Továbbra is hibátlan a Győr és a DVTK a női kosárlabda NB I-ben

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.10.26. 19:27
Kiss Virág 22 ponttal járult hozzá a Győr győzelméhez (Fotó: gyorikosar.hu)
A női kosárlabda NB I-ben magabiztosan nyert az ELTE Beac és a Győr, a Dávid Kornél KA alaposan megnehezítette a DVTK dolgát, de a Diósgyőriek 59–48-ra nyertek és továbbra is hibátlanok.

Az ELTE BEAC 82–44-re nyert a Darazsak Sportakadémia ellen, a vendégek már az első negyedben 17 ponttal vezettek. A Darazsaktól Jovana Jevtovic 21 pontot dobott – egy híján ő szerezte csapata pontjainak felét –, Katrina Ozola 23 ponttal vette ki a részét a fővárosi sikerből. Az újonc házigazda ezzel hatodik találkozóján is kikapott a pontvadászatban.

A Soproni Darazsak mellett továbbra is nyeretlenek a ceglédiek is, akik az első félidőben még tartották a lépést a Győrrel. Ezt követően a 22 pontos Kiss Virág vezérletével elléptek a hazaiak és végül 102–58-ra nyertek. A Cegléd legjobb dobója a 18 pontos Szirony Dorina volt.

A Dávid Kornél KA nem hagyta elszakadni a DVTK-t, a hazaiak a harmadik negyed közepéig nem tudtak tíz pontná nagyobb különbséget kiépíteni. A kevés pontot hozó találkozót a DVTK 59–48-ra nyerte meg, a diósgyőriek legjobbja a 22 pontig jutó Kaila Charles volt.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
6. FORDULÓ
Darazsak Sportakadémia–E.ON ELTE BEAC 44–82 (8–25, 17–20, 13–22, 6–15)
Sopron, 200 néző. V: Kovács N., Téczely, Esztergályos.
DARAZSAK: Kovács G. 4/3, Horváth Boglárka 7, Toman R. 5/3, Marics 2, JEVTOVICS 21. Csere: Szikszai 3, Janzsó, Gergő, Sinka-Pálinkás, Völgyi, Csaplár-Nagy 2. Edző: Szrdjan Radulovics
BEAC: Moore 13, Rakita, DRAHOS 18/12, OZOLA 23/6, JONES 14. Csere: Vég-Dudás 4, Dobó 8/6, Milkovics, Szauter 2. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–8. 8. p.: 6–21. 13. p.: 13–25. 15. p.: 13–29. 18. p.: 22–36. 22. p.: 29–48. 26. p.: 31–57. 28. p.: 34–63. 33. p.: 40–69. 35. p.: 42–76. 38. p.: 42–78
Szrdjan Radulovics: – Nem tudom, mit mondjak. Csalódott vagyok a játékunk miatt, egyáltalán nem ezt vártam. Eddig erősebb csapatokkal játszottunk, most pedig olyan együttessel szemben voltak problémáink, amellyel fel kellett volna tudnunk venni a versenyt. Teljesen elfelejtettük, hogyan kell kosárlabdázni.
Mészárosné Kovács Andrea: – Egy kicsit megilletődötten kezdtünk, ennek ellenére védekezésben tartottuk azt, amit egész héten gyakoroltunk. Az első negyedben nyolc ponton tartottuk ellenfelünket, és támadásban nagy ritmust tudtunk diktálni. Nagyon pozitívan értékelem a hozzáállást, és azt, hogy negyven percen keresztül a maximumon pörgött mindenki.

SERCO UNI GYŐR–VBW CEKK CEGLÉD 102–58 (17–14, 23–21, 29–8, 33–15)
Győr, 100 néző. V: Csabai-Kaskötő, Lengyel, Sörlei.
GYŐR: ANGYAL 10/6, BACH 14/6, Wentzel 7/3, Ács, KISS V. 22/3. Csere: Ruff-Nagy 3/3, Dubei 11/9, MÉSZÁROS Á. 11/9, Goree 9/3, TELENGA 4, Garbin 6/6, Dombai 5/3. Edző: Cziczás László
CEGLÉD: Albert 11, CZANK 8/6, Farkas P. 5/3, SZIRONY 18/9, BARNAI 10. Csere: Szerelem-Kobolák 4, Kaid, Andi, Hévizi, Viszmeg 2. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 8. p.: 14–12. 14. p.: 22–20. 18. p.: 33–28. 24. p.: 51–35. 28. p.: 64–41. 34. p.: 82–50. 38. p.: 92–52
Cziczás László: – Két, egészen más célért küzdő együttes játszott két ellentétes félidőt. Nekünk nyilván a második húsz percben látottak tetszettek jobban, ezt szeretnénk mind többet látni a jövőben.
Földi Attila: – Elfogadható első félidőt játszottunk, a másodikban, mint általában a Győr erősíteni tudott és erre nem bírtunk reagálni. A pozitívum, hogy letudtuk a nehezebb csapatok elleni időszakot.

