Szavazzon a XXI. század góljára! – Zsóri Dániel, 2019. február 16., Debrecen–Ferencváros 2–1

   Munkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2025.03.02. 11:19
Zsóri Dániel ollózása (Fotó: Nemzeti Sport)
A Nemzeti Sportrádió február 18-tól újabb szavazást indított. A múlt év végén megtaláltuk a XX. század magyar góljait, most újraindult „A nemzet bombázói”, amely a XXI. század legszebb, legnagyobb vagy legemlékezetesebb gólját keresi.

 

Újabb húsz gól. A Nemzeti Sportrádió szavazása a hallgatók/olvasók és a szakértő zsűri voksai alapján ezúttal a XXI. század magyar góljáról van hivatva dönteni. A Nemzeti Sportban szóban, a Nemzeti Sportrádió­ban hangban, az nso.hu-n pedig videón is megmutatjuk a jelölteket. Három héten keresztül olvashatnak és hallhatnak a nagy gólokról, amelyeket a Nemzeti Sport online felületén képben is megmutatunk, hogy aztán március 10-én, hétfőn elinduljon a szavazás a XXI. század magyar góljára az nso.hu-n. A Nemzeti Sportrádióban mindennap 17.40 után elhangoznak a részletek, végeredményt március 20-án  hirdetünk. Játékra fel!

13. ZSÓRI DÁNIEL
2019. február 16., Debrecen–Ferencváros 2–1
(a Debrecen győztes gólja)

 

Így kell ezt csinálni: 18 évesen, élete első NB I-es meccsén, 1–1-nél a 93. percben a tizenhatosról ollózva a válogatott Dibusz Dénesnek beverni a győztes gólt – Zsóri Dánielnek sikerült. „93. perc: Bódi adta középre a labdát balról, 15 méterre a kaputól Zsóri felugrott, és parádés mozdulattal, ollózva, ballal az elvetődő Dibusz mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 2–1.”

A mérkőzés után a Nemzeti Sportban így nyilatkozott a Debrecen nagyváradi születésű játékosa, aki ezért a találatért szeptemberben Puskás-díjat kapott:   „A bal oldalról Bódi Ádám hozta befelé a labdát, igyekeztem mutatni magam. Ő ívelt, a labda kicsit mögém érkezett, de mivel edzéseken sokat gyakorolom az ilyen helyzeteket, gondoltam, miért ne próbáljak meg ollózni?! Cristiano Ronaldo a példaképem, ő emlékezetes gólt ollózott tavaly a Juventus elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen, én pedig igyekszem minél többet ellesni tőle. Ezért a tréningeken tényleg sokszor próbálgatom ezt a lövést, szerencsére most meglett az eredménye.”

 

Legfrissebb hírek

Cristian Ramírez távolról egyenlített, Lenny Joseph Dibusz Dénes passzát váltotta gólra – így jutott döntőbe az FTC

Labdarúgó NB I
2025.04.23. 22:07

Tiszta apja! Remek szólógóllal jelentkezett Wayne Rooney legidősebb fia

Angol labdarúgás
2025.04.22. 17:33

Mutatjuk a BVSC-s Kelemen Patrik elképesztő győztes gólját a Vasas ellen

Labdarúgó NB II
2025.04.21. 18:23

A Real Madrid „lesimázta” a Bayernt, teljes az Euroliga rájátszásmezőnye

Kosárlabda
2025.04.18. 23:27

Marozsán Fábián majdnem lemaradt róla, hogy nyert – videó

Tenisz
2025.04.17. 21:54

Videó: Jamie Carragher odaszúrt Marcus Rashfordnak az Aston Villa–PSG előtt felcsendülő Európa-liga-himnusz kapcsán

Bajnokok Ligája
2025.04.16. 08:09

Ennyire bíznak egymásban a női kéziválogatottunk játékosai – VIDEÓ

Kézilabda
2025.04.09. 09:41

Egymásnak ugrottak Nikitscher csapattársai a kispadon – videó

Spanyol labdarúgás
2025.04.07. 13:45
Ezek is érdekelhetik