LASZTOMÉRY ANDRÁS, THÉKES ISTVÁN, WEISZ FERENCLASZTOMÉRY ANDRÁS, THÉKES ISTVÁN, WEISZ FERENC
(12–32, 35–23, 12–18, 12–23)

Városmajor u., 400 néző. V: Faidt, dr. Smied
BSE: Pop (7), Kosjár (11/3), Sarik (14/6), Andó (9), Kalmár-Nagy (4). Cs: DZSUVER (9), HAGARA (17). Edző: Ujvári Miklós
DIÓSGYÔR: HADZSOVICS (13/3), BROSOVSZKY (24/9), Balogh G. (4), CSÁVÁS (15), GAITHER (28). Cs: Lazics (2), Szemerédi (10/6), Koncz (–), Szlimák (–). Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–6. 7. p.: 5–26. 13. p.: 22–39. 16. p.: 30–44. 25. p.: 52–61. 28. p.: 57–69. 33. p.: 61–82. 37. p.: 63–88
Kipontozódott: Pop (37. p.)

Formabontó módon kezdődött a találkozó: a BSE és a Diósgyőr vezetői virágcsokorral köszöntötték a sokszoros válogatott, aktív pályafutását befejező Nagy Dórát. A mérkőzés elején tehetetlennek bizonyult a hazai együttes a Diósgyőr sokmozgásos védekezésével szemben, tanácstalanok voltak a fővárosiak, és többnyire középtávolról dobáltak, különösebb elképzelés nélkül. A másik oldalon a ponterős Gaither vezetésével fokozatosan megléptek a borsodiak. Ötlettelen, morálisan szétesett csapatot láthattunk az összecsapás első tíz percében a BSE mezében, a DKSK pedig mindeközben szárnyalt: a rengeteg hazai eladott labdából a vendégek rendre leindították a városmajoriakat, és a gyors akciók végén könnyű kosarakat dobtak. Az első percek 5–2-es hazai vezetését követően 24 pontot szórtak zsinórban a diósgyőriek, Brosovszky két triplát is bevágott, Gaither továbbra is ontotta a pontokat, és még a lepattanók levadászására is jutott energiája. A második negyedben egyik csapat sem törődött sokat a védekezéssel. A feljavult Hagara leleményességének és a cserecenter Dzsuver jó megoldásainak köszönhetően csökkentette hátrányát a BSE, de annak már nem örülhetett a vendéglátó, hogy Kalmár-Nagy a 14. percben begyűjtötte negyedik személyi hibáját, így mehetett pihenni, mert Ujvári mester természetesen lecserélte.
A nagyszünetben 47–55-ös eredmény állt az eredményjelzőn, ami nem ritkán végeredmény szokott lenni női meccseken, de belepillantva a statisztikába hamar meglett a pontzuhatag magyarázata: az első félidőbeli dobószázalék az egyik oldalon 60, a másik oldalon pedig 61 volt. A BSE a későbbiekben sem tudott átlendülni a holtponton, nem tudta átvenni a vezetést, mert a nehezen megszerzett labdákat nagyon könnyen eladták a budapestiek. Bár Brosovszky triplája még kiszédült a gyűrűből, Hadzsovics szintén távolról már nem hibázott, és ezzel átlendítette csapatát a nehéz időszakon, újra lábra kapott a DKSK. A vendégek irányítója viszont kénytelen volt leülni egy kicsit, ugyanis a 25. percben összeszedte negyedik faultját. Gaither kettő plusz egyes kombinációja csak hab volt a diósgyőri tortán, az amerikai center 28 pontig jutott a végelszámolásnál, egyáltalán nem tudták őt tartani a hazaiak. Egy jellemző momentum a 28. percből: Andó buta támadóhibát követett el, pont abban a pillanatban, amikor csapattársa, Kosjár triplát dobott – a játékvezetők természetesen nem adták meg a találatot, és jöhetett a Diósgyőr. A BSE teljesen felörlődött az első negyedbeli hátrány ledolgozásában és sima vereséget szenvedett a legjobb hat közé kerülés szempontjából nagyon nagy jelentőséggel bíró mérkőzésen. A találkozó sluszpoénja Szemerédi a dudaszó pillanatában beesett triplája volt.

