Diósgyőri KSK–Röhnisch-Foton Sopron 74–68

(26–12, 29–17, 14–20, 5–19)
Miskolc, 700 néző. V: Kékesi, Csősz
DIÓSGYÔR: Hadzsovics (6), Brosovszky (6), EÖRDÖGH (14/3), CSÁVÁS (18/3), ABROMAITÉ (16). Cs: Fodor (4), Bukovszki (–), Varda (2), Nieuwveen (8). Edző: Földi Sándor
FOTON: Hadarics (2), SZÔKE (22/6), DÉNES (18/9), RADNÓTY (13), Lódi (–). Cs: Burgmann (2), Veres (–), Kocsis (5), Horváth Adrienn (6). Edző: Válé Flórián
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–5. 6. p.: 20–5. 14. p.: 36–19. 18. p.: 46–25. 24. p.: 61–38. 28. p.: 67–43. 35. p.: 71–55. 38. p.: 73–66

Hat bajnoki vereség után soványka győzelemmel vigasztalódtak a hazaiak a Magyar Kupában – pedig úgy indult a találkozó, hogy a DKSK régen nem látott különbségű kiütéses sikert arat, ebből azonban nem lett semmi. Az első negyedben lendületesen, felszabadultan és időnként szellemesen játszó piros-fehér együttest látott a közönség: Brosovszkyék hatalmas iramot diktáltak, nagyszerűen dobtak, és úgy tűnt, a soproniaknak ez ellen egyáltalán nincs ellenszerük. A harmadik negyed viszont már előszele volt a pályán történt hatalmas fordulatnak, amelyre senki sem számított. A hajrában, amikor a félidőben 26 pontos hazai előny tíz alá csökkent, már megszólalt a fütty, és egy-két bekiabálás is jelezte, hogy a publikum elégedetlen kedvenceivel. A Diósgyőr ismét igazolta, hogy valami nem stimmel a háza táján, míg a Fotont a mindössze hatpontos vereség egyenesen dicséri. ---- S ---- &