Bajner betalált, a Paks legyőzte a Haladást

2015.11.21. 15:29
Bartha László (a labdával) és csapata zsinórban ötödik találkozóján aratott győzelmet (Fotó: Makovics Kornél)
A labdarúgó NB I tizenhatodik fordulójában a Paks hazai pályán Lenzsér Bence és Bajner Bálint góljával 2–0-ra nyert a Haladás ellen, így már nyolc mérkőzés óta tart a veretlensége.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

PAKS–HALADÁS 2–0 (Lenzsér 49., Bajner 85.)

A helyezések alapján a forduló rangadóját rendezték meg szombat délután, Pakson, hiszen a tabella második helyén álló hazaiak a dobogó harmadik fokán, a mindössze egypontos hátrányban lévő Haladást fogadták.

A találkozó elején – a két csapat szombathelyi mérkőzését eldöntő – Németh Márió próbálkozott, de tizenöt méterről eleresztett lövését Molnár Péter szép vetődéssel védte. Az első félidő folytatásában inkább távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, de sem a válogatottban remekül teljesítő Király Gábornak, sem a paksiak kapusának nem kellett játékba avatkoznia.

Annak ellenére, hogy egyik vezetőedző sem cserélt a kiegyenlített első félidő után, a 49. percben megszerezte a vezetést a Paks. Bertus Lajos ívelt a szombathelyi kapu elé 30 méterről szabadrúgásból, Szabó János az ötösön belülre fejelt, ahol a remek ütemben érkező Lenzsér Bence a kapu bal alsó sarkába helyezett (1–0).

A gólt követően mindkét oldalon több helyzet alakult ki: előbb Szabó János fejese ment kevéssel a szombathelyi kapu mellé, majd Leandro Martínez lövését ütötte szögletre Molnár. A 67. percben a Paks eldönthette volna a találkozót, de Balázs Zsolt tizenegy méterről a kapu fölé emelt.

A 85. percben azonban már sikerült biztossá tennie győzelmét a hazai csapatnak. Egy labdaszerzés után több paksi támadó is megindult, Szabó János a frissen beálló Bajner Bálint elé ívelt, aki tizenöt méterről, a kilépő Király fölött a kapuba emelt (2–0). Bajner a 2010–2011-es idény óta először volt eredményes a magyar élvonalban (akkor a Honvédban játszott), összesen pedig az ötödik találatát jegyezte az NB I-ben.

A Paks már nyolc mérkőzés óta veretlen, és egymást követő ötödik találkozóján győzött, míg a dobogóról lecsúszó Haladást már nem csak a Ferencváros múlta felül a bajnokságban.