NB I B: Bp. Honvéd-BKV Előre 2-0

KEMÉNY KRISTÓFKEMÉNY KRISTÓF
2003.11.14. 21:36
SÁRGA LAP

Jakab (Drobnjak buktatásáért) az 50., Földvári (Vadócz lerántásáért) a 76. percben

SZÖGLETARÁNY: 5:5 (2:2)
6. perc: Egy bal oldali kispesti beadás után Dobos elé pattant a labda, aki 17 méterről félfordulattal lőtte azt kapura. Lövésébe a tizenegyesponton álló Horváth Péter fejjel belecsúsztatott, így a labda a kővé dermedt Szentpéteri mellett a kapu közepébe vágódott. 1–0
30. perc: Vadócz ugratta ki Borgulyát a jobbösszekötő helyéről. A csatár nyolc méterről, kissé kisodródva, jobb lábbal, lőtte a labdát a kapura, amely a vetődő Szentpéteri mellett a kapu jobb alsó sarkába szállt. 2–0

A Vasas és a REAC után ismét egy fővárosi csapat látogatott a Bozsik-stadionba. Látogatott, mert bár az eredeti kiírás szerint ezt a mérkőzést a BKV Előre stadionjában kellett volna rendezni, de mivel a Sport utcai létesítményen felújítási munkálatokat végeznek, és a kőbányai Lehel úti pálya – ahol a kék-sárgák az ősszel játszanak – nem alkalmas több száz néző befogadására, így közös megegyezéssel a Budapest Honvéd otthonában került sor a találkozóra. A meccs pikantériája, hogy Dajka László, a BKV vezetőedzője sok éven át futballozott a Honvédban, ráadásul Gálhidi György jó barátja is, ezúttal azonban azon fáradozott, hogy fiatal együttese megállítsa a kispestiek nagyszerű hazai sorozatát.

A Honvéd legnagyobb tehetségének tartott Vadócz Krisztián a BKV Elôre ellen is megbízható teljesítményt nyújtott a középpályán
Az összecsapás úgy kezdődött, ahogy azt a Honvéd-szurkolók már megszokhatták a csapat kispesti fellépései során. A piros-fehér-feketék nekirontottak ellenfelüknek, és mint már többször az év során, ezúttal is gólt értek el az első tíz percben. A BKV azonban nem adta meg magát, a bekapott gólt követően a kék-sárga mezesek több helyzetet is kialakítottak, a befejezés azonban rendre nem sikerült. Nem úgy Borgulya Istvánnak, aki szép góllal növelte a kispestiek előnyét. A második félidőben sem játszott rosszul a BKV, de a Honvéd győzelme nem forgott veszélyben. A hazaiak harcosan futballoztak, vagyis ismét megérdemelték a három pontot.

Mestermérleg
Gálhidi György:
– Korábban az ilyen meccseket nagyobb gólkülönbséggel nyertük meg, most több játékosom elfáradt, és sajnos nincsenek megfelelő emberek a pótlásukra.
Dajka László: – Ezen az estén mi futballoztunk, de az ellenfelünk talált két gólt.