Nyolcvanöt esztendős október 9-én a ferencvárosi futball legendája, Rákosi Gyula, akinek élete a zöld-fehér klub, és aki a pályafutása során megdolgozott azért, hogy jó labdarúgó legyen; ha kellett, levette a pályáról az ellenfél legjobbjait, alázattal szolgálta ki csapattársait. A lapunknak adott interjúban arról is beszélt, hogy edzői közül nagy hatással volt rá Száger Mihály, Tátrai Sándor, Mészáros József és Lakat Károly is, de „valamennyiük fölött áll Csanádi Árpád”, akinél először lépett pályára az NB I-ben. Arról is mesélt, hogy annak idején akadtak problémái abból, hogy Rákosi a vezetékneve.Nyolcvanöt esztendős október 9-én a ferencvárosi futball legendája, Rákosi Gyula, akinek élete a zöld-fehér klub, és aki a pályafutása során megdolgozott azért, hogy jó labdarúgó legyen; ha kellett, levette a pályáról az ellenfél legjobbjait, alázattal szolgálta ki csapattársait. A lapunknak adott interjúban arról is beszélt, hogy edzői közül nagy hatással volt rá Száger Mihály, Tátrai Sándor, Mészáros József és Lakat Károly is, de „valamennyiük fölött áll Csanádi Árpád”, akinél először lépett pályára az NB I-ben. Arról is mesélt, hogy annak idején akadtak problémái abból, hogy Rákosi a vezetékneve.
Az immár 24 éves Marozsán Fábián, akinek vasárnap volt a születésnapja, a szerb Dusan Lajovics legyőzésével a 16 közé jutott a sanghaji kemény pályás mestertornán. A teniszező lapunknak elmondta, jólesett neki, hogy a szervezőktől kisebb ajándékcsomagot kapott, a versenyigazgató pedig személyesen is felköszöntötte. A nyolcaddöntőben Casper Ruud lesz az ellenfele, ezzel együtt reménykedik a szettnyerésben vagy a meglepetésgyőzelemben. A top tízbe tartozó norvég teniszező hétről hétre centerpályán szerepel, több tornagyőzelme van, Marozsánnak „ez új világ”.
A 130 éve született Czeisler Lajos három országban nyert hét bajnoki aranyat, egyedüli külföldiként irányította vb-n az olasz futballválogatottat, és egyike azon öt magyar labdarúgótrénernek, aki scudettóhoz segítette együttesét. A Népsport mellékletünkben olvasható írásból kiderül: a két svéd klasszissal, Gunnar Grennel és Nils Liedholmmal együtt érkezett 1949 augusztusában Milánóba, s betoppanásukkal új korszak kezdődött a klubnál. 1951-ben bajnokságot nyert a Milannal, amely 107 gólt szerezve 44 év aranymentes időszakot lezárva jutott fel a csúcsra.