Mindkét görög óriásklub kiharcolta az ötödik meccset a férfi kosár Euroliga negyeddöntőjében

K. Zs.K. Zs.
2024.05.02. 23:24
Shaquielle McKissic nagyot játszott az Olympiakoszban (Fotó: Getty Images)
Az Olympiakosz hazai pályán 92–58-ra legyőzte a Barcelonát, a másik csütörtöki meccsen a Panathinaikosz 95–88-ra verte a Maccabi Tel-Avivot annak átmeneti otthonában, Belgrádban, így mindkét párharcban a jövő heti ötödik mérkőzés dönt majd arról, melyik csapat jut be a berlini négyes döntőbe.

OLYMPIAKOSZ–BARCELONA 92–58

Rövid ideig úgy tűnt, a Barcelona mindent megtesz, hogy lezárja a párharcot, Jabari Parker duplája után hét ponttal vezetett az első negyed derekán (12–19). Az Olympiakosz még abban a játékrészben felzárkózott, a második elején száguldott egy 17–0-t, és a katalánok onnantól szép lassan „elengedték” a mérkőzést. A görög csapat játékosai sokkal pontosabban dobtak, elsöprő különbséggel nyerték a lepattanócsatát (47–31), nem fért kétség a győzelmükhöz. A 21 pontos Shaquielle McKissic vezetésével öten jutottak tíz fölé, a második félidőben már tartalékoló Barcában csak Parker pontszámának leírásához kellett két számjegy (10). A párharc jövő szerdán Barcelonában dől el.

MACCABI TEL-AVIV–PANATHINAIKOSZ 88–95

A belgrádi Alekszandar Nikolics csarnokban sokkal nagyobb csata dúlt, egyik csapat sem tudott elhúzni – így amikor a Maccabi meglépett héttel (82–75), az már tetemesnek tűnt. És mégsem volt elég! A hátralévő hat és fél perc a görögöké volt, addig is jól játszó kulcsembereik közül Kendrick Nunn triplát is, duplát is bedobott, Kosztasz Szlukasz és Mathias Lessort a mezőnyből és a vonalról is betalált. Nunn 27, Szlukasz 20, Lessort 17 ponttal zárt a pályaelőnyt visszaszerző zöldeknél, a végjátékra visszaeső izraeli csapatban Lorenzo Brown 17 ponttal volt a legjobb.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK
Olympiakosz Pireusz (görög)–Barcelona (spanyol) 92–58 (21–23, 32–14, 19–10, 20–11)
Az összesített állás: 2–2 – utolsó mérkőzés: május 8., Barcelona
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Panathinaikosz (görög) 88–95 (29–26, 21–23, 19–25, 19–21)
Az összesített állás: 2–2 – utolsó mérkőzés: május 8., Athén
A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.

A pénteki program
Fenerbahce (török)–Monaco (francia)
Az összesített állás: 2–1
A Real Madrid már szerdán bejutott a május 24–26-i berlini négyes döntőbe, miután 3–0-ra legyőzte a Baskoniát.