Mestermérleg
Ujvári Miklós: – A játék minden elemében vereséget szenvedtünk. Gratulálok a Diósgyőrnek.
Milen Vukicsevics: – Jó felfogásban játszottunk, a második negyedbeli ritmuszavarainkat kiküszöböltük, megérdemelten nyertük meg a csatát. Kellemes ünnepeket kívánok minden kosárlabdabarátnak és a diósgyőri szurkolóknak.

A tulajdonos szebb jövôt igért Csákány Emôkééknek

A Soproni Postás Szekszárd elleni mérkôzése után a csapat játékosai, a vezetôk, és néhány szurkoló baráti vacsorán vettek részt a Tercia Hubertus vendéglôben. Az összejövetelen megjelent a tulajdonosok képviselôje is, aki azonban azt kérte, neve ne jelenjen meg a lapunkban – mint megtudtuk, az anonimitásra azért van szüksége, hogy minél többet tudjon tenni a csapatért. Elmondta, ô és segítôi mindent el fognak követni annak érdekében, hogy zavartalanul folytatódhasson az a folyamat, amelynek a félidejéhez érkezett most el a Soproni Postás úgy, hogy jelenleg veretlenül vezeti a tabellát a honi nôi bajnokság élvonalában.
Heroikus küzdelmet vívtak az elmúlt héten a zöld-fehérek, legyôzték a bajnok GYSEV-et, rendkívül nehéz körülmények között álltak helyt a távoli Szamarában, és bár az orosz tél, no meg az ellenfél sztárjai legyûrték ôket, helytállásuk példamutató. Eközben viszont súlyos pénzügyi nehézségek rontották a hölgyek hangulatát, Diana Najdenováét például olyannyira, hogy az irányító megunva az igérgetést és a fizetések csúszását hazautazott Bulgáriába. A tájékoztató után beszéltünk a kosarashölgyekkel, akik közül a csapatkapitány Csákány Emôke, valamint az együttes másik erôssége, Eördögh Edit elmondta, a játékosok optimisták, kitartanak, mint ahogy kitartottak a bizonytalan idôszak nyári kezdete óta egészen a mai napig. Nem törtek meg, és bíznak abban, hogy sorsuk jobbra fordul. Ha így lesz, akkor ez lesz számukra a legszebb karácsonyi ajándék.
Szeviép-Szeged–Szolnoki MÁV-Coop SE 84–66
(21–18, 23–12, 18–24, 22–12)

Szeged, 500 néző. V: Hartyáni, Papp
SZEGED: BULATOVA (15/15), MANDACHE (12/3), Mészáros (11/3), Varda (7/3), KAJDACSI (25). Cs: Fűrész (12/3), Lódi (2), Roczkov (–). Edző: Ujhelyi Gábor
SZOLNOK: Djelmis (14/9), Szélesy (2), HIBBERT (18/3), Farmer (15), Perovics (2). Cs: Németh B. (6/6), Radnóty (9/3). Edző: Tapodi Péter
Az első tíz perc kemény, de sportszerű küzdelmet hozott. Kitűnő játékkal és öt válasz nélkül maradt ponttal nyitott a Szolnok, majd Djelmis vezérletével kilenc percen át vezetett. Kajdacsi feljavulása, Fűrész csapatba állítása, továbbá Bulatova négy triplája hozta a fordulatot, elsősorban nekik köszönhetően a második negyed derekán tizenöt pontosra hízott a Szeviép előnye. Az alföldi rangadó második felvonásában elemeire hullott a vendégek csapatjátéka, mezőnyembereik pontatlanul dobtak, a centereik pedig hébe-hóba szereztek csak lepattanót. Tapodi mester gondjait szaporította, hogy egyik legjobb játékosa, Perovics az első félidőben mindössze két pontig jutott, majd a térfélcsere után egyszer sem talált a gyűrűbe. A nagyszünetet követően egy 12–2-es rohammal felzárkózott a Szolnok, egyenlítenie viszont nem sikerült, mert Kajdacsi továbbra is magas színvonalon kosárlabdázott, és a hazaiak válogatott centere méltó társra akadt Bulatovában és Mandachéban. A záró szakasz 62–54-es állásnál kezdődött, melynek során Djelmisék sokat kapkodtak, miközben futottak az eredmény után. Nem úgy a szegediek, akik okosan kosárlabdáztak, és pontos távoli dobásokkal növelték is előnyüket.

