Bumm és újra csak bumm az Arany Ászok Ligában második helyen álló DVSC-MegaForce ifjú kapusának egyszer, kétszer, háromszor vert félre a szíve. Megijedt, de azért leplezte félelmét, és mindössze annyit mondott: köszöni szépen, mára ennyi volt az edzés, nem érzi jól magát.
Balogh János (jobbra) kidôlt a sorból, mert betegen edzett, de szerencsére még idôben orvoshoz fordult (Fotó: Németh Ferenc)
Balogh János (jobbra) kidôlt a sorból, mert betegen edzett, de szerencsére még idôben orvoshoz fordult (Fotó: Németh Ferenc)
A csapattársai és edzője, Szentes Lázár bólogattak: persze, Jani, ha náthás vagy, kúráld ki magad, igyál mézes teát, vegyél forró, kamillás fürdőt, aztán néhány nap múlva újra beállhatsz a sorba. Csakhogy ekkor már nem a nátha gyötörte Balogh Jánost, a Debrecen 21 éves kapusát. Valóban megfázott, hőemelkedése volt, de edzeni akart, mert attól tartott, ha esetleg kihagy néhány tréninget, talán behozhatatlan hátrányba kerül, esélye sem lesz a csapatba kerülésre. És egy elszánt, ifjú futballistának persze az a legfontosabb szempont, hogy ott lehessen a kezdőcsapatban. De a szíve félrevert. Durván és váratlanul. Balogh János kénytelen volt bevallani a csapatorvosnak, hogy enyhe halálfélelem gyötri, hiszen sohasem érzett ilyet edzés közben, egyszer csak rosszul működött szerveztében az addig hibátlan motor.
A Loki orvosa azonnal kardiológiai kivizsgálásra küldte az ifjú játékost, ahol EKG-t, majd szívultrahangosvizsgálatot végeztek el rajta, sőt nyakába akasztották a 24 órán át működő és a szívműködésről pontos képet adó műszert. Szerencsére kiderült, nincs komoly baj. Ám az is egyértelművé vált: Balogh János szíve azért kezdett el rakoncátlankodni, mert hőemelkedése ellenére edzett, hajtott, terhelte legyengült szervezetét, és bizony nem szólt időben a csapatorvosnak a benne lappangó betegségről. Balogh János ezt követően másfél hetet szigorúan pihent, hogy aztán kedden viszont újra edzésbe álljon. "Megijedtem, persze hogy megijedtem, amikor egyszer csak össze-vissza kezdett verni a szívem – mondta a labdarúgó. – Azonnal szegény Fehér Miklósra gondoltam, és rögtön befejeztem a tréninget. Megfáztam, de eszembe sem jutott, hogy a hőemelkedés ilyen komoly gondokat okozhat. Belátom, pihennem kellett volna, és jókora hülyeséget csináltam. Mindig csak az járt az eszemben, hogy játszanom és bizonyítanom kell – minden pillanatban. Azonban az egészség fontosabb minden egyes kapusbravúrnál…" A közelmúltban Zsivótzky Gyula nyilatkozott lapunkban, egy hasonló esetről, amikor még MTK-játékosként a hőemelkedése ellenére edzett, és terhelte a szervezetét. ő akkor súlyos szívizomgyulladással került kórházba. Balogh János megúszta a súlyosabb következményeket. Azonban az esete az újabb intő jel…