Négy gólt kapott otthon a DVTK a Pakstól

2014.04.26. 19:55
Hatalmas meglepetés, a szeptember óta nyeretlen Paks kiütötte a Diósgyőrt (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a hazai pályán játszó DVTK nagyon simán, négy góllal kikapott a kiesés ellen küzdő Pakstól úgy, hogy lényegében esélye sem volt. Megszakadt a Paks 18 meccses nyeretlensége, és már nem áll kiesőhelyen a tolnai csapat.

Nagy volt a tétje a meccsnek, mert a DVTK riválisai mind győztek, a paksiaké pedig az MTK kivételével vesztettek. Úgy tűnt, a kieséstől fenyegetett vendégeket bénította kevésbé ez a tét. Már ha lehet egyáltalán bénításról beszélni…

A Diósgyőr kezdett jobban, helyzetecskéket is kialakított, de a 20. perctől kezdve fölénybe került a Paks, és egyre-másra vezette az akciókat a hazaiak kapujára. Sok fantázia ugyan nem volt ezekben a támadásokban, de a DVTK sem tudott többet felmutatni ellenfelénél.

Ennek ellenére némileg meglepő volt, hogy a 30. percben megszerezte a vezetést a Paks. Bori ívelt be szögletet jobbról, Könyves rosszul találta el 14 méterről, de Rados alatt átvánszorgott a labda. Vági ki akarta vágni a gólba tartó labdát, de szerencsétlenségére éppen az érkező Szabó Jánost találta el, akiről bepattant a labda. 0–1

Úgy tűnt, a Diósgyőr nem hitte el, hogy vezet a kiesőjelölt, mert a 34. percben már kétgólosra hízott a paksi előny. Gyors paksi ellenakció futott a pályán, a labda Bartha elé került, aki 22 méterről remekül eltalálta a labdát, amely a diósgyőri kapu jobb oldalában kötött ki. Rados úszott a levegőben, de nem volt esélye. 0–2

És hogy még ez se legyen elég, alig három perc múlva egy tizenegyest is összehozott a hazaiak védelme: újabb gyors ellenakció futott a pályán, Könyves kapta a tizenhatoson belül a labdát, megfordult Kádár mellett, aki elhúzta a lábát. Tizenegyes! Simon Attila állt a labda mögé, és biztosan lőtt a kapu bal alsó sarkába. 0–3

Ezzel lényegében minden eldőlt, de a második félidőre mégis cserékkel igyekezett élénkíteni csapatán Szivics edző. Ehhez képest minden ott folytatódott, ahol az első játékrészben abbamaradt. Sőt, újabb gól érkezett az 57. percben. Jobb oldali szöglet után Elek röviden szabadított fel, Könyves megszerezte a labdát, és egyből a bal sarokba zúdította. Szerencsés találat volt, mert két diósgyőri játékos lába között is elsuhant a labda. 0–4

A hátralévő időben ment előre a DVTK, helyzeteket is kialakított, de vagy a kaput nem találták el a játékosok, vagy éppen Molnár védett szépen.

Ezzel a Paks megszakította szeptember 13. óta tartó, 18 bajnoki meccses nyeretlenségi sorozatát, és egyben elmozdult a kiesőhelyről is. A Diósgyőr ezen a találkozón nagyon gyengén játszott, és teljesen megérdemelten szenvedett vereséget.

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK A SPORT TELEVÍZIÓ KAMERÁJA ELŐTT
Tomiszlav Szivics (a DVTK vezetőedzője):
– Az egyik legnehezebb nap a mai a pályafutásomban. Szeretném tudni, hogy mi történt. Az első félidőben árnyéka voltunk önmagunknak, nem volt tűz a játékosunkban, a tizennyolc meccsen át nyeretlen Paksnak ma minden bejött, nekünk semmi, de a hozzáállásunk sem volt olyan, amilyennek lennie kéne. Amikor az ellenfél játékosai a kapura gondoltak, gólt szereztek. A második félidőre nem lehet panaszom, mindenki akart, de nulla három után már nehéz dolgunk volt. Nem volt benne a mérkőzésbe, hogy megfordítsuk az eredményt. Kicsit fáradtak vagyunk, nem is tudom, hanyadik meccsünket játszottuk ebben a hónapban. A Paks megérdemelte a győzelmet, nekünk pedig már a szerdai találkozónkkal kell foglalkozunk, ahol lehetőségünk nyílik a javításra. Azt gondolom, ettől a vereségtől erősebbek leszünk. A rutinos edzők azt szokták mondani, hogy jobb egyszer négy nullára kikapni, mint négyszer egy nullára.

Csertői Aurél (a Paks vezetőedzője): – Nem mondanám, hogy az ilyen fölényes győzelmek eddig benne voltak a játékunkban, de volt már olyan meccsünk, amit meg kellett volna nyernünk. Ma minden bejött, szerintem szenzációsan futballoztunk. A Diósgyőr otthonában négy gólt rúgni parádés teljesítmény. A második gól után felszabadultabban játszottunk, a srácok minden meccsre sokat készülnek fejben, hála az égnek, most kijött a lépés.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–MVM-Paks 0–4 (Szabó J. 30., Bartha 34., Simon A. 37. – 11-esből, Könyves 57.)
Diósgyőr. Vezette: Solymosi