Az Atomerőmű simán, a Sopron hosszabbítás után nyert a férfi kosár NB I nyitányán

2024.09.27. 21:35
A kék mezes paksiak 31 ponttal nyertek a Honvéd vendégeként (Fotó: Budapesti Honvéd Kosárlabda Szakosztály/Facebook)
Az Atomerőmű SE és a Sopron is győzelemmel kezdte meg a férfi kosárlabda NB I 2024–2025-ös idényét.

Az amerikai John Watson Chandler és a címvédő Szombathelytől nyáron átigazolt Benke Szilárd vezette paksi együttes a Honvéd vendégeként nyert a pénteki nyitó napon. A 26 éves légiós 35, míg a magyar válogatott játékos 17 ponttal zárt.

A soproniak fordulatos meccsen, hosszabbítás után verték meg a vendég DEAC-ot, a házigazdák győztes dupláját Cortez Edwards szerezte négy másodperccel a ráadás vége előtt.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, 1. FORDULÓ
ENDO PLUS SERVICE-HONVÉD–ATOMERŐMŰ SE 60–91 (18–30, 19–18, 10–24, 13–19)
Ludovika Aréna, 1000 néző. V: Mészáros B., Makrai, Popgyákunik
HONVÉD: Hardrict 15/3, Mucza 4, Grubor 11/6, Balogh M. 3/3, Bajo 2. Csere: FILIPOVICS 11, Gatling 8/3, Kopácsi 3/3, Hajdu P. 3/3, Reizinger, Karda. Edző: Zlatko Jovanovics
PAKS: Dukes 8/6, CHANDLER 35/21, BENKE 17/9, LOCKETT 16/3, Lake 5. Csere: Eilingsfeld 4, Révész Á. 2, Halmai 2, Dorogi 2, Kucsora, Géringer, Kékesi. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 6. p.: 10–18. 9. p.: 15–27. 12. p.: 23–30. 17. p.: 34–42. 23. p.: 41–55. 26. p.: 43–61. 33. p.: 52–77. 37. p.: 54–89
Zlatko Jovanovics: – Nagyon rossz idénykezdésünk volt ez. Mi olyan csapat vagyunk, amelynek az eredményessége nagyban függ a védekezésétől, és ki kell jelenteni, hogy ebben ezúttal borzasztóak voltunk.
Kosztasz Flevarakisz: – Remek győzelmet arattunk, a srácok nagyon jó munkát végeztek. Nagy tisztelettel érkeztünk a Honvédhoz, nagyon felkészülten és koncentráltan mentünk ki a mérkőzésre, ami rendkívül fontos egy idénynyitón, főleg egy olyan csapatnál, amelynek új edzője és sok új játékosa van. Ez az energia és a jó csapatmunka volt a kulcs a győzelemhez.

SOPRON KC–DEAC 80–79 (18–24, 20–7, 17–25, 19–18, 6–5) – hosszabbítás után
Sopron, 1600 néző. V: Kapitány, Minár, Major
SOPRON: EDWARDS 14/3, Fofana 7/3, Mucius 14/9, Kucsera 2, MOLNÁR M. 11. Csere: TAKÁCS KRISTÓF 13, GARRETT 16, Csendes, Fazekas Cs. 3, Flasár Zalán, Meszlényi. Edző: Gasper Potocnik
DEAC: ANDERSON 25/12, Pongó Máté 5/3, DRENOVAC 18/3, Williamson 11/6, OSZTOJICS 13/3. Csere: Garamvölgyi, Neuwirth, Hőgye 7/3. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–7. 7. p.: 12–18. 12. p.: 22–24. 15. p.: 26–26. 18. p.: 34–28. 22. p.: 42–31. 25. p.: 46–39. 28. p.: 48–49. 32. p.: 60–58. 35. p.: 62–67. 38. p.: 71–67. 43. p.: 77–76
Kipontozódott: Pongó Máté (40. p.), Hőgye (44. p.)
Gasper Potocnik: – Jó volt a csapatszellem, nagyszerűen küzdöttünk a pályán, s a szurkolóknak sokat köszönhetünk, akik „hatodik játékosként” nagyon sokat segítettek, hogy megnyerjük ezt a meccset. Sok büntetőt is hibáztunk, mégis meg tudtuk szerezni a győzelmet. Elégedett vagyok az energiával, kevésbé néhány döntéshozatallal.
Andjelko Mandics: – A végén kicsivel jobbak voltak a hazaiak. Igazából a sírból hoztuk vissza a meccset, a hosszabbításban pedig volt esélyünk, hogy lezárjuk. Sajnos nem sikerült. Úgy gondolom, a támadólepattanók miatt kaptunk ki.