Lehet a fiatalokra fogni! Ismét hatalmas verést kapott az Újpest

2008.03.12. 19:04
A visszavágón is megalázó vereséget szenvedett az Újpest csapata a Debrecentől a Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján. A Loki hazai pályán Igor Bogdanovics négy, valamint Rezes László egy góljával 5-0-ra nyert, és 10-1-es összesítéssel jutott tovább.
Igor Bogdanovics nem kímélte az újpesti fiatalokat: büntetőből és akcóból is betalált
Fotó: Czeglédi Zsolt

Szavazás

Ön meddig adna lehetőséget Urbányi Istvánnak az Újpest kispadján?

Írja be az itt látható számot!
Már a 7. percben 1-0 volt az állás a Debrecen javára, miután Rezest buktatta Szalma a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Igor Bogdanovics lőtte a bal alsó sarokba. (1-0)

Öt perccel később már kettővel vezettek a hazaiak: Rezes ezúttal nem büntetőt harcolt ki, hanem egy szép egyéni akció végén 17 méterről lőtt az újpesti kapuba. (2-0) Ezzel összesítésben már 7-1 volt az állás a Loki javára.

A hat ifistával felálló Újpest próbált kozmetikázni az eredményen, de lehetőségaik nem hoztak gólt.

Közben Bogdanovics előbb kapufát lőtt, majd az első félidő hajrájában újabb gólt szerzett, ezúttal akcióból. (3-0)

A második félidő elején újabb büntetőhöz jutott a Debrecen. Ezúttal Nagy R volt a sértett, az ítéletvégrehajtó viszont megint Bogdanovics. A szerb csatár ezúttal sem hibázott, a jobb alsóba lőtt. (4-0)

A 69. percben megint Bogdanovics volt a főszereplő: egy jobboldali beadás után megint akciógólt lőtt. Ez volt a negyedik találata meccsen. (5-0)

Több gól már nem született a találkozón, a Debrecen 5-0-ra győzött és 10-1-es összesítéssel jutott az elődöntőbe.

Az MTK a REAC-ot fogadta hazai pályán, és a 6-0-ra győzött. A kék-fehérek összesítésben 10-0-s gólkülönbséggel intézték el a rákospalotai csapatot.

LIGAKUPA

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK:
DVSC-TEVA–ÚJPEST 5–0 (3–0)
Debrecen 3000 néző. Vezette: Iványi Z. (Medovarszki J., Kormányos II. G.)
DVSC: Balogh J. – Nagy Z., Komlósi, Szatmári, Fodor M. – Nagy R. (Spitzmüller, a 70.) Demjén (Varga J., a szünetben), Huszák, Rezes (Éles, 59.). – Bogdanovics, Szilágyi P.
Klubmenedzser: Herceg András
ÚJPEST: Szalma – Tolnai, Dvorschák, Szolnoki, Tóvízi (Privigyei, 71.) – Vituska, Fűzfa (Litavszki, 56.), Gyűrű, Kalderás – Bogdán, Frank (Lázár, a szünetben).
Vezetőedző: Urbányi István
Gólszerző: Bogdanovics 11-esből (1–0), a 8., Rezes (2–0), a 13., Bogdanovics (3–0), a 44., Bogdanovics, 11-esből (4–0), Bogdanovics (5–0), a 70. percben.
Jó: Bogdanovics ( a mezőny legjobbja), Nagy R., Rezes, Varga J., ill. Tolnai.
Továbbjutott: a DVSC-TEVA, 10–1-es összesítéssel.

MTK BUDAPEST-REAC 6–0 (2–0)
Hidegkuti-stadion, 100 néző. Vezette: Németh Á. (Tóth V., Varga F.)
MTK: Szatmári – Horváth L., Kornis, Bajusz, Vadnai (Takács P., a szünetben) – Kecskés T., Hajdú S. (Vági, 69.) – Kákonyi (Boda P., 69.), Gosztonyi, Lencse – Molnár M.
Szakmai igazgató: Garami József
REAC: Esterházy – Baghy, Rása, Kovács B., Gasparik (Szigeti Á., a szünetben) – Zana, Nagy D. (Hajdu T., a szünetben), Kiss T., Selei – Délczeg, Tihanyi (Illés K., 73.)
Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Lencse (1–0) a 6., Kecskés T. (11-esből, 2–0) a 44., Gosztonyi (3–0) az 51., Lencse (4–0) az 54., Horváth L. (5–0) az 55., Boda P. (6–0) a 80. percben
Jó: Lencse, Kecskés T., Gosztonyi, ill. Selei, Délczeg
Továbbjutott: az MTK Budapest 10–0-lal
Garami József: – Helyenként gyorsan és jól játszott a csapat, és ennek ezúttal meglett az eredménye.
Aczél Zoltán: – Ezek után nem kívánhatok mást az MTK-nak, mint hogy nyerje meg a Ligakupát!