Férfi kosár Euroliga: a Real óriási verést mért a Barcára

2016.11.19. 09:36
A férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának nyolcadik fordulójában a Real Madrid kiütéses győzelmet aratott a Barcelona vendégeként: a királyiak 102–63-ra nyertek a Palau Blaugranában, ezzel történetük legnagyobb különbségű sikerét könyvelték el ősi riválisuk felett az első számú európai kupasorozatban.

A Barcelona az utolsó percekben futott 9–1-es szériájának köszönheti, hogy nem szenvedett még ennél is nagyobb különbségű vereséget, a fővárosiak ugyanis a hajrában már 47 ponttal (101–54) is vezettek.

A Real Madrid ehhez hasonló verésben legutóbb a 2014-es final fourban részesítette a katalánokat, amikor az elődöntőben 100–62-re múlta felül ősi riválisát.

A Barcelona 4–4-es mérleggel a 11., míg a Real Madrid 6–2-es mutatóval a második helyen áll jelenleg a 16 csapatos alapszakaszban, amelyből az első nyolc jut be a negyeddöntőbe.