Törökországi győzelemmel kezdett a Sopron a női kosárlabda Európa-kupában

F. Z.F. Z.
2024.10.10. 20:06
Stephanie Reid 26 pontot szerzett a magyar csapatban (Fotó: Sopron Basket Facebook/Tóth Zsombor)
Remek utolsó negyeddel egyenlített, majd a hosszabbításban kiharcolta a győzelmet (86–80) a Sopron a török Bodrum vendégeként a női kosárlabda Európa-kupa csütörtöki játéknapján.

TÖBB MINT MÁSFÉL ÉVE, 2023. március 17-én játszott legutóbb nemzetközi kupamérkőzést a Sopron Basket: az Euroligában szereplő együttes két vereséggel búcsúzott a negyeddöntőben a későbbi győztes török Fenerbahce ellen.

Az előző idényben nem indult a kontinentális sorozatokban az együttes, csütörtökön viszont az Európa-kupában kezdett a török Bodrum otthonában, és hosszabbításban győzött.

A fordulatos összecsapás végén a hazaiak a litván Laura Juskaite dudaszós triplájával döntetlenre mentették a meccset, ám a túlórában már nem volt esélyük az ausztrál Stephanie Reid vezette soproniak ellen.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
1. FORDULÓ
E-CSOPORT
BODRUM BASKETBOL (török)–SOPRON BASKET 80–86 (16–23, 23–15, 19–10, 15–25, 7–13) − hosszabbítás után
Mugla, 500 néző. V: Perlic (horvát), Tiganisz (görög), Hoxha (albán)
 BODRUM: Thomas  7/6, Ferrari 3/3, JUSKAITE 25/12, LI 19/6, KRAJISNIK 8. Csere: Tasar 7/3, Bilgic 11/9. Edző: Ayhan Avci
SOPRON : REID 26/6, Friskovec 9/9, Pavlopoulou 7/3, Varga A. 9/3, MONROE 10. Csere: Böröndy 7/3, Papp K. 4, KRIVACSEVICS 14/3, Sitku. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása: 2. perc: 7–4. 6. p.: 12–16. 8. p.: 14–21. 12. p.: 22–23. 17. p.: 33–27. 23. p.: 39–42. 27. p.: 49–44. 31. p.: 61–50. 36. p.: 67–62. 39. p.: 68–66. 40. p.: 68–71. 43. p.: 75–79
Gáspár Dávid: – Hatalmas és jóleső győzelmen vagyunk túl. A csapat nagy hátrányból jött vissza és örömteli, a jövőre nézve biztató jel, hogy egyben tudtunk maradni, jók voltunk támadásban és védekezésben is. Különösen értékes, hogy hosszabbításban harcoltuk ki a sikert. Nagyon örülünk, szurkolóinknak is köszönjük, hogy otthonról biztattak minket.