2004.03.26. 22:43
NB I B
NB I B 2003-04

SÁRGA LAP
Germán (Nánási buktatásáért) a 17., Bábik (Stevica felrúgásáért) a 29., Herold (Horváth Péter buktatásáért) az 57. percben
SZÖGLETARÁNY: 12:1 (9:0)
19. perc: Horky passzolta a labdát Budovinszkynek a balösszekötő helyén. A kispesti védő átvette azt, kettőt tolt rajta közép felé, majd 19 méterről jobbal a kapura lőtte. A labda hatalmas erővel vágódott a kapu bal alsó sarkába. 1–0
33. perc: Budovinszky szabadrúgását még hárította Szép kapus, a kipattanó labdára azonban Nánási ért oda leghamarabb, de mielőtt lőtt volna, Gombos lerántotta, tizenegyes. A büntetőből Borgulya jobb lábbal, higgadtan paszszolta a labdát az ellenkező oldalra vetődő kapus mellett a bal alsó sarokba. 2–0
75. perc: Bábik ívelte középre a labdát a jobbösszekötő helyéről, a remekül érkező Horváth Péter pedig hét méterről a jobb felső sarokba csúsztatta azt. 3–0

Vámosi Csaba a pápai kapust, Szép Tamást is lefejelte (Fotó: Meggyesi Bálint)
A 19. percben Budovinszky Krisztián révén vezetéshez jutott a Honvéd. A meccs képe a gól után sem változott: támadott a Kispest, védekezett a Pápa. Borgulya István tizenegyese után még adódott egy hatalmas pápai gólszerzési lehetőség, de Simeon Stevicának csak a keresztlécet sikerült eltalálnia. A második félidőben már nem szakadtak meg az erőlködéstől a hazaiak, de így is megérdemelten nyerték meg az összecsapást – a mosónőknek azonban kemény dolguk lesz mindkét csapat szerelésével…

Mestermérleg
Gálhidi György:
– Jól működött a védelmünk, és a labdaszerzéseket követően pontos támadásokat vezettünk.
Szabó András: – Az első félidei kishitűségünket okosan kihasználta a Honvéd.