Sima győri győzelem született, és ezzel kiesett a Mosonmagyaróvár

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.04.28. 18:52
A zöldben játszó ETO számára kulcsfontosságú volt a győzelem a sereghajtó Mosonmagyaróvár ellen (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a sereghajtó Mosonmagyaróvár a harmadik ETO FC Győrt fogadta. Bumba két gólig jutott, megszerezte első győri találatát Boschilia, és a sérülésből visszatérő Farkas Balázs, illetve Csontos Dominik is betalált (0–5). Vereségével az óvári csapat kiesett a másodosztályból.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–ETO FC GYŐR 0–5 (0–4)
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 1000 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Ring Kevin, Szabó Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Simita, Czingráber, Deák I., Bekker – Kapornai, Végső (Gáncs, 85.) – Csóka D. (Vukaszovics, 74.), Illés D. (Szabó B., 62.), Horváth K. (Papp L., 85.) – Szendeff (Puhtyejev, a szünetben). Vezetőedző: Nagy Ádám
ETO: Gyurákovics – Vera (Diarra, 78.), Szépe, Boldor, Csontos D. – Vingler (Urblík N., 62.), Anton – Boschilia (Riquelme, 78.), Skvarka, Bumba – Lukics (Farkas B., 62.). Vezetőedző: Borbély Balázs
Gólszerző: Boschilia (10.), Bumba (17., 33.), Csontos D. (21.), Farkas B. (74.)
Nagy Ádám: – Az első félidőben lábon lőttük magunkat három pontrúgással, ez rányomta a bélyegét a mérkőzésre.
Borbély Balázs: – Hektikus héten vagyunk túl. Hogy ez a teljesítmény mire lesz elég az utolsó négy fordulóban, nem tudom, de szeretnénk kihozni magunkból a maximumot.

A héten új edzőt neveztek ki a győriek élére, és Borbély Balázs érezhetően új lendületet tudott adni a csapatnak. Bár az első percekben még tartotta magát a hazai együttes, még helyzetig is eljutott, aztán viszont a győriek vették kézbe az irányítást. Egy jobb oldali szöglet után egy nagy Boschilia-góllal kezdődött meg a zöld-fehérek parádéja, aztán Bumba növelte a zöld-fehérek előnyét hét perccel később. Újabb négy perc elteltével lemásolta az ETO az első találatot – ezúttal Csontos Dominik lőtt a hálóba. A 33. percben megint egy jobbról érkező szöglet okozta a megoldhatatlan problémát az óvári védelemnek: Bumba lőtt közelről a kapuba.

A második félidőben már nem volt ilyen hatékony a győri támadójáték. A hazaiak el-eljutottak ugyan a győri kapuig, de gólt nem tudtak szerezni. Farkas Balázs viszont jól szállt be a második félidőben, és növelni tudta az ETO-előnyt.

A győriek az ötgólos győzelmüknek köszönhetően 57 pontosak, és mivel a Vasas döntetlent játszott a Tiszakécske ellen, a különbség egy pontra csökkent a két csapat között. 0–5