Torma Gábor mesterhármasával kiütötte a Siófokot a REAC

2008.05.10. 21:03
Idén már kétszer is előfordult a REAC-cal, hogy 4 vagy több gólt lőtt, mégsem örülhetett győzelemnek – a DVTK (5–5) és az Újpest (4–4) ellen is be kellett érnie egy ponttal Aczél Zoltán csapatának. A közelmúlt most is kísértett Sopronban, de ezúttal megtartotta előnyét a Siófok ellen.
Háromszor köszönt be Torma a Siófok ellen
Fotó: Pluzsik Tamás

Gyorsan belecsaptak a felek a REAC soproni albérletében: Somorjai góljával már a második percben megszerezte a vezetést a rákospalotai gárda a Siófok ellen. Az első félidőben változatos játékot láthatott a közönség, mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, de újabb gól csak a legvégén született.

A szünet előtt néhány másodperccel Torma Gábor növelte csapata előnyét. A második félidő elején aztán jelezték a vendégek is, hogy igényük van legalább az egyik pontra, Melczer talált a hálóba.

A gól történetéhez hozzátartozik, hogy Solymosi játékvezető felülbírálta a lest jelző asszisztensét, így szépített a Siófok. Torma aztán hamar visszaállította a kétgólos differenciát, sőt, bő tíz perccel később már a harmadik találatát is bevágta a volt válogatott támadó.

A vendégek a 76. percben Magasföldi találatával ismét szépíteni tudtak, de ez alkalommal ez kevés volt az üdvösséghez. Az utolsó negyedórában már nem sikerült közelebb zárkóznia Aldo Dolcetti csapatának.

Vezetőedző: Aczél Zoltán Vezetőedző: Aldo Dolcetti

Gólszerző(k): Somorjai (2.), Torma (45., 53., 64.), ill. Melczer (48.), Magasföldi (76.)
Csere: Dancs helyett Zana (66.), Sallai helyett Dinka (78.), Torma helyett Kiss T. (89.) ill. Sütő helyett Popovics (37.), Bonifert helyett Márton (82.)
Sárga lap: Horváth G. (56.), Zana (72.), László (85.), Magasföldi (86.)