Az Újpest 6–1-re nyert a KTE ellen, így biztos a bennmaradása

2014.05.17. 17:55
Dusan Vasziljevics (jobbra) két büntetőt is értékesített a Kecskemét ellen (Fotó: Mirkó István)
Az Újpest 6–1-re legyőzte a Kecskemétet hazai pályán a labdarúgó NB I 29. fordulójában, így a fővárosiak biztossá tették élvonalbeli tagságukat. A hét gólból három büntetőből született, ezekből Dusan Vasziljevics egymaga kettőt értékesített. Nem lehet elmenni szó nélkül a vendégek védekezése mellett sem, hiszen két öngólt is összehoztak. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a KTE tíz emberrel fejezte be a találkozót Gyagya Attila kiállítását követően.

Az Újpest Kabát Péter nélkül fogadta a Kecskemétet, viszont a tavaszi idényben először Balajcza Szabolcs kezdett a fővárosiak kapujában. A tiszta lilában játszó hazaiak nagy lendülettel kezdték a meccset, beszorították ellenfelüket a saját tizenhatosa elé, és már az első negyedóra végén eredményes volt. Chema Antón bal oldali beadását követően Simon Krisztián lőtt öt méterről kapura, Németh Viktor ezt nagy bravúrral hárította, viszont senki sem figyelt Filip Sztaniszavljevicsre, aki négy méterről terelte a labdát a bal alsó sarokba spiccel. 1–0

A kecskemétieknek gyakorlatilag momentumuk sem volt, ennek ellenére kiegyenlítettek, szinte tényleg a semmiből. Bebeto csapott le a labdára az újpesti tizenhatoson belül, Balajcza pedig későn ért ki a kapujából, Kassai Viktor szerint pedig el is találta a csatár lábát. A televíziós visszajátszások alapján viszont nagyon úgy tűnt, hogy a szenegáli légiós azért esett el, mert egyszerűen rálépett a labdára. Mindenesetre mindez nem zavarta Vladan Szavicsot, aki magabiztosan lőtte a bal felső sarokba a labdát. 1–1

A szünetet követően az Újpest került újra előnybe nagyon gyorsan, Dusan Vasziljevics beadását követően Gyagya Attila csúsztatott a saját kapujába, Németh Viktor annyira meglepődött a védő megmozdulásán, hogy kővé dermedt a gólvonalon (2–1). Nem sokkal később Vasziljevics percei jöttek el, aki két büntetőt is értékesített, előbb az 55. (3–1), majd a 63. (4–1) percben. Utóbbi sem volt mindennapi gól, a szerb alápöckölt a labdának, a balra elvetődő Németh azonban még bele tudott érni abba, de az ismétlést már nem hibázta el a szerb.

Itt azonban még nem ért véget a gólok sora, Pierre-Yves Ngawa jobb oldali beadása után Bavon Tshibuabua lőtt 11 méterről a bal alsó sarokba (5–1). Ha ez nem lett volna elég, jött Forró Gyula, aki a mérkőzés hajrájában négy perc alatt összeszedett két sárgát, így Bekő Balázs együttese emberhátrányban fejezte be a meccset.

A végeredmény csak a 90. percben alakult ki: Sidibe beadását követően Vukaszovics fejelt a saját kapujába (6–1). Az Újpest győzelmével biztossá tette élvonalbeli tagságát, és várhatja a jövő heti Magyar Kupa-döntőt, amelyet a Diósgyőr ellen fog megvívni.

NB I
29. FORDULÓ
Újpest FC–KTE-Phoenix Mecano 6–1 (Sztaniszavljevics 14., Gyagya 48. – öngól, Vasziljevics 55., 63. – mindkettőt tizenegyesből, Tshibuabua 71., Vukaszovics 90. – öngól, ill. Szavics 37. – tizenegyesből