Őrült hajrában győzött a címvédő Pana, élre állt a Barca a férfi kosárlabda Euroligában – videók

K. Zs.K. Zs.
2024.10.25. 23:40
Kendrick Nunn (balra) volt a Panathinaikosz egyik vezére Isztambulban (Fotó: Getty Images)
A Barcelona, ha nem is könnyen, legyőzte vendégét, a Villeurbanne-t (90–83) a férfi kosárlabda Euroliga 5. fordulójának pénteki játéknapján, és a tabella élére állt. A címvédő Panathinaikosz őrült hajrában gyűrte le idegenben a Fenerbahcét (81–76), míg a Bayern München megőrizte hibátlan hazai mérlegét – ezúttal az Olympiakoszt küzdötte le 84–80-ra.

A Fenerbahce ledolgozta hosszú időn át tíz pont körül mozgó hátrányát, az utolsó negyed derekára fordított (70–65), de a címvédő Panathinaikoszban is maradt lendület, és 16–6-os finissel behúzta az isztambuli meccset. Kendrick Nunn 15, Mathias Lessort 14 pontot szerzett a két vereség után nyerő athéni csapatban:

Carsen Edwards 30, Devin Booker 20 ponttal vezette győzelemre a Bayern Münchent, amely eddig mindhárom Euroliga-meccsét megnyerte a vadonatúj müncheni SAP Gardenben. A Real Madrid és a Paris Basketball után az Olympiakosz volt a harmadik áldozat:

A Villeurbanne meglepetésre még az utolsó negyed derekán is vezetett Barcelonában, de a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban: 14–4-es zárással megnyerték a meccset. A sorozatban negyedszer nyerő Barcában Kevin Punter (20) és Jan Vesely (14) érte el a legtöbb pontot:

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ, pénteki mérkőzések
Fenerbahce (török)–Panathinaikosz (görög) 76–81 (15–21, 20–25, 19–16, 22–19)
Barcelona (spanyol)–ASVEL Villeurbanne (francia) 90–83 (17–20, 26–24, 26–25, 21–14)
Bayern München (német)–Olympiakosz (görög) 84–80 (20–19, 12–24, 27–18, 25–19)