Negyven ponttal győzött, és ütötte ki a Körmend a Nyíregyházát

2008.03.21. 21:56
A férfi korárlabda-bajnokság 23. fordulójában a Marso-Vagép Nyíregyháza a remek formában lévő Polaroid Lami-Véd-Körmendet fogadta. A hazaiaknak esetleges győzelem esetén biztossá vált volna a felsőházi tagsága, azonban a vendégek meggyőző játékkal legyőzték a nyírségieket.
Vavra Péter és a Körmend egy szinttel magasabban játszott, mint a Nyíregyháza
Fotó: Szolnoki László

A Körmend már az első negyedben elhúzott hat ponttal (16-22), úgy, hogy Trummer Rudolf és Fodor Gergely is csak a padon foglalt helyet kisebb sérülése miatt.

Ekkor még feljött a hazai csapat 25-22-re, de a nyíregyiek közül csak Sitku Ernő volt igazán meggyőző. Szünetben már több mint tíz ponttal vezetett a Körmend.

A szünet után sem álltak le az Edward McCants vezette vendégek, akik egy 19-0-s szériát produkáltak egyszersmind eldöntve a mérkőzést. Ha a Nyíregyházában nincs Brane Savic - aki nyírségi oldalról 29 pontjával egyedül tartotta a lépést a 32 pontos McCants-szel - ki tudja mekkora verést kapnak Sitkuék...

A vasiak így visszavágtak őszi, hazai pályán elszenvedett (75-99) csúnya vereségükért, és sorozatban kilencedik ellenfelüket győzték le.

A nap másik mérkőzésén: Szolnoki Olaj KK–PVSK-Expo Center Pécs 72-61.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ

MARSO-VAGÉP-NYÍREGYHÁZI KK–POLAROID-LAMI-VÉD-KÖRMEND 74–114 (16–22, 19–24, 13–32, 26–36)
A mérkőzés osztályzata: 3
Nyíregyháza, 1200 néző. V: Bodnár, Benczur, Csősz
Az eredmény alakulása. 6. p.: 12–12. 8. p.: 14–19. 13. p.: 25–22. 15. p.: 25–32. 18. p.: 29–44. 21. p.: 40–46. 24. p.: 45–51. 28. p.: 45–70. 33. p.: 49–89. 38. p.: 65–102
Kipontozódott: Helbich (33. p.)