DVTK HUN-THERM–DÁVID KORNÉL KA 59–48 (16–11, 17–16, 14–9, 12–12)
Miskolc, 1000 néző. V: Pozsonyi, Jankovics, Nepp.
DVTK: Aho T. 2, Aho N. 3, CHARLES 22/6, M. Jovanovics 5/3, Grigalauskyte 2. Csere: Kányási 10/6, Lelik 9/6, Gulbe 6, Miklós M., Fárbás, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
DÁVID KORNÉL KA: Marisa 13/3, Hegedűs J. 7/3, Laufer 8, Dávid M. 5/3, Strong 9. Csere: Katona B., Takács D. 4, Szücs L., Drávecz 2, Papp L. Edző: Szentpáli Gergő
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 5. p.: 8–2. 6. p.: 12–4. 8. p.: 14–9. 13. p.: 21–15. 15. p.: 21–22. 17. p.: 25–22. 19. p.: 30–27. 22. p.: 35–32. 26. p.: 43–32. 28. p.: 45–32. 34. p.: 56–36. 38. p.: 56–42
Völgyi Péter: – Olyan meccs volt, amilyenre számítottunk. Óriási fölényben voltunk a támadólepattanóknál, de rosszul dobtunk, volt olyan támadásunk, amikor hatszor céloztuk meg a gyűrűt. Ez is mutatja, hogy a csapat nagyon akarta ezt a győzelmet, túl kellett esni az Avenida elleni csütörtöki Euroliga-mérkőzés letörtségén, és ez sikerült, innentől az új feladatra kell koncentrálni.
Szentpáli Gergő: – A támadólepattanóknál nem második, hanem volt, hogy hatodik esélyt is adtunk ellenfelünknek. Magasságbeli hátrányban voltunk, és bosszantó hibáink voltak, sok labdát adtunk el. De amilyen helyzetből ezt a meccset vártuk, nem vallottunk kudarcot, sőt, büszkék lehetünk magunkra. Hatvan pont alatt tartottuk a bajnokot, küzdöttünk, harcoltunk.

SOPRON BASKET–VASAS AKADÉMIA 88–54 (21–16, 28–12, 16–12, 23–14)
Sopron, 800 néző. V: Minár, Németh P., Gruber.
SOPRON: REID 14/6, FRISKOVEC 17/15, Toman D. 6/6, Varga A. 8, MONROE 13. Csere: Böröndy 6/3, Pavlopulu 7, KRIVACSEVICS 12/3, Sitku Zs. 2, Papp K. 3, Rokob. Edző: Gáspár Dávid
VASAS: Davis 9, Czirkos 3, Boricsics 7, Jáhni 4, Molnár-Budácsik 3/3. Csere: Madár E. 3/3, Boros B. 2, Kádár 4, Szerencsés 6/6, Salamon 7/3, Madár K. 4, Gelei 2. Edző: Nenad Markovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 8. p.: 18–11. 12. p.: 25–16. 15. p.: 33–19. 18. p.: 43–24. 22. p.: 50–28. 25. p.: 55–34. 28. p.: 63–36. 32. p.: 70–40. 35. p.: 73–47. 38. p.: 79–50. Kipontozódott: Kádár (40. p.)
Gáspár Dávid: – Fárasztó napokon vagyunk túl, és ez érződött a játékunkon. Bizonyos periódusokban volt ingadozás, előfordultak indokolatlanul eladott labdák, nem kikényszerített hibák, melyek számát szeretnénk csökkenteni a jövőben.
Nenad Markovics: – Próbáltunk végig olyan kemények lenni, amennyire csak lehet. Volt egy rossz szakaszunk a második negyedben, amikor nagyobb különbség alakult ki. A mérkőzéssel összességében elégedett vagyok, nem meglepetés a soproni győzelem. Nem a top négy ellen kell eredményesnek lennünk, de ezeket a találkozókat fel szeretnénk használni a fejlődésre