• A Diósgyőr elleni (1–1) felkészülési mérkőzésen már a dupla címerrel ellátott szerelésben lépett pályára az Újpest. A lila-fehérek csapatkapitánya az előttünk álló bajnokságban is az a Simon Krisztián lesz, aki már a legutóbbi idényben is viselte a csapatkapitányi karszalagot. A szélső lapunknak elmondta, tisztában van a feladattal járó felelősségével, és próbál úgy játszani, hogy rászolgáljon a bizalomra. Ugyanakkor attól sem riad vissza, hogy csapatkapitányként, ha kell, felemelje a hangját az öltözőben. Szóba került a legutóbbi idény is, amikor az Újpest sokáig menekült a kiesés elől, de végül hatodik helyen zárt. • A Diósgyőr elleni (1–1) felkészülési mérkőzésen már a dupla címerrel ellátott szerelésben lépett pályára az Újpest. A lila-fehérek csapatkapitánya az előttünk álló bajnokságban is az a Simon Krisztián lesz, aki már a legutóbbi idényben is viselte a csapatkapitányi karszalagot. A szélső lapunknak elmondta, tisztában van a feladattal járó felelősségével, és próbál úgy játszani, hogy rászolgáljon a bizalomra. Ugyanakkor attól sem riad vissza, hogy csapatkapitányként, ha kell, felemelje a hangját az öltözőben. Szóba került a legutóbbi idény is, amikor az Újpest sokáig menekült a kiesés elől, de végül hatodik helyen zárt.
• Haraszti Zsolt, az immár 15. élvonalbeli idényére készülő Paksi FC 56 esztendős ügyvezetője nagyon örült a csapat bennmaradásának, de a legutóbbi bajnokság debreceni záró mérkőzését követően, a hazaúton már arról beszélt kollégáival, miként nézzen ki a felkészülés, kikkel erősítsenek. A sportvezető lapunknak elismerte: folyton azon töpreng, mi szükséges ahhoz, hogy még egyszer ne kerüljenek olyan helyzetbe, mint az előző idényben. Szóba került az is, mekkora utat tett meg a csapat azóta, hogy két évtizede az akkor még az NB III-ban szereplő klub vezetője lett.
• Ha a magyar irodalom ismert futballverseiből ilyen-olyan apropóból összeállítás készül, szinte elmaradhatatlan darabja a válogatásnak a Máramaros vármegyei Huszton 1884-ben született Szép Ernő A football című költeménye. Az írás A régi kedvünk című 1919-es kötetben jelent meg, de mint az a Népsport mellékletünkben olvasható cikkből kiderül, valójában a Ferencváros 1911–1912-es téli európai túrája ihlette. Szép Ernő nemcsak írt a fociról, a visszaemlékezések szerint fiatalon ki is próbálta a játékot – még ha alkata nem is éppen testedzésre predesztinálta.