Debreceni Vadkakasok–Soproni Ászok KC 89–77
(23–30, 19–14, 27–14, 20–19)

Debrecen, 1600 néző. V: Bodnár, Benczur T.
DEBRECEN: Ádám (2), LEE (22/3), GREEN (25), Boldizsár (–), Bukva (10). Cs: TÓTH G. (21/12), FODOR M. (3), Gémes (–), Takács E. (4), Lakatos P. (2). Edző: Ráthonyi Tamás
ÁSZOK: Csirke (8/6), WALKE (18/12), PARKER (21/3), Sajni (5), GLISOVICS (19/3). Cs: Stan (6), Maljkovics (–) Bogdán (–), Horváth Á. (–). Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–5. 6. p.: 12–23. 9. p.: 21–25. 13. p.: 27–34. 15. p.: 38–36. 22. p.: 48–46. 24. p.: 50–50. 29. p.: 63–58. 32. p.: 71–58. 35. p.: 77–67
Kipontozódott: Sajni (30. p.), Fodor M. (40. p.)

A házigazdák legnagyobb meglepetésére remekül kezdtek a vendégek, az első negyedben összesen hét triplát szórtak, és még a félidőben is vezettek. A meccs szempontjából döntőnek bizonyult a harmadik játékrész, amikor is a debreceniek védekezése feljavult, és ponterősebbek is lettek a hajdúságiak. A találkozó végig élvezetes volt, a dunántúliak alaposan megnehezítették az esélyesebb hazaiak dolgát. Két perccel a meccs vége előtt a debreceniek centere, Takács Endre térdsérülést szenvedett, az első diagnózis szerint sérülése súlyosnak tűnik.

Mestermérleg
Ráthonyi Tamás: – Mindig a kötelezőt a legnehezebb hozni.
Kmézics Zorán: – Úgy érzem, jó meccset játszottunk. Ha nem hibázunk annyi büntetőt és ziccert, akár szorosabb is lehetett volna az eredmény.