Ujhelyi Gábor: – Az őszi idény legjobb játékával rukkoltunk ki, és ez fölényes győzelmet eredményezett.
Tapodi Péter: – Gyatra teljesítményünkre nem mentség a kettős terhelés. Jó nagy pofont kaptunk, de fel fogunk állni a padlóról.

Soproni Postás–Atomerőmű-KSC Szekszárd 64–60
(14–12, 13–22, 26–10, 11–16)

Sopron, 800 néző. V: Bognár, dr. Páli
POSTÁS: Englert (5/3), CSÁKÁNY (10/6), EÖRDÖGH (18/6), AMBRUS (14), Papp Krisztina (12). Cs: Fodor (2), Imamovics (1), Russai (2). Edző: Meszlényi Róbert
SZEKSZÁRD: DARIDA (7/3), Vass (2), TÓTH ZS. (14), ANITICS (11/9), Nieuwveen (10). Cs: Bellovai (8), Csontos (2), Fuzaro (–), Hofmann P. (6). Edző: Király Sándor
Kipontozódott: Darida (40. p.)

Sopronban ismét gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a csapatok és a nézők a Szekszárdban játszó Csontos Eszter édesanyjára emlékeztek, aki néhány napja autóbalesetben hunyt el. A tolnaiak fiatal bedobója egyébként korábban játszott a Soproni Postásban és a GYSEV-ben is. Az első tíz percben rendkívül mérsékelt teljesítményt nyújtott mindkét együttes, a fáradtnak tűnő hazaiak Eördögh triplájával egy perccel a negyed befejezése előtt nyolc ponttal vezettek, ám a vendégek a tizedik perc végére csaknem egyenlítettek. Aztán nagy meglepetésre a tendencia folytatódott, óriási küzdelmet láthatott a lelkes közönség a második negyedben, és a zónavédekezésre áttérő soproni zöld-fehérek ellen Anitics két remekbe szabott triplájával átvette a vezetést a Szekszárd.
Jót tett a hosszabb pihenő a hazai együttesnek, ugyanis a listavezető három válogatott kerettag mezőnyembere, Englert, Csákány és Eördögh két perc alatt három hárompontost hintett, és ekkor a soproni közönség azt hitte, már hátra lehet dőlni a székeken. Darida viszont megzavarta a nyugalmat, nyolc méterről talált a Postás gyűrűjébe, és Anitics harmadik triplájával már ismét a szekszárdiak vezettek. Aztán öszszekapta magát Eördögh, és erőteljes betöréseivel visszaszerezte az előnyt Meszlényi Róbert csapata, de a befejező játékrészben még tovább fokozódott az izgalom és a küzdelem. Női mérkőzésen ritkán látható harcot vívtak a játékosok minden négyzetcentiméterért és minden szabad labdáért. A ragyogóan védekező Szekszárd az utolsó percben hárompontos hátrányban is elszántan küzdött, Ambrus viszont nem sokkal a befejezés előtt egy faulttal együtt dobott duplával és a bónuszbüntető értékesítésével beállította a végeredményt.
Győzött a Postás, megőrizte őszi veretlenségét, de hogy mi lesz a további sorsa, az továbbra sem tisztázott, mindenesetre a bizonytalan anyagi helyzete miatt a jövőképe is igencsak bizonytalan…

Meszlényi Róbert: – Hiányzott a légiósunk, rettentő fárasztó utazásokon vagyunk túl, azt hiszem, a nagy szívünknek köszönhetjük ezt az értékes sikert. Köszönjük szurkolóinknak az egész éves támogatást, és boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek, aki kitartott mellettünk a nehéz időkben.
Király Sándor: – Majdnem sikerült a bravúr a listavezető otthonában, Sopronban. A játékvezető bizottság elnökének viszont én is a figyelmébe ajánlom a mérkőzés bíróinak teljesítményét.