lendületet ezúttal ő sem tudott adni a játékuknak, nyolc lövésből négy góllal zárta a meccset. Együttesében a Vác kapusa, Bárbara Arenhart védett.
A brazilok 9–9-nél még egyenlíteni tudtak, de akkor volt utoljára döntetlen az állás. Hiába próbálkoztak nyitott védekezéssel is, semmi sem működött náluk ezen a napon, amihez persze az is hozzájárult, hogy Dinah Eckerle fontos pillanatokban több ziccert is hárított. Németország így végül 30–24-es győzelemmel kezdett.
Az A-csoportbana vb-re egy nappal a rajt előtt, pénteken beeső Angola hétgólos vereséget szenvedett Szerbiától (32–25). Déli szomszédunknál a magyarországi légiósok közül csak az érdi Jelena Lavko volt eredményes, aki öt gólt szerzett.
A mieinkkel egy ágon lévő, házigazda Japán pedig a D-csoportban 24–20-ra győzött Argentína ellen. A DVSC argentin válogatottja, Elke Karsten hét gólt lőtt.
OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Szerbia–Angola 32–25 (16–12)
KÉSŐBB
Hollandia–Szlovénia 26–32 (14–15)
Norvégia–Kuba 47–16 (25–19)
B-CSOPORT
Németország–Brazília 30–24 (14–11)
KÉSŐBB
Franciaország–Dél-Korea 27–29 (13–12)
Dánia–Ausztrália 37–12 (17–4)
C-CSOPORT
Montenegró–Szenegál 29–25 (14–15)
KÉSŐBB
Románia–Spanyolország 16–31 (9–16)
MAGYARORSZÁG–Kazahsztán 39–15 (22–8)
D-CSOPORT
Japán–Argentína 24–20 (14–10)
KÉSŐBB
Svédország–Kongói DK 26–16 (11–8)
Oroszország–Kína 26–11 (13–6)
A vb-ről a Nemzeti Sportot tudósítja: Nedelykov Tamás, Papp Bálint