Sorsoltak a kosarasoknál is

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2003.12.13. 23:54
Címkék
A sorsolások hétvégéje ez a mostani. Pénteken eldőlt, hogy a belga Bruges-zsel játszik a Debrecen az UEFA-kupa 3. fordulójában, szombaton pedig az is napvilágot látott, kik lesznek kosaras válogatottjaink ellenfelei a következő Európa-bajnokság részvételi jogáért lefolytatandó csatározások során.
Reméljük, látjuk még Dávid Kornélt így küzdeni a magyar válogatott színeiben jövôre is (Fotó: Meggyesi Bálint)
Reméljük, látjuk még Dávid Kornélt így küzdeni a magyar válogatott színeiben jövôre is (Fotó: Meggyesi Bálint)
Reméljük, látjuk még Dávid Kornélt így küzdeni a magyar válogatott színeiben jövôre is (Fotó: Meggyesi Bálint)
Reméljük, látjuk még Dávid Kornélt így küzdeni a magyar válogatott színeiben jövôre is (Fotó: Meggyesi Bálint)
Reméljük, látjuk még Dávid Kornélt így küzdeni a magyar válogatott színeiben jövôre is (Fotó: Meggyesi Bálint)
Reméljük, látjuk még Dávid Kornélt így küzdeni a magyar válogatott színeiben jövôre is (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Belgrádban megtartott színpompás összejövetelen – amelyen egyébként ugyancsak kapcsolatba kerültek a magyarok Belgiummal, de erről majd később – jelen volt Bodrogváry Iván, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének főtitkára, így tőle első kézből származó információkat kaphattunk a történtekkel kapcsolatban.
"A szerb miniszterelnök nyitotta meg az eseményt, ebből is látszik, mennyire nemzeti ügy itt a kosárlabda. Óriási felhajtást csaptak, elég sokan itt voltak a nemzetközi összejöveteleken megszokott úriemberek közül, majdnem mindegyik ország képviseltette magát. Nagy volt a felhördülés a magyar női válogatott csoportjának láttán…” – sóhajtott a sportdiplomata. Sóhajtottunk mi is, amikor megtudtuk, hogy a második kalapos Magyarország mellé a 2001-es Európa-bajnok Franciaország, a hat esztendeje Eb-aranyérmes Litvánia, valamint Olaszország jutott, vagyis bombaerős csoportba kerültek legjobb kosarashölgyeink, mely az A betűjelet kapta. "Beszéltem Aldo Cornóval, az itáliaiak szövetségi kapitányával, aki mélységesen fel van háborodva a kvartett erőssége miatt, szerinte nem megfelelő a sorsolás előtti erősorrend kialakításának szisztémája. Ez nagyon nem jó így, mondja ő, és mondjuk mi is!” – jelentette ki Bodrogváry.
"Szerintem a lehető legrosszabb ellenfelet kaptuk az első, a harmadik és a negyedik kalapból. Eljött a pillanat, hogy tényleg összefogjunk, mindenkinek játszania kell, muszáj mindhárom hazai meccsünket megnyerni, a litvánokat és az olaszokat pedig idegenben is meg kell verni, mert másképp nem lehet továbbjutni. Szörnyű!” – berzenkedett Rátgéber László, a nemrég újraválasztott női kapitány főleg azok után, hogy megtudta, a C-csoportba Belgium, Izrael, Románia és Németország került egymás mellé… Ez aztán igazán baráti négyes, illetve használjunk más jelzőt: kifejezetten gyenge kvartett, amelyből könnyedén tovább lehetne jutni. A miénkből viszont borzasztó nehéz lesz, főleg úgy, hogy a négy csoportelső mellett csak a két legjobb második szerez automatikus kvalifikációt, szóval még akkor sem biztos a helyünk a 2005-ös törökországi női Eb-n, ha három vetélytársunk közül kettőt magunk mögé utasítunk.

Az Európa-bajnoki középdöntô csoportbeosztása
Férfiak. A-csoport:
Svédország, Horvátország, Oroszország,
B-csoport: Bulgária, Lettország, Izrael, Portugália, C-csoport: MAGYARORSZÁG, Ukrajna, Németország, Belgium,
D-csoport: Csehország, Szlovénia, Franciaország, Lengyelország, E-csoport: Észtország, Bosznia-Hercegovina, Törökország, Hollandia
Nők. A-csoport: MAGYARORSZÁG, Franciaország, Litvánia, Olaszország, B-csoport: Szlovákia, Ukrajna, Lettország, Horvátország, C-csoport: Belgium, Izrael, Románia, Németország, D-csoport: Lengyelország, Szerbia-Montenegró, Bulgária, Finnország.
Mellesleg sokkal könnyebbnek tűnik a miénknél a Szlovákia, Ukrajna, Lettország és Horvátország alkotta B-, valamint a lengyelek, szerbek, bolgárok és finnek alkotta D-csoport is.
Borúra derű, avagy következett az urak csoportjainak sorsolása, ami után már elégedetten mosolyoghatott a háromtagú – Bodrogváry Iván mellett Mészáros Lajos szakmai alelnökből, illetve Zsoldos András férfi szövetségi kapitányból álló – magyar küldöttség. Ukrajna, Németország és Belgium lett ugyanis az ellenfelünk, és ez bizony olyan csoport, amelyben meg lehet szerezni a második helyet, ami az erősebbik nem esetében egyenes utat jelent a két év múlva sorra kerülő szerbiai kontinensviadalra. "Elöljáróban én azt mondtam, kaphatunk nehéz és még nehezebb csoportot, szerencsére az első variáció jött be, mert van olyan csoport, amelyben nem sok esélyünk lett volna. A németek kiemelkednek a mezőnyből, ám a másik két csapat nem verhetetlen. Az ukránok részt vettek a legutóbbi Európa-bajnokságon, de szerintem van keresnivalónk ellenük, akárcsak a belgák ellen” – értékelt nemzeti együttesünk újdonsült szakvezetője.
Többet egyelőre természetesen nem tudott mondani, hiszen nagyon sok függ attól, melyik válogatott hogyan áll majd fel a jövőre sorra kerülő középdöntő idején, amit rengeteg tényező befolyásolhat, a sérülésektől kezdve egészen a személyes konfliktusokig. Csak remélni tudjuk, hogy a magyarok végre komplett kerettel vágnak neki a küzdelmeknek, amely a Dávid Kornél fémjelezte generáció utolsó lehetősége lehet arra, hogy valami igazán nagyot alkosson. Ami biztosnak tűnik: a sorsolási számok alapján olyan meccsel kezdünk 2004. szeptember 8-án, amelyet mindenképpen meg kellene nyerni: hazai pályán a belgák ellen.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik