NB I: döntött az MLSZ, sokkal rövidebb lesz a téli szünet

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.06.19. 09:44
null
Mérkőzés idén februárban a Groupama Arénában (Fotó: Török Attila)
A december 15-i zárás után már február 2-án folytatódik a labdarúgó NB I 2018–2019-es idénye, és az is eldőlt, hogy hétvégén is rendeznek Magyar Kupa-mérkőzéseket – derül ki a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) híradásából.

 

A döntés hátterében az áll, hogy az NB I-es bajnokság téli szünete rendkívül hosszú volt. A mérkőzések nélküli időszak megtörte a csapatok felkészülését, negatív hatással volt a teljesítményre – olvasható az mlsz.hu-n.

Az MLSZ az elmúlt években fokozatosan rövidített a szüneten, de amíg nem volt minden stadionban pályafűtés, nem volt játékra alkalmas gyep a stadionokban télen. 2018 nyarára – a télen alácsövezendő Szusza Ferenc Stadion kivételével – minden OTP Bank Liga-klubnak lesz megfelelő fűtése, így a létesítményekben a leghidegebb időszakban is lehet majd meccset rendezni.

A magyarországi szünet hossza hasonló lesz a lengyel bajnokságéhoz, és rövidebb lesz, mint például az osztrák Bundesligáé.

A rövidebb téli szünet lehetővé teszi, hogy már május 19-én befejeződjön a bajnokság, ami lehetőséget teremt a nemzetközi kupákban szereplő együttesek tartalmasabb felkészülésére.

A szurkolókat érintő újdonság, hogy a Magyar Kupa hatodik fordulójának eseményei hétvégére kerülnek. Ez az a kör, amelyikben az NB I-es csapatok csatlakoznak a mezőnyhöz, így az alacsonyabb osztályú klubok hétvégén fogadhatják patinás riválisukat.

A nevezések lezárása után, június utolsó napjaiban alakul ki az új idény sorsolása, pontos menetrendje.

 

Legfrissebb hírek

Eddig nem ismert oldaláról és a magyar válogatott ezredik meccséről is beszélt Marco Rossi – videó

Magyar válogatott
Tegnap, 16:41

Újabb két Vasas-meccs kerül képernyőre

Labdarúgó NB II
2025.03.12. 12:46

A fél NB I-es mezőny pénzbüntetést kapott az MLSZ-től

Labdarúgó NB I
2025.03.07. 09:13

NB I: jól teljesítenek a fiatalok az MLSZ elemzése szerint

Labdarúgó NB I
2025.03.06. 13:33

MLSZ: ezek voltak az NB I 21. fordulójának legszebb góljai – videó

Labdarúgó NB I
2025.02.25. 14:54

A következő két NB II-es fordulóban is képernyőre kerül a Kozármisleny

Labdarúgó NB II
2025.02.24. 16:39

Elkészült az NB I 23. és 24. fordulójának pontos programja

Labdarúgó NB I
2025.02.19. 09:39

Elfogytak a jegyek a törökök elleni hazai Nemzetek Ligája-meccsre

Magyar válogatott
2025.02.18. 18:15
Ezek is érdekelhetik