Felkészülés: a Fradi bolgár, a Loki NB II-es csapattal ikszelt, a Paks osztrák gárdát győzött le

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.07.06. 20:05
A második félidőben egyenlített az FTC (Fotó: fradi.hu)
A labdarúgó NB I címvédője, a Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a bolgár CSZKA 1948 Szófiával, míg a Magyar Kupa-győztes Paks 3–1-re legyőzte az osztrák Austria Wient, a DVSC pedig ikszelt a másodosztályú Kazincbarcikával (3–3).

FERENCVÁROS–CSZKA 1948 SZÓFIA

Szombaton első felkészülési mérkőzését játszotta a Ferencváros a második ausztriai edzőtáborában. Eleinte kevés helyzetet hozott a találkozó, a lövések vagy egy blokkban haltak el, vagy a kapu mellé/fölé szálltak. A 33. percben aztán megszerezték a vezetést a bolgárok: Vaszilev bal oldali beadása után a brazil Pedrinho 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. A gól után felpörögött az FTC, de egyenlítenie nem sikerült, ám a szünet után hamar jött a gól: Ben Romdan remek keresztlabdája Pászka Lórándot találta meg a bal oldalon, a védő betört a tizenhatoson belülre, és szép csel után jobbal kilőtte a kapu bal oldalát.

A 66. percben Ben Romdan harcolt ki tizenegyest, és ő állt oda a labda mögé, azonban a kapufát találta el. Később a szófiaiak is eltalálták a kapufát, ám gól már nem született, 1–1-gyel zárult a mérkőzés.

AUSTRIA WIEN–PAKSI FC

Szép győzelmet aratott a Paks (Fotó: fk-austria.at)

A paksi csapat kétszer 60 perces mérkőzést játszott az osztrák élvonalbeli Austria Wiennel. A Magyar Kupa-győztes gyakorlatilag az első helyzetéből betalált, Haraszti Zsolt volt eredményes, aki nyolc perccel később újabb gólt lőtt, ezúttal szabadrúgásból. A félidő végén nyomott a bécsi csapat, aminek meg is lett az eredménye, egy beadás után az osztrák-horvát Tin Plavotic szépített.

A fordulás után Moritz Wels eltalálta a kapufát, a zöld-fehérek előtt viszont nem nagyon adódtak lehetőségek. A meccs utolsó harmadának elején ellenben Szekszárdi Milán távolról bevette a 24-szeres osztrák bajnok együttes kapuját, így ismét kétgólosra nőtt a paksi előny, amely kitartott a végéig. 1–3

DEBRECENI VSC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC

Három gólt lőtt a Loki, de ez a győzelemhez nem volt elég (Fotó: dvsc.hu)

Kétszer is vezetést szerzett a másodosztályú Kazincbarcika – előbb a Nyíregyházáról érkező Herjeczki Kristóf emelte át a kapust, később pedig a tavasszal öt gólig jutó Pethő Bence fejelt a hálóba. A Loki mindkét alkalommal egyenlíteni tudott Bárány Donát és Szécsi Márk találatával, ráadásul Dzsudzsák Balázs kétszer eltalálta a kapufát is.

A szünet után a DVSC került előnybe Christian Manrique távoli bombájával, majd az a Pintér Ádám egalizált, aki korábban a debreceniek utánpótlás- és felnőttcsapatában is játszott. 3–3

FERENCVÁROS–CSZKA 1948 SZÓFIA (bolgár) 1–1 (0–1)
Lienz
FTC, 1. félidő: Dibusz – Makreckis, Abena, R. Gustavo, C. Ramírez – Pappoe, Abu Fani – Szevikjan, Kehinde, Gruber – Kodro. 2. félidő: Radnóti – Kaján, Aaneba, Knoester, Pászka – Loncar, Esiti, Tóth A., Ben Romdan (Gojak, 75.) – Pesics, Bassey. Vezetőedző: Pascal Jansen
Gólszerző: Pászka (49.), ill. Pedrinho (33.)

AUSTRIA WIEN (osztrák)–PAKSI FC 1–3 (1–2)
Dietersdorf
PAKS: Szappanos (Simon B., 80.) – Kovács K. (Osváth, 80.), Ötvös B. (Szekszárdi M., 80.), Kinyik (Vas G., 60.), Debreceni Z. (Lenzsér, 60.), Kocsis B. (Silye, 80.), Papp K. (Horváth K., 80.), Balogh B. (Vécsei, 60.), Haraszti (Skribek, 60.), Szabó B. (Mezei, 40.), Böde (Könyves N., 40,; Tóth B., 80.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Plavotic (57.), ill. Haraszti (26., 38.), Szekszárdi M. (91.)

DEBRECENI VSC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC (NB II) 3–3 (2–2)
Debrecen-Pallag
DVSC: Megyeri – Sztojkovics, Lagator, Romancsuk, Ferenczi, Ojediran, Szuhodovszki, Dzsudzsák, Szécsi, Domingues, Bárány. Csere: Pálfi, Hornyák, Polozsij, Manrique, Kiziridisz, Nwachukwu, Szenaga, Kocsis D., Kohut. Vezetőedző: Szrdjan Blagojevics
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Csatári, Kártik, Varga J., Kurdics, Pethő, Szujó, Demeter, Szabó M., Herjeczki, Lucas. Csere: Fadgyas, Ternován, Bacsa, Süttő, Szamosi, Herbák, Ádám F., Pintér Á., Balázsi, Katona I., Fejes, Eckl. Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Bárány (22.), Szécsi (45.), Manrique (50.), ill. Herjeczki (7.), Pethő (39.), Pintér Á. (67.)