Futsal NB I: még az első félidőben megfordította meccsét a Haladás

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.23. 22:40
Begyűjtötte a három pontot a Haladás (Fotó: haladasvse.hu, archív)
A férfi futsal NB I 7. fordulójában hétfő este a címvédő Haladás VSE a Kecskemét vendégeként, míg a Rubeola a TFSE ellen hazai pályán nyert 3–1-re.

A Kecskemét Alekszandar Tomics 4. percben lőtt, jobb felső sarkos góljával megszerezte a vezetést, ám a Haladás hat percen belül fordított Dróth Zoltán duplájával, majd az első félidő vége előtt Rutai Balázs is betalált – fekve, fejjel, nagyjából 20 centiméterről –, beállítva az 1–3-as végeredményt.

A játéknap másik mérkőzésén a sereghajtó fogadta az utolsó előtti helyezettet. A találkozón a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, majd ugyan a vendégek szépítettek, a Rubeola a hajrában újra betalált, így 3–1-es győzelmet aratott, megszerezve első pontjait a bajnokságban, ráadásul meg is előzte a TFSE-t.

Újpest–Berettyóújfalu 4–2
Az állás: 1. Újpest 19 pont, 2. Haladás 18, 3. Veszprém 12 (31–12), 4. Kecskemét 12 (27–25), 5. Aramis 12 (23–21), 6. Nyírbátor 12 (28–29), 7. Berettyóujfalu 11, 8. Nyíregyháza 10, 9. Magyar Futsal Akadémia 7, 10. DEAC 4, 11. Rubeola 3, 12. TFSE 2