Ismét egy balsikerű túra

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2002.11.13. 23:15
Ahogy arról már korábban hírt adtunk, jóformán egyetlen egészséges centere sem volt Farkas Sándornak, és ez alaposan rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Bár eleinte tartotta a lépést a soproni vasutascsapat, ez is inkább a mezőnyemberek, közülük is elsősorban Balogh és Nemcová eredményes játékának volt köszönhető, a második negyedtől azonban teljesen felőrölte a GYSEV-et az egész pályán letámadó Valencia.
Ros Casares Valencia (spanyol)–GYSEV-Orsi
77–56
(23–21, 25–9, 18–5, 11–21)
Valencia, 300 nézô. V: Mattioli (olasz), Monteiro (portugál)
VALENCIA: Aguilar (10/3), FERNÁNDEZ (13/3), VALDEMORO (18/6), PONS (12), RILEY (13). Cs: Fallon (11/3), Llamas (–). Edzô: Esteban Albert Guerola
GYSEV: Bevilaqua (7/3), Balogh J. (11/6), Bogojevics (3/3), Nemcová (13/3), Zakaluzsnaja (8). Cs: Seres (–), Török (7/3), Szôke (7/3), Dénes (–). Edzô: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 8–9. 8. p.: 15–9. 15. p.: 33–23. 18. p.: 39–25. 23. p.: 52–32. 27. p.: 62–33. 32. p.: 66–39. 35. p.: 68–44
77–56
A spanyolok űzték-hajtották vendégeiket, akik megtették nekik azt a szívességet, hogy támadásban és védekezésben is rengeteget hibáztak, miközben Fernándezék 68 százalékos találati aránnyal tüzeltek az első félidőben mezőnyből.
Az első húsz perc után kialakult tizennyolc pontos különbség megpecsételte a magyar bajnok sorsát, amely ugyan próbálkozott becsülettel, de az igyekezetnek csupán az utolsó játékrészben lett némi eredménye. Pedig ekkor már Seres egyáltalán nem játszott, Nemcová nagyon fájlalta a térdét, a beteg Zakaluzsnaja pedig teljesen elkészült erejével, így csak a csereemberek lelkesedésében bízhatott Farkas mester. Török és Szőke meg is villant néhányszor, de ez már csak a tetemes hátrány faragásához volt elég, a vereség elkerüléséhez nem. Szomorúan bár, de megállapíthatjuk: nem megy a GYSEV-nek Valenciában, a Ros Casares ugyanis januárban is megverte a zöld-sárgákat hazai pályán…

Mestermérleg
Esteban Albert Guerola:
– Meccsről meccsre jobbak vagyunk. Szemmel látható volt ellenfelünk problémája a centerposzton. Végig kezünkben tartottuk a mérkőzést.
Farkas Sándor: – Nincs mit mondanom.