Háromszor is betalált a Barcika, és mindhárom pontot elvitte Szombathelyről

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2024.05.05. 16:54
A kék mezes barcikaiak Szombathelyen léptek pályára
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Kolorcity Kazincbarcika 3–1-re győzött a Szombathelyi Haladás vendégeként.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–3 (0–2)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 737 néző.  Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS: Pálfi – Beronja (Horváth A., 89.), Jagodics M., Ene, Bolla G. – Erdei C., Szakály A. (Zvekanov, a szünetben) – Horváth R. (Csernik, a szünetben), Rácz B., Mohos (Kelemen M., 63.) - Katona I. (Pintér F., a szünetben). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Heil, Szekszárdi M., Dobozi (Papp M., 78.), Kotula – Csilus T., Pethő (Kurdics, 67.) – Pinte B., Csatári, Kártik (Szabó B., 67.) – Pekár L. (Ádám F., 78.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Zvekanov (86.), ill. Kotula (4.), Pekár L. (8., 55.  – az elsőt 11-esből)
Alekszandar Jovics: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, utána már nagyon nehéz volt visszajönni a meccsbe. Az ellenfelünk minden helyzetét kihasználta, gratulálok a győzelméhez.
Csábi József: – Az első perctől kezdve fegyelmezetten, nagy akarással futballoztunk, és egy jó csapat ellen teljesen megérdemelten nyertünk.

A hazaiak szempontjából rémálomszerűen, a vendégek szemszögéből nézve álomszerűen kezdődött a mérkőzés. A kazincbarcikai csapat előbb akcióból, majd büntetőből volt eredményes – nyolc perc játék után 2–0-ra vezettek a borsodiak. A két gól alaposan megfogta a hazaiakat, ám aztán összekapták magukat, és átvették a játék irányítását. Újabb gólt mégis a kazincbarcikai csapat szerezhetett volna, de Pethő a lécet találta el.

A szünet után is a hazaiak kezdtek aktívabban, de gólt ismét csak a vendégek szereztek. Eldőlt a mérkőzés, a hátralévő időben a vasiak próbáltak legalább szépíteni – ez a lefújás előtt sikerült is. A Kazincbarcika némileg meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott. 1–3

18. Mosonmagyaróvár31552125–62–37 20

Köszöntjük kedves olvasóinkat. Meglátjuk, mire megy az előző három fordulóban mindössze egy pontot szerző Szombathelyi Haladás a két vereséget követően legutóbb a Bp. Honvédot legyőző Kazincbarcika ellen.