Tovább szárnyalnak a paksiak

KIRIPOLSZKY TAMÁSKIRIPOLSZKY TAMÁS
2003.11.29. 22:00
Az alapszakasz kimenetele szempontjából döntő fontosságú csatát rendeztek a zsúfolásig megtelt Oláh Gábor utcai sportcsarnokban. Ahogy mondani szokás, egy gombostűt is nehéz lett volna leejteni.
A megtáltosodott Davis (4) vezérletével sorozatban kilencedik meccsét nyerte az ASE (Fotó: Czeglédi Zsolt)
Ilyen fantasztikus hangulat talán akkor volt ebben a sportlétesítményben, amikor a DVSC női kézilabdacsapata vívta itt találkozóit.
Az első kosarat a vendégek szerezték, de az első debreceni próbálkozás is eredménnyel zárult. Éppen az a Sitku emelt a gyűrűbe, aki a nyáron Paksról igazolt a cívisvárosba. Ezt követően Smith vezérletével a Duna-partiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. A 7. percben a közelmúltban még Debrecenben kosarazó Ridl triplájával 15–6 lett az állás a vendégeknek. Meglepetésre Lee csak nem sokkal ezelőtt a kosár előtt állt be. Az amerikai első megmozdulásai nem arattak osztatlan sikert, ám a negyed végén bemutatta, hogyan is tud ő varázsolni. Előbb egy egyéni akció végén, majd egy labdaszerzés után dobott kosarat.
A debreceniek rendkívül pontatlanul dobtak, ráadásul az óriások csatájában egyértelműen Czigler bizonyult jobbnak Bukvával szemben. Az első játékrész végén azonban az amúgy sem lassú tempót felpörgette a Ráthonyi-legénység, s a szünetre már előnyt is tudott szerezni. A folytatásban sem csökkent az iram, színvonalas, izgalmas volt a mérkőzés, azonban a tisztátalan játék feladta a leckét a bíróknak. Néha nagyon is. Ezért mindkét oldalon sok volt a reklamálás. A harmadik negyed is még debreceni előnynyel zárult, sőt a záró játékrész első momentumaként Boldizsár duplája után öt pontra nőtt a különbség. A paksiak azonban nem adták fel, és keményen küzdve ismét fordítani tudtak. Mészáros is a legjobb pillanatban talált be távolról, továbbra is éltetve a győzelmi reményeket. Mivel a végén Sitkuék a ziccereket is kihagyták, már nem tudták ledolgozni néhány pontos hátrányukat, és az Atomerőmű játékosai örülhettek. Szólni kell a debreceni drukkerek felháborodásáról is, akik a játékvezetőket okolták kedvenceik vereségéért…

Mestermérleg
Ráthonyi Tamás:
– A közönség bizonyára jól szórakozott ezen a kitűnő mérkőzésen. Sajnos nyerési esélyt szalasztottunk el, itthon – idegenben…
Zsoldos András: – Óriási tettet hajtottunk végre a hazai pálya előnyét élvező és jól játszó Debrecen ellen. Úgy érzem, végig a mi akaratunk érvényesült.

Kaposvári KK–Mol Szolnok 92–78 (31–18, 21–19, 21–11, 19–30)
Kaposvár, 1100 néző. V: Váradi, Tóth K.
KAPOSVÁR: SIMON B. (28/6), VARGA R. (11/9), Szőke (5), Filipovics (4), IVKOVICS (17). Cs: TREPÁK (12), DÉNES (10), Jurgilas (3), Beck (2), Hendlein (–). Edző: Kmézics Zorán
SZOLNOK: Takács A. (7/3), KOBALE (23), Vaisvila (11/3), Orosz (9), MASIULIS (16/3). Cs:
Cziczás (4), Mérész Cs. (6/6), Rusznák (2). Edző: Rezák László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–4. 12. p.: 36–27. 22. p.: 56–39. 28. p.: 69–43. 38. p.: 90–64

Kmézics Zorán:
– Három negyeden keresztül azt tettük, amit kell. Az utolsó játékrészben aztán a Szolnok kihasználta a hibáinkat.
Rezák László: – Még nyomokban sem fedezhettünk fel csapategységet, így nem tudtuk megismételni az elmúlt héten látott jó teljesítményt.

