NB I B: Újabb tatabányai vereség

A mérkőzésről tudósított: MOLNÁR JÓZSEFA mérkőzésről tudósított: MOLNÁR JÓZSEF
2003.06.04. 22:04
GÓLSZERZÔ
Károlyi Róbert a 42. percben Mogyorósi hibáját kihasználva a kifutó Lipták fölött emelt jobb lábbal a kapuba úgy, hogy a visszaérkező Hornyák csak a gólvonal mögött ért a labdához (0–1). Vincze István az 58. percben Dupai beadását követően kotorta ballal négy méterről a jobb alsó sarokba a labdát (1–1). Károlyi Róbert a 74. percben, Szabó Zoltán mintaszerű akciót követő beadása után lőtt nyolc méterről jobbal a kapu bal oldalába (1–2)

SZÖGLETARÁNY: 6:2 (2:1)
A vendéglátókat doppingolta a hét végi idegenbeli siker, ennek megfelelően hatalmas lendülettel kezdett a hazai csapat azért, hogy végre megszülessen az első tavaszi hazai győzelem is. Ennek ellenére az első helyzeteket a vendégek hagyták ki, majd negyedóra elteltével akár három gólt is szerezhetett volna a Tatabánya. Török József csatárai azonban olykor gyámoltalanul, olykor pedig balszerencsésen törtek kapura. A Százhalombatta fél óra elteltével teljesen beszorult, ám sem Balogh Zoltán, sem Horváth Zoltán, sem pedig Tóth Zoltán nem tudta bevenni Tóth Iván kapuját. Villámcsapásként született meg a battaiak vezető gólja, ami Károlyi Róbert vagányságának is volt köszönhető. A második félidőben a csereként beállt Deme Imre játékával megerősödött a Tatabánya, és a régóta tartó mezőnyfölényt Vincze István váltotta gólra. A csatár a gólnál megsérült, így le kellett cserélni. Mégsem ez, hanem egy újabb védelmi megingás okozta azt, hogy a 74. percben Károlyi Róbert a győztes gólt is meg tudta szerezni. A Tatabánya az utolsó pillanatokig küzdött, olykor a középhátvéd Hornyák Vendel lövéseit kellett hárítania a battai kapusnak. Az igazságos döntetlen helyett azonban a Tatabánya ezt a hazai mérkőzését is elvesztette.

Mestermérleg

Török József:
– Ezúttal sem tudok mást mondani, mint hogy gratulálok a Százhalombattának.
Gálvölgyi István: – Egy jól felkészített, jó erőben lévő csapatot győztünk le, amely a sikerünk értékét növeli. Gratulálok játékosaimnak, hogy ebben a helyzetben így tudnak hozzáállni a mérkőzésekhez.