Sikerült a visszavágás

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2003.01.04. 21:39
Csereirányítók egymás között: Török (a labdával) és Németh csatáját elôbbi nyerte (Fotó: Pluzsik Tamás)
GYSEV-Orsi–Szolnoki MÁV-Coop SE 68–55
(18–19, 23–6, 14–17, 13–13)
Sopron, 1000 néző. V: dr. Vígh, Cziffra
GYSEV: T. Bevilaqua (4), BALOGH J. (18/9), BOGOJEVICS (9), Seres (8), Zakaluzsnaja (12). Cs: LICHNEROVÁ (6), Dénes (–), Szőke (5/3), Török (6). Edző: Dirk Bevilaqua
SZOLNOK: Djelmis (9/6), Szélesy (4), HIBBERT (10), Farmer (9/3), PEROVICS (21/3). Cs: Radnóty (2), Németh B. (–). Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–2. 6. p.: 11–12. 9. p.: 18–17. 13. p.: 26–21. 18. p.: 39–23. 25. p.: 46–36. 34. p.: 59–44. 36. p.: 59–49
Kipontozódott: Farmer (39. p.)

A mérkőzés előtt a hazai hívek a péntek esti szurkolói gyűlésről beszélgettek a lelátón és a büfében, és egyöntetű volt az a vélekedés, hogy ha január második felében egészségesen tér vissza Alessandra, növekedni fog a csapat játékereje. Meglepetésre igencsak szerény taps fogadta a pályára lépő soproniakat, akik nagyon jól kezdtek, Balogh azonnal labdát lopott, majd a zsákmányból fektetett dobással szerzett két pontot. Aztán gólpasszt adott Seresnek, 180 másodperc elteltével pedig már hét ponttal vezetett a bajnok, ám a Szolnok elsősorban a rendkívül erőszakosan és jól kosárlabdázó Perovics révén felzárkózott. Dirk Bevilaqua villámgyorsan reagált a történésekre, három friss embert cserélt be, akik közül Lichnerová roppant hasznosan kosárlabdázott. Úgy tűnt, hogy Szőke triplájával megnyeri az első negyedet a GYSEV, Szélesy ziccerével mégis a szolnoki vasutasok vonulhattak a rövid pihenőre előnnyel. A második játékrészben megint csak remekül nyitott a házigazda, egy 12–2-es roham segítségével visszavették a vezetést Baloghék, akik védekezésben úgy megfogták a vendégek legjobbját, Ana Perovicsot, hogy a jugoszláv center ebben a periódusban mindössze két pontot íratott a neve mellé. A nagyszünet viszont a szolnokiaknak tett jót: elsősorban Hibbert révén sorra érték el a kosarakat Tapodi Péter játékosai, de a hazaiak az elnyűhetetlen Balogh két triplájával tartották előnyüket. A befejező játékrészben is hosszú ideig csak a rutinos bedobó tudott a MÁV-Coop SE gyűrűjébe találni, ám a végére összeszedték magukat a többiek is a soproni vasutasoktól, és végeredményben biztosan nyertek egy olyan mérkőzésen, amelynek a színvonala a közepest is alig érte el.

Mestermérleg
Dirk Bevilaqua: – A második félidőben követtünk el hibákat, de azt hiszem, a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Tapodi Péter: – Most is megmutatkozott, hogy milyen roppant erős a GYSEV-Orsi. Ez a tény is nagyban növeli hétfői kupasikerünk értékét.

