A DVTK szoros csatában kikapott spanyol vendégétől a női kosárlabda Euroligában

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
2024.10.24. 19:45
Lelik Réka (balra) 18 pontot szerzett a miskolci csapatban (Fotó: FIBA)
A DVTK hazai pályán 68–64-re kikapott a spanyol Perfumerias Avenidától a női kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. A miskolciak három forduló után egy győzelemmel és két vereséggel állnak csoportjukban.

TÖRTÉNELMI GYŐZELEMRE készült a DVTK Hun-Therm csütörtök este, hiszen még sosem nyert aktuális ellenfele, a spanyol Perfumerias Avenida Salamanca ellen. Igaz, a női elitsorozat A-csoportjának 3. fordulójában megrendezett összecsapásnak nincs veretes múltja, csak kétszer játszottak egymással az együttesek: két éve decemberben a 2011-es EL-győztes demoralizáló csapást mért magyar riválisára Salamancában (94–52), majd tavaly februárban kilenc ponttal nyert Diósgyőrben.

Ami pedig a mostani sorozat történéseit illeti, az exdiósgyőri Arella Guirantest is soraiban tudó spanyolok a nyitányon 34 ponttal kikaptak Schióban, aztán hazai pályán javítottak a francia Landes Basket ellen (81–52). Az említett Puerto Rico-i klasszis hátvéd mosolyogva tért vissza a DVTK Arénába, de akkor már nem nevetett, amikor az 5. percben Aho Nina lesapkázta egy vendégakció végén, majd a válogatott hátvéd egy remek triplát is bevágott.

Lendületes kezdést, kemény védekezést láttunk mindkét oldalon, a spanyolok hatalmas nyomást helyeztek a hazaiak labdás játékosaira, és többször is sikerrel halászták el a játékszert a fehér mezesektől. Aho Nina második hárompontosa és egy közeli duplája után hat ponttal „meglógott” a vendéglátó, időt is kért a dallamos nevű Anna Montanana – aki játékosként négyszeres spanyol bajnok volt a Valenciával és a Salamancával. Hiába, egyre nőtt a különbség, már 12 pont is volt a Diósgyőr előnye, ebből nyolc maradt a félidőre.

Nagy elánnal és gyors öt ponttal kezdett fordulás után a Salamanca, közben a DVTK három támadást is kétségbeesett dobással fejezett be. Így nagyon jókor jött a montenegrói Milica Jovanovics kettese, de érezhető volt, a momentum a védekezésben feljavuló vendégekhez került, akiknél Guirantes is megtalálta a megfelelő lőtávot, ami nem sok jóval kecsegtette a borsodiakat. A 26. percben kiegyenlített az Avenida, Völgyi Péter vezetőedzőnek magához kellett rendelnie csapatát, mert kapkodóvá és bizonytalanná váltak Lelik Rékáék.

A vezetést is átvette a vendégegyüttes, közben pánikhangulat közeli állapotban kosarazott a hazai csapat, rengeteg volt a hiba a piros-fehéreknél, akik a harmadik negyedet 13 ponttal elvesztették.

Rendkívül ideges hangulat uralkodott el a lelátón és a parketten is, így értünk a végjátékhoz, amikor Andrea Vilaro, aki az előző két meccsen négy pontot dobott összesen, 30 másodperccel a vége előtt gondolkodás nélkül bevágott egy triplát a sarokból, és ezzel megnyerte az utolsó két percben hat dobást is elrontó DVTK elleni meccset.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
A-CSOPORT
DVTK HUNTHERM–PERFUMERIAS AVENIDA SALAMANCA (spanyol) 64–68 (16–18, 21–11, 11–24, 16–15)
Miskolc, 1700 néző. V: Dahra (francia), Ignatiou (ciprusi), Hoxha (albán)
DVTK: Aho N. 8/6, CHARLES 15, LELIK 18/9, JOVANOVICS 10/6, Grigalauskyte 1. Csere: Kányási 4, Tadic 2, Gulbe 5/3, Miklós M. 1. Edző: Völgyi Péter
PERFUMERIAS AVENIDA: Guirantes 7/3, MARTIN CARRION 8/6, VILARO 11/9, GIL 12, Kone 8. Csere: Carter 6/6, Faszula 8, Cornelius 2, Herbert-Harrigan, Dominguez 4, Jankovics 2. Edző: Anna Montanana
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–5. 4. p.: 6–5. 5. p.: 9–10. 7. p.: 14–10. 8. p.: 14–16. 13. p.: 24–18. 15. p.: 28–22. 17. p.: 34–22. 19. p.: 35–27. 23. p.: 37–34. 24. p.: 39–38. 25. p.: 41–41. 28. p.: 43–47. 30. p.: 45–53. 31. p.: 51–53. 34. p.: 52–57. 35. p.: 56–57. 36. p.: 56–61. 38. p.: 61–65. 40. p.: 64–65
Völgyi Péter: – Az a csapat nyert, amelyiknek jobb volt a védekezése. A második félidőben sok utolsó másodperces, kiszorított dobásunk volt, ellenfelünk agresszív védekezésére rosszul reagáltunk. A meccs első felében extra dobásokkal előnyre tettünk szert, majd visszaengedtük a riválist, a végén pedig a kulcshelyzetekben a vendégek egy-két játékosa jobb döntéseket hozott. Igaz, hogy több lepattanót szedtünk, de kevesebb gólpasszunk volt. Nem vagyunk könnyű helyzetben a továbbjutást illetően, de mindent megteszünk a folytatásban, hogy sikerüljön.
Anna Montanana: – Kemény mérkőzés volt, jó csapat formálódott itt az elmúlt években, és ez egy nagyon jó atmoszférájú csarnok. Fordulatos volt a meccs, amelynek a második felében a saját játékunkat tudtuk játszani. Örülök, hogy fontos győzelmet arattunk.
Tudósított: BERECZ CSABA

LELIK Réka, a Diósgyőr hátvédje: – Gratulálok az ellenfélnek, jól játszottak, mi viszont sok hibával. Sikerült jól kezdeni, de a félidőben benn maradtunk az öltözőben, a végjátékban pedig több hibát vétettünk, buta leválásaink voltak, és sok támadólepattanót engedtünk a spanyol csapatnak.
Laura GIL, az Avenida centere: – Boldog vagyok, hogy nyertünk, mert ebben a csarnokban ez nehéz feladat, jó a közönség és jó a csapat is. Örülök, hogy sikerült a saját játékunkat játszani, végül ez vezetett eredményre.