Debreceni Vadkakasok–Mlekarna Kunin (cseh) 88–77 (18–20, 20–20, 27–14, 23–23)
Debrecen, 1200 néző. V: Jelen (szlovén), Csukalovics (szerb-montenegrói)
DEBRECEN: Fodor M. (6), LEE (17/6), GREEN (16), Sitku (10), BUKVA (25). Cs: Gémes (7/3), Ádám (7), Lakatos P. (–), Tóth G. (–). Edző: Ráthonyi Tamás
KUNIN: Zarkovic (7/6), BOBB (20/9), Hájek (8), CALLAHAN (20/6), Soska (6). Cs: Pelikán (11), Stec (5), Kovar (–), Hovanák (–). Edző: Janik Zdenek
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 7. p.: 11–16. 12. p.: 20–20. 18. p.: 35–33. 24. p.: 52–42. 28. p.: 56–52. 31. p.: 70–54. 38. p.: 78–70
Kipontozódott: Fodor M. (36. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Debrecen javára

A Vadkakasoknak volt törlesztenivalójuk, hiszen két évvel ezelőtt a Koracs-kupában a Novy Jicin-beli csehek jutottak tovább. Most azonban alig négy másodperc elteltével már a vendégek kosarában ringott a labda Sitku zsákolása révén. A villámtámadást követően Callahan szórt szűk három perc alatt nyolc pontot, majd a másik amerikai légiós, Bobb is bekapcsolódott a pontgyártásba. A debrecenieken mintha átok ült volna, hiszen a gyűrűből rendre kifelé szédült a labdájuk, míg az ellenfél próbálkozásait szerencse kísérte. Az alacsonyabb cseh együttes tagjai bátrabban és jobb százalékkal dobtak távolról, ennek köszönhetően az első félidőben szinte végig náluk volt az előny. A hajdúságiak hagyományosan jó védekezése ekkor még akadozott, s mivel Lee nem a legjobb formáját hozta, a Vadkakasok ponterőssége sem volt az igazi. Jellemző, hogy húszpercnyi játék után az amerikai "varázsló" mindössze öt dobott és négy IBM-pontot jegyzett. Ha Bukva nem villogott volna, akkor akár nagyobb hátrányba is kerülhettek volna a vendéglátók.
A szünet után felpörgették a ritmust a hazaiak, melynek eredményeként tíz ponttal elhúztak. Hátrányuk miatt a vendégek is fokozták a tempót, ezért a meccs helyenként kezdett "flúgos futamra" emlékeztetni. A sok hiba ellenére a közönség élvezte a találkozót, már csak azért is, mert az alaposan feljavult kedvencek a harmadik negyedet megnyugtató előnnyel zárták. A záró felvonásban Gémes triplája és Green duplája után jószerivel csak az maradt a kérdés, hány ponttal győz a házigazda.

Mivel magyarázza csapata hullámzó játékát? – kérdeztük Ráthonyi Tamástól.
– Mondtam a fiúknak, hogy a nemzetközi mérkőzéseken nagyobb a ritmus, ám ők erre igazából csak a szünet után éreztek rá. Ráadásul a hosszú kihagyás után még nem lendültünk igazán formába.
Miben látja csapata vereségének okát? – fordultunk a csehek tréneréhez.
– Sajnos az egész mérkőzés során nem tudtuk megoldani a debreceniek középjátékosának, Bukvának a semlegesítését – válaszolta Zdenek Janik. – A harmadik negyedbeli katasztrofális kezdésre pedig egyszerűen nem találok szavakat.