A rájátszásban tizenöt éve nem szerencséltette olyan pontzuhatagban ellenfelét a San Antonio, mint amilyenben a legutóbbi játéknapon a Denvert. Más kérdés, mennyiben érezték szerencsésnek a találkozást a denveriek, akik a két hazai meccsen nemcsak elveszítették az első randevún megszerzett pályaelőnyt, de fél lábbal máris a szakadék felett egyensúlyoznak.
Egy a sok Duncan-kosár közül
Egy a sok Duncan-kosár közül
Tim Duncan kiváló napot fogott ki, a legkiválóbbat az idei playoffban - 39 pontjával és 14 lepattanójával ő okozta a legnagyobb kárt a hazaiaknak. Igaz, hiába Duncan minden erőfeszítése, a Spurs taktikus játéklassítása, a Nuggets elvben még versenyben volt, amikor a hosszabbítás közepe táján a vezér kipontozódott.
A texasiak szerencséjére Tony Parker szíve a helyén volt: a kis francia irányító 11 pontot tartogatott a ráadásra, ami azt jelenti, hogy a Spurs kétmeccses előnyre tett szert a párharcban.
A másik két texasi gárda ötödször esett egymásnak - és szinte hihetetlen, de megszületett az első hazai győzelem. A Dallas a második negyed hajrájától végig jobban állt a Houstonnál, és bár a vége sistergősre sikerült - Jao Ming, a vendégek centere zsinórban öt büntetőt hibázott el, megkönnyítve valamelyest a Mavs dolgát -, a hazai gárdának összejött a nem mindennapi bravúr: 0-2-ről a maga javára fordította az állást.
A párharccal kapcsolatos hír, hogy Jeff Van Gundy, a Rockets szakvezetője akkora büntetést kapott, mint edző még soha. Van Gundynak 100 ezer dollárjába kerül, hogy néhány napja azzal vádolta meg a bírókat, hogy "utaznak" kínai centerére, Jaóra. David Stern, az NBA első embere nem rejtette véka alá, hogy a büntetést elrettentésnek is szánták.
Végül említsük meg, hogy az első három találkozón összesen 25 pontot szerző Juan Dixon 35-ös karriercsúccsal segített csapatának, a Washingtonnak kiegyenlíteni a Chicago elleni párviadalt.