Egy góllal verte a Diósgyőrt, így a tabella élére ugrott a Vasas

2008.08.22. 20:57
A Vasas hazai pályán 3–2-re verte a Diósgyőrt a Soproni Liga 5. fordulójának első mérkőzésén. A piros-kékek már a szünetben 2–0-ra vezettek, majd a második félidő elején újra kapuba találtak, így eldőlni látszott a mérkőzés, de a végén a DVTK kétszer is betalált, így izgalmassá tette a végét. Egyenlíteni azonban már nem tudtak a diósgyőriek, így győzött a Vasas, és a tabella élére ugrott.
A hazai játékosok sokszor átverték a diósgyőrieket
Fotó: MTI / Bruzák Noémi

Hamar vezetést szerezhetett volna a Vasas, de a 3. percben Szasa Dobrics ígéretes szituációban 10 méterről csúnyán fölélőtt. Ezt követően is a hazaiak támadtak többet, de pechjükre mindig a szerb csatár került helyzetbe, akinek viszont ezen az estén nem ment a góllövés.

A diósgyőriek erejét felemésztette a védekezés, ha megszerezték a labdát, nem nagyon tudták megtartani azt, így támadójátékról sem beszélhettünk az esetükben.

A 22. percben érett góllá a Vasas-fölény. Ekkor Petar Divics osztott ki egy kötényt az egyik védőnek, majd Milicsicset is átverte, végül 16 méterről tisztán lőtt, a labda pedig a vetődő Köteles László kezei mellett elsuhanva kötött ki a jobb alsó sarokban. 1–0.

Hat perccel később Divics adott majdnem gólpasszt. Hogy csak sima, hétköznapi passz lett belőle, arról Dobrics tehet, aki a labdaátvétel után lefordult védőjéről, de 8 méterről óriási helyzetben a bal kapufa mellé gurított.

A DVTK továbbra is veszélytelen volt az ellenfél kapujára, nem úgy a Vasas. A 41. percben B. Tóth Balázs játszotta át a vendégek jobb oldali védelmét, majd keresztbe lőtte a kapu előtt a labdát, a túloldalon érkező Lázok Jánosnak pedig nem volt nehéz a hálóba lőnie mintegy nyolc méterről a tehetetlen Köteles mellett. 2–0.

Kétgólos előnnyel vonulhatott tehát szünetre a Vasas, amelybe Sowunmi Thomas állt be a megsérült Balog Zsolt helyére.

Petar Divics belőhette volna második gólját a mérkőzésen, de miután kapott egy remek labdát és elhúzta azt Köteles mellett, érthetetlen módon a bal oldalról jobb lábbal próbálta a kapuba továbbítani a labdát, amely így mellé ment.

A 49. percben már nem volt mentség a lestaktikát ismét rosszul alkalmazó diósgyőriek számára. B. Tóth passzolt a kilépő Némethhez, aki 17 méterről elegáns mozdulattal emelt át Köteles fölött, a labda pedig a hálóba hullott. 3–0.

Eldőlni látszott a mérkőzés, melyen a legaktívabb vendég játékos, Euloge Ahodikpe hozhatta volna vissza diósgyőri reményeket, de nem tudta a tiszta helyzetben érkező Tóth Mihályhoz passzolni a labdát, így a védekezésben is jeleskedő Lázok becsúszva tisztázni tudott.

Próbált támadni a DVTK, de nem volt átütőerő a játékukban, így esélyük sem volt az egyenlítésre. Gondolhatta mindenki ekkor.

A 84. percben viszont szépített Vágó Attila csapata. Pintért 20 méteres lövése találta el a bal oldali kapufát, a visszapattanó labdát pedig Tóth Mihály csukafejessel juttatta a hálóba. 3–1.

És még nem volt vége! A 89. percben a csereként beállt Florian Pelecaci kapásból ívelt vagy 40 méterről egy labdát Németh Gábor kapujának bal felső sarkába. Gyönyörű gól volt. 3–2.

Többre azonban már nem maradt idő, így a Vasas nyert, és ezzel a győzelemmel, ha ideiglenesen is, de a tabella élére ugrott.

SOPRONI LIGA

Helyszín: Illovszky-stadion
Nézőszám: 4000
Játékvezető: Sulyok
Asszisztensek: Kelemen A., Butkai Zs.

Gólszerző: Divics (22.), Lázok (41.), Németh (49.), ill. Tóth M. (84.), Pelecaci (89.)
Csere: Balog helyett Sowunmi (a szünetben), Dobrics h. Katona (66.), B. Tóth h. Gyánó (79.), ill. Milicsics h. Búrány és Kállai h. Pelecaci (mindkettő a szünetben), Szélpál h. Szabó V. (75.)
Sárga lap: Gyánó (91.), ill. Tóth M. (72.)

1. Vasas 5 4 - 1 9 - 8 +1 12
2. DVSC-TEVA 4 3 1 - 7 - 2 +5 10
3. Szombathelyi Haladás 5 3 - 2 10 - 3 +7 9
4. Újpest FC 4 3 - 1 5 - 4 +1 9
5. MTK Budapest 4 2 1 1 9 - 6 +3 7
6. Paksi FC 4 2 1 1 9 - 8 +1 7
7. ZTE FC 4 2 1 1 6 - 5 +1 7