Női regionális Európa-kupa: Egy negyed alatt mindössze három pontig jutottak…

Soproni Postás–VCE Loko Texlen Trutnov (cseh) 59–63
(15–19, 18–15, 23–16, 3–13)

Sopron, 600 néző. V: Bozsenar (ukrán), Andersson (finn)
POSTÁS: Najdenova (–), Csákány (2), EÖRDÖGH (23/3), Ambrus (7/3), Papp Krisztina (14). Cs: Englert (2), Fodor (–), RUSSAI (11/3). Edző: Meszlényi Róbert
TRUTNOV: BRANTLOVÁ (5), Borecká (7/3), Hartigová (5/3), KULICHOVÁ (12), DOBROVICOVÁ (16). Cs: KURITKOVÁ (16), Kramperová (–), Jirsová (2). Edző: Ivan Burkert
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–10. 9. p.: 12–14. 15. p.: 23–24. 22. p.: 35–34. 28. p.: 48–46. 37. p.: 56–54. 40. p.: 56–61
Kipontozódott: Hartigová (29. p.), Brantlová (39. p.)

Kiválóan szervezte meg védekezését a soproniak által esélytelennek vélt cseh csapat, amely jelenleg a bajnoki táblázat harmadik helyét foglalja el hazájában, a Brno és a prágai együttes mögött. Az első negyedben a vendégek jól játszották meg centereiket, és a rutinos Dobrovicová vagy gólpasszt adott, vagy bedobta a kínálkozó lehetőségekből hozzá került labdákat. A második negyedben a trutnoviak két ordító ziccert hagytak ki a hazai palánk alatt, miközben Eördögh Edit agresszív játékával feljavultak a soproniak, és mindössze egypontos hátránnyal zárták a szakaszt – persze ezzel sem lehettek elégedettek.
A nagyszünet után végre Ambrus is betalált – ez volt az erőcsatár első kosara a mérkőzésen. A soproni centerek rengeteg faultot gyűjtöttek be, és félő volt, hogy emiatt nem lesz olyan határozott a védekezésük, mint korábban. A negyed hajrájában Hartigová kipontozódott, és a zöld-fehérek hatpontos előnnyel kezdhették meg a záró felvonást.
Aztán ami ekkor történt, az a Postás számára valóságos rémálom volt: Meszlényi Róbert játékosai mindössze egyetlen kosarat értek el. Eördögh Edit a negyvenedik percben ugyan triplát dobott, ám a hajrát így is biztosan nyerték a csehek, leginkább legjobbjuk, Kuritková révén. A Loko Texlen győzelme teljesen megérdemelt: mind taktikailag, mind lelkesedésben felülmúlta a házigazdát. Külön ki kell emelni a cseh csapat fanatikus szurkolóit, akik végig nagy hangerővel buzdították kedvenceiket. Ugyanezt a soproni szurkolóktól hiába vártuk…

Mestermérleg
Meszlényi Róbert: – Az a csapat nem érdemel győzelmet, amely tíz perc alatt mindössze egy kosarat tud elérni.
Ivan Burkert: – Győzelmünk meglepetés, jó védekezéssel szereztük meg a nem várt sikert.