ZTE KK–Marc-Körmend 66–63 (14–17, 18–17, 16–16, 18–13)
Zalaegerszeg, 2900 néző. V: Király, Kiss L.
ZTE: Nisavics (11/3), Gáspár (–), BENCZE T. (11/3), KÁMÁN (30/3), CSAPLÁR NAGY E. (8). Cs: Szájer (6), Polster (–), Hoffmann (–). Edző: Kovács László
KÖRMEND: Ike (7), NIXON (18/6), Trummer (2), Mujanovics (15/9), Vavra (6). Cs: Ferencz (6/6), Lóránt P. (2), Keresztes (2), Kutasi (5/3), Szlávik (–). Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–3. 15. p.: 21–26. 25. p.: 36–42. 35. p.: 51–55
Kipontozódott: Csaplár-Nagy E. (35. p.), Lóránt P. (36. p.)

Kovács László:
– Csapatom a mostani szezonban többször bebizonyította, hogy hátrányban is van tartása, ez most győzelmet eredményezett. Külön köszönet a rengeteg nézőnek, jólesett a türelmet és bizalmat hirdető transzparens a meccs előtt.
Zsebe Ferenc: – Az eredmény híven tükrözi mai játékunkat.

PVSK-Panthers–Gunaras KC Dombóvár 101–99 (25–23, 21–16, 20–27, 22–22, 13–11)
Pécs, 1300 néző. V: Forrai, Pálla
PÉCS: CSIRKE (11/9), MADISON (23/3), Radnóti (8/6), GAMBIROZA (43/9), HORVÁTH Z. (11/3). Cs: Hegedűs (2), Móricz (3/3), Lo el-Hadzsi (–), Buzogány (–). Edző: Fodor Péter
DOMBÓVÁR: LEGRANGE (29), Deák (10/6), HALIMICS (26/12), BÓDI (16/9), Fischer (13). Cs: Fülöp (5), Krasznai T. (–), Balogh L. (–), Panta (–). Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 7. p.: 15–14. 16. p.: 39–28. 24. p.: 52–46. 27. p.: 56–56. 28. p.: 65–60. 37. p.: 78–78. 39. p.: 84–82. 44. p.: 95–95
Kipontozódott: Fülöp (35. p.), Csirke (40.), Radnóti (45. p.), Fischer (45. p.)

Fodor Péter:
– Újra izgalmakat szolgáltattunk, azzal a különbséggel, hogy most mi jöttünk ki belőle győztesen. Fontos diadal volt, megnyugvásnak érzem.
Földi Sándor: – Gratulálok a Pécsnek, nagy csatában, hazai pályán nyert.

Marso-Nyíregyházi KK–Soproni Ászok-SMAFC 99–92 (37–25, 18–24, 19–21, 25–22)
Nyíregyháza, 600 néző. V: Kékesi, Kóthay
NYÍREGYHÁZA: Siska (12/3), PAVLOVICS (38/18), JOVANOVICS (15), Krivacsevics (13), RILEY (13/3). Cs: Puskás (8), Moten (–), Herczku (–). Edző: Horváth Imre
SOPRON: MCDANIEL (22/6), Pojbics (8/3), Ra-wlins (14/3), Mogyorósy (8), Adzsics (14). Cs: WALKE (20), Palotai (6), Sallay (–). Edző: Vetési Imre
Kipontozódott: Pojbics (29. p.), Pavlovics (40. p.)

Horváth Imre:
– Nagyon hullámzó játékkal, helyenként sziporkázva, időnként a szerdai mérkőzés fáradalmaitól szenvedve arattunk nagyon fontos győzelmet.
Vetési Imre: – A közönség jól szórakozott. Az első negyedben a védekezésünk kritikus volt, utána csak futottunk a pénzünk után, de biztató, hogy volt tartása a csapatnak.