Szombaton az MTK ellen újabb vereséget szenvedett az Előre FC, ezzel pedig biztossá vált - hogy az utóbbi néhány fordulóban már Pajkos János által irányított csapat - búcsúzik az Arany Ászok Ligától. A békéscsabai klub körül már hónapok óta teljes a bizonytalanság, az anyagi problémák, a zűrös ügyek miatt pedig egyre nehezebbé vált az együttes helyzete. Sokan állítják, ha nincsenek az ismert gondok, akkor bentmaradt volna a csapat, így azonban készülhet a másodosztályú szereplésre.
A hónapok óta fizetés és prémium nélkül futballozó játékosok ugyan az utóbbi időben egyre többször vehettek fel fejenként ötven-, avagy százezer forintot a klub kasszájából, ám a szépen lassan 40 millió forintosra duzzadó tartozáshoz képest ez elenyésző öszszegnek bizonyult. A futball-kft.-t működtető gazda- sági társaság többségi tulajdonosának, Darko Canadic- nak tehát hiába nyílt meg egyre sűrűbben a bukszája (az utóbbi hetekben tízmillió forintot utalt át az Előrének, a napokban még az időközben már távozott Valentin Miculescunak és Rubint Richárdnak is törlesztett tartozásából), ám a bentmaradó helytől egyre távolódó csapaton már ez sem segített.
A szombati, MTK-tól elszenvedett vereség után érthetően az eddiginél is gyászosabban üldögéltek a labdarúgók a helyükön.
"Az MTK elleni kudarcot követően beszéltem Darko Canadiccsal, aki arról biztosított, hogy a kiesés ellenére sem hagyja cserben a csapatot - mondta az Előre FC ügyvezető asszonya, Kerekes I. Györgyné. - A főtulajdonos mindenképpen szeretné, ha egy év alatt sikerülne visszajutnunk élvonalba. Az idő rövidsége miatt arról egyelőre nem esett szó, hogy ezt milyen csapattal szeretné elérni, ám az biztos, hogy néhány tehetséges fiatal is szerephez jut majd a jövőben."
Kulacsik Tamás (balra) megelôzte az MTK védôjét, Balogh Bélát, az Elôre viszont megragadt az utolsó helyen (Fotó: Kiss Zoltán)
A viszonyok rendezéséhez arra lenne szükség, hogy a város vezetősége és a kft. tulajdonosai megtalálják a közös hangot.
"Nem hinném, hogy a klub vezetői közül bárki is fertőző betegségben szenvedne, hogy ennyire kerülni kellene bennünket - folytatta Kerekes I. Györgyné. - A város vezetői a klub körül kialakult tisztázatlan viszonyok miatt vonták meg a támogatást, ám úgy érzem, a várostól kapott pénzzel mindig elszámoltunk, és végig azért küzdöttünk, hogy megmaradjon a város élvonalbeli csapata. Három éven keresztül ez sikerült is, ám most több olyan helyről nem kaptuk meg a pénzünket, amellyel előzőleg számoltunk. Mi szeretnénk, ha tisztázódna a viszony a város vezetőivel, rajtunk nem múlik semmi."
A városi önkormányzatnál azonban másként képzelik el a jövőt. A honatyák új gazdasági társaság létrehozásán törik a fejüket, mellyel alacsonyabb osztályból indulva két-három éven belül kiharcolhatnák az élvonalba jutást. Azt, hogy ebből mi valósul meg, megint csak más kérdés...
A csapat vezetőedzője, Pajkos János ezzel nem akar foglalkozni. Ô a hátralévő három mérkőzésre koncentrál, utána pedig egy olyan csapat kialakítására, amely valóban eséllyel pályázhat a feljutásra.
"Amikor elvállaltam ezt a munkát, tisztában voltam azzal, hogy a szerda szombati meccsritmus miatt nem sok esély van a bentmaradásra - mondta Pajkos János. - Felelőtlenség lett volna tőlem, ha akkor kijelentem: igenis képes vagyok az élvonalban tartani a csapatot, hiszen már akkor láttam, hogy sem szakmailag, sem létszámában nincs erre felkészülve az Előre. Mostanra legalább sikerült a tulajdonos szemét felnyitni, hogy a keretben túl sok az olyan futballista, akinek tudása nem üti meg az első osztály szintjét. Úgy voltam vele, rendben, benne van a pakliban, hogy kiesik a csapat, ám akkor nincs más megoldás, mint összehozni egy olyan gárdát, amely képes lehet a feljutásra."