BSE-ESMA–Bajai Bácska NKSE 94–70
(33–18, 17–20, 22–16, 22–16)
Városmajor u., 300 néző. V: dr. Valovics, Fekete
BSE: POP (14/6), Kosjár (11), HAGARA (20), DZSUVER (6), KALMÁR-NAGY (28). Cs: Sarik (10), Andó (4), Horváth Adrienn (1). Edző: Ujvári Miklós
BAJA: FEDOR (14/12), FARKAS A. (13), Vágvölgyi (–), Bereczki (4), MILOVICS (23). Cs: Kiss G. (6), Németh M. (10), Göbölös (–). Edző: Gálos László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–4. 9. p.: 29–16. 14. p.: 41–20. 18. p.: 47–36. 25. p.: 57–42. 28. p.: 66–51. 34. p.: 76–58

Az új év kezdetével a bajnokság is folytatódott a hölgyeknél az első kör viszszavágóival, szépszámú közönség látogatott ki a BSE csarnokába. A mérkőzés első szakaszában a hazaiak főleg Kalmár-Nagy, majd később Dzsuver révén pontokra, illetve lepattanókra (a jugoszláv center tizenegyig jutott ebben a műfajban) váltották magassági fölényüket, és megléptek ellenfelüktől. A percek múlásával egyre tetemesebbé vált a BSE előnye, Hagara és a már említett Kalmár-Nagy igen ponterősen játszott, köszönhetően Pop remek gólpasszainak. Az első negyedben a BSE támadásban és védekezésben egyaránt jeleskedett, ez eredményezte a 15 pontos különbséget. A második tíz percben Ujvári mester a nagy különbség láttán leültette pihenni Popot, játéklehetőséget adva ezzel Horváthnak. A vendég bajai együttes megérezte a lehetőséget, ami a csere bekövetkeztével az ölébe hullott, és fokozatosan felzárkózott Fedor, valamint Milovics vezérletével, előbbi négy triplát, utóbbi pedig 23 pontot szórt és remekül kosarazott. A második félidőben tartották a csapatok a 15 pont körüli differenciát, majd a negyedik negyedben a fokozatósan fáradó bácskaiak ellen a BSE ismét a gyors leindításokkal operált, tekintélyessé téve előnyét a mérkőzés végére.

Ujvári Miklós: – Az első negyedben kosárlabdáztunk, utána pislákoltunk.
Gálos László: – Az első negyed bizonytalanságai után erőnkhöz méltóan helyt tudtunk állni. Bizakodva várom a következő mérkőzéseket.

Diósgyőri KSK–MÁV NTE 78–51
(27–12, 18–18, 17–19, 16–2)
Miskolc, 700 néző. V: Kóthay, Balogh L.
DIÓSGYÔR: Hadzsovics (12), Brosovszky (6/3), BALOGH G. (17/9), Csávás (2), GAITHER (28). Cs: Szlimák (9/3), Bukovszki (–), Koncz (4), Horváth Adrienn (–), Lazics (–). Edző: Milen Vukicsevics
NAGYKANIZSA: Hadarics (3), Hersics (7), Jocovics (6), Antolovics (4), Mirkov (4). Cs: GÓBER (14/12), Papp Katalin (9), Toma (4), Tahi (–). Edző: Gellér Sándor

A találkozó előtt egyperces gyászszünetet tartottak Hadler Ferenc, a Miskolc Városi Ügyészség volt vezetője, a DKSK napokban elhunyt egyik legrégebbi szurkolója emlékére. Az első negyed jelentős fölénye után takaréklángra kapcsolt a Diósgyőr. Nagy meglepetés, hogy a nyeretlenül sereghajtó vendégek a második játékrészben már egyenrangú partnerek voltak, a harmadikat pedig meg is nyerték. A hazaiak győzelme persze nem forgott veszélyben, Brosovszkyéktól azonban mindenki többet remélt.

Milen Vukicsevics: – Jól kezdtünk, de a cserék után ritmust veszítettünk, a második és harmadik negyedben így partiban voltak a vendégek. A továbbiakban sokkal nagyobb koncentrálásra lesz szükségünk.
Gellér Sándor: – Sajnálom, hogy az utolsó negyedben szétesett a csapat. Úgy érzem, hogy a játékvezetők, akiknek a teljesítményével nem szoktam foglalkozni, a hazaiakat segítették.