Hátrányból nyert rangadót a Vasas, gólgazdag meccsen ikszelt a Honvéd – ez történt az NB II-ben

2024.07.28. 21:05
Könyves Norbert (balra) visszatért és betalált – a Vasas legyőzte a Kisvárdát (Fotó: Tóth Patrik/Vasas FC)
A 17.30-kor kezdődött Budafoki MTE–Bp. Honvéd (3–3) találkozót követően 19 órától további hét mérkőzést rendeztek egy időben a labdarúgó NB II vasárnapi nyitó fordulójában. A programból kiemelkedett a feljutásra legesélyesebbnek tartott két csapat, a Vasas és a Kisvárda fővárosi rangadója, amelyet hátrányból felállva a piros-kékek nyertek meg. Az NB I-ből kiesett, alaposan átalakult Mezőkövesd nem bírt otthon a BVSC-vel, kétgólos előnyt követően maradt alul a Szeged az újonc Tatabánya otthonában. Az NB III-ból felkerült Szentlőrinc Ajkán tudott győzni, a Békéscsaba pedig a 93. percig nyerésre állt Kozármislenyben, de végül be kellett érnie a döntetlennel.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

VASAS FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 3–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1820 néző. Vezette: Csonka Bence (Belicza Bence Péter, Ország Péter)
VASAS: Jova L. – Pávkovics (Deutsch L., a szünetben), Baráth B., Otigba (Iyinbor, 44.), Ódor – Hidi M. S., Urblík J., Doktorics – Mamusits (Girsik A., a szünetben), Tóth M. (Rácz B., 89.), Radó (Könyves N., 65.). Vezetőedző: Gera Zoltán
KISVÁRDA: Hrabina – Cipetic, Jovicic, Lippai, Körmendi – N. Ponomarenko (Osztrovka, 64.), Matic (Szőr, 82.) – Szpaszics (Scsadej, 90+1.), Soltész I. (Molnár G., 64.), Camaj (Soltész D., 64.) – Mesanovic. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Camaj (0–1) a 13., Urblík J. (1–1) a 45+2., Radó (2–1) az 56., Könyves N. (3–1) a 87. percben
Kiállítva: Lippai a 90+2. percben
Gera Zoltán: – A szenvedélyt és az akaratot láthattuk a csapattól, ennek nagyon örülök. A Kisvárda vezető gólja előtt is uraltuk a mérkőzést, majd nem tört meg a lendületünk, szünet előtt nagyon jókor jött a gól. A második játékrészben is folytattuk a jó játékot, igaz, a vezető gólunk után az is benne volt a levegőben, hogy a Kisvárda egyenlít. Szerkezetet váltottunk, és bár nem terveztük a mély védekezést, időnként arra kényszerültünk. A harmadik góllal lezártuk a mérkőzést.
Feczkó Tamás: – Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogyan szerettük volna, megszereztük a vezetést, és további helyzeteink voltak a második gól elérésére. Az első félidő második felében a Vasas fölénk kerekedett, de csak rögzített helyzetekből veