Női kosárlabda NB I: 91 pontig jutott a Győr a DKKA ellen

T. Z.T. Z.
2024.10.20. 19:06
A Győr a második félidőben fordított a DKKA ellen (Fotó: Serco Uni Győr/Facebook)
A női kosárlabda NB I 5. fordulójának vasárnapi találkozóján a Serco Uni Győr odahaza 91–72-re legyőzte a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiát.

Az első két negyedben nem volt különbség a felek között, olyannyira, hogy két negyed után egy ponttal még meglepetésre a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia állt jobban a forduló előtt még veretlen győriek otthonában.

A második félidőben azonban fordult a kocka: a Győr a harmadik negyedben kiegyenlített, majd meglépett ellenfelétől, a negyedik negyedben pedig igazán kinyílt az olló, és a hazaiak végül magabiztosan, 91–72-re nyerték meg az összecsapást.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
SERCO UNI GYŐR–DÁVID KORNÉL KA 91–72 (21–16, 20–26, 21–15, 29–15)
Győr, 100 néző. V: Jakab, Kapusi, Gruber.
GYŐR: Angyal 4, DUBEI 16/3, Mészáros Á., TELENGA 13, KISS V. 9. Csere: Ruff-Nagy, Dombai 6, Garbin 9/9, Ács 6/3, BACH 14/6, Goree 4, WENCZEL 10/6. Edző: Cziczás László
DÁVID KORNÉL KA: Varga S. 5/3, TAKÁCS D. 7, MARISA 26/15, Lauper 6, HEGEDŰS J. 10/6. Csere: Katona B. 3/3, Szücs L. 5/3, Dravecz 2, DÁVID M. 8/6. Edző: Szentpáli Gergő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8. p.: 16–11. 14. p.: 27–30. 18. p.: 35–38. 24. p.: 48–42. 27. p.: 57–50. 33. p.: 72–65. 36. p.: 80–67. Kipontozódott: Dávid M. (33. p.), Bach (38. p.)
Kiállítva: Szentpáli Gergő (második technikaival) a 35. percben
Cziczás László: – Nehéz helyzetben vagyunk a heti két mérkőzéssel, mert a nemzetközi kötelezettség és a hazai bajnoki teljesen más szerkezetű összetételt kíván. Az első félidőben görcsösen játszott, nehezen lendület bele a csapat, csak a második félidőben tudta a kellő fordulatszámot felvenni, akkor sem hibátlanul.
Szentpáli Gergő: – Ma is méltó ellenfelei voltunk egy euroligás ellenfélnek. A részcélokat a harmadik negyedig hibátlanul végrehajtottuk, a befektetett energia lassan azt a karaktert jelenti, amely előbb-utóbb győzelemre vezet.