Sima győzelem idegenben – a Sopron továbbra is hibátlan a női kosár Európa-kupában

2024.10.23. 19:59
Varga Alíz (jobbra) 11 ponttal és hét lepattanóval járult hozzá a soproni győzelemhez (Fotó: FIBA)
A Sopron a harmadik mérkőzése után is százszázalékos a női kosárlabda Európa-kupában, miután szerdán idegenben fölényesen legyőzte a pöstyéni csapatot (78–47). A Pécs sokáig vezetett a Girona ellen, ám a csoportot vezető vendégcsapat jobban bírta a hajrát, és 74–71-re nyert, míg a Szekszárd súlyos, harmincpontos (96–66) vereséget szenvedett a Movistar Estudiantes vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
E-CSOPORT
PIESTANSKÉ CAJKY (szlovák)–SOPRON BASKET 47–78 (19–15, 6–16, 7–25, 15–22)
Pöstyén, 947 néző. V: Podar (román), Radonjic (osztrák), Kuburovics (montenegrói)
PÖSTYÉN: Mitrasinovikj 2, Herminjard 2, JAMES 25/9, Tausová 2, Igbokwe 9. Csere: Buknová 3, Szmereková, Moravcíková 4, Vandlíková, Jakubceková. Edző: Peter Jankovic
SOPRON: REID 10/6, Papp 5, Friskovec 13/9, VARGA A. 11/3, MONROE 18. Csere: Böröndy 5/3, Krivacsevics 9, Pavlopulu 3/3, Toman D., Sitku 4. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 7. p.: 7–11. 9. p.: 14–11. 12. p.: 21–15. 15. p.: 21–24. 18. p.: 23–28. 22. p.: 25–36. 25. p.: 25–44. 28. p.: 29–51. 32. p.: 32–59. 35. p.: 38–69. 38. p.: 38–74
Peter Jankovic: – Nagyon jó első félidőt produkáltunk védekezésben és támadásban is. A második negyedben nem teljesítettünk jól támadásban, úgy gondolom, itt kezdődött minden, és a fordulás után sem állítottuk meg a zuhanást. A vereségünk oka a gyenge dobószázalékban keresendő. Nagyon nehezen találtunk megoldást ellenfelünk jó, agresszív védekezésére.
Gáspár Dávid: – Örömteli, hogy az utóbbi időben sokat dolgoztunk a védekezésen, s ezúttal nagyon jó csapatvédekezést láttunk. Kicsit nehezen indult a mérkőzés, de az, hogy az utolsó három negyedben huszonnyolc pontot kaptunk, kiváló, és mellé nagyon szép támadójáték is párosult. Ezen az úton szeretnénk továbbhaladni, ilyen védekezéssel, ilyen energiákkal. Köszönjük szurkolóinknak, hogy a szabadnapjukon elkísértek minket!

A csoport másik mérkőzését (Bodrum–Charnay) csütörtökön játsszák le.
Az állás: 1. Sopron 6 pont, 2. Charnay 3 (2), 3. Bodrum 3 (2), 4. Piestanské Cajky 3

L-CSOPORT
NKA UNIVERSITAS PÉCS–SPAR GIRONA (spanyol) 71–74 (22–16, 16–20, 16–13, 17–25)
Pécs, 900 néző. V: Dahra (francia), Hoxha (albán), Ignatiu (ciprusi)
PÉCS: Studer 8, HELD 21/12, Szmailbegovics 2, TÖRÖK 9/3, Josepovits. Csere: REISINGEROVÁ 26, Zsebe-Weninger 5/3, Olawuyi, Rátkai, Tóth O., Kiss A., Laczkó. Edző: Djokics Zseljko
GIRONA: LUNDQUIST 9, Touré 3, HRISZTOVA 13/3, BIBBY 27/18, Jakubcová 9. Csere: Canella 1, Caldwell 4, YGUERAVIDE 8/3. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–1. 5. p.: 7–10. 9. p.: 20–16. 13. p.: 25–19. 17. p.: 31–27. 23. p.: 40–38. 28. p.: 50–45. 33. p.: 59–52. 37. p.: 64–66
Kipontozódott: Studer (40. p.)
Djokics Zseljko: – A Girona negyven percen keresztül zakatolt, ráadásul nagyon agresszív, jó ellenfélről van szó. Tanulnunk kell a hibáinkból, elsősorban abból, hogy túl sok pontot kapunk az utolsó negyedekben. A védekezésünket végig azon a színvonalon kellene tartanunk, ahogyan a harmadik negyedben tettük.
Roberto Íniguez: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert tudtuk, hogy a Pécs nagy intenzitással fog játszani, nagyon kell majd neki a győzelem. Három nagyjából egyforma szintű csapat van a csoportban, így ez az idegenbeli siker rendkívül fontos nekünk.

A csoport másik mérkőzését (Yerevan Foxes–Campobasso) csütörtökön játsszák le.
Az állás: 1. Girona 6, 2. Pécs 4, 3. Campobasso 3 (2), 4. Yerevan Foxes 2 (2)

G-CSOPORT
Movistar Estudiantes (spanyol)–TARR KSC Szekszárd 96–66 (30–17, 18–23, 23–11, 25–15)