Hrabina volt a DVSC legjobbja, nem hozott gólt a Kisvárda vendégjátéka

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2022.01.29. 16:47
A Debrecen hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Kisvárdával a labdarúgó NB I 18. fordulójában. A vendégcsapat Herdi Prenga kiállítása miatt emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, de a piros lap annyira későn jött, hogy a Lokinak nem volt valódi sansza kihasználni.
Nem született gól a debreceni összecsapáson
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍILIK (Fotó: Szabó Miklós)
Nem született gól a debreceni összecsapáson A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍILIK (Fotó: Szabó Miklós)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Néhány éve teljesen természetes volt, hogy egy DVSC–Kisvárda meccsen a dobogóért harcoló együttes találkozott a kiesés elől menekülő együttessel. A hétszeres bajnok Loki rendszerint a tabella elején tanyázott, míg a Várda feljutása után évekig egyetlen céllal vágott neki a bajnokságnak: megőrizni az első osztályú tagságát.

Azóta nagyot fordult a világ, a 2021–2022-es évadban a debreceni együttes az újonc – s harcol a bennmaradásért, a szabolcsi kisváros csapata pedig a második helyről várta a folytatást, csupán egyetlen ponttal lemaradva a listavezető Ferencváros mögött.

A pénteki havazás után hiába sütött ki szombaton a nap Debrecenben, mindössze két és fél ezren voltak a Nagyerdei Stadionban. Pedig a két kelet-magyarországi csapat összecsapásának azért van presztízse, a két város rivalizálása néhány évtizeddel ezelőtt még női kézilabda-rangadókon kezdődött, s most a stadionokban is folytatódik.

A vendégek az élcsapatok magabiztosságával kezdtek, Ionut-Andei Peteleu a bal szélen sűrűn került a debreceni védelem mögé, a befejezésekbe azonban hiba csúszott. Többnyire az utolsó átadás sikerült rosszul, ha pedig eljutottak helyzetig, akkor az NB I-ben kapusként ezúttal bemutatkozó Hrabina Alex hárított.

Azért érdemes ezt kiemelni, mert a játékos hét évvel ezelőtt már bemutatkozott az élvonalban, még a Nyíregyháza mezében – csak éppen mezőnyjátékosként. A Spartacus egy őszről tavaszra halasztott bajnoki meccsem, erősen létszámhiányos kerettel lépett pályára Pakson, így a mezőnyben két kapus is szerepet kapott. Vlagyimir Ovszijenko kezdőként, Hrabina Alex pedig csereként lépett pályára a támadósorban. Utóbbi aztán jó ideig várt arra, hogy valódi posztján is szerepet kapjon az élvonalban, s a Kisvárda ellen bizonyította, hogy lehet számítani rá.

Neki is köszönhető, hogy hiába volt több helyzete a vendégeknek, gól nélkül zárult az első félidő, s a forgatókönyv a folytatásban sem változott. Fölényben játszott a Kisvárda, a debreceni védelem pedig Sylvain Deslandes néhány látványos hibáját leszámítva jól állt a lábán. Különösen a hátsó alakzat bal oldalán ténykedő, az ősszel jobbára hiányzó Charleston Dos Santos futballozott magabiztosan, s ez már csak azért is dicséretes, mert a brazil játékos eredendőn a védelem közepén szokott szerepet kapni. A meccs legnagyobb ziccerét a csereként beálló Jasir Asani hagyta ki, amikor Dzsudzsák Balázs rövid visszapasszát lefülelve egyedül vezethette a labdát Hrabina Alexre, ám a kapus ezúttal is hárított. A hajrában is a Várda uralta a játékot, a Loki csak a hosszabbításban Herdi Prenga kiállítása után szabadult ki a szorításból. Igaz, ekkor a győzelmet is megszerezhette volna, ám Bódi Ádám szabadrúgása célt tévesztett, így maradt a gól nélküli döntetlen. 0–0

(Fotó: Szabó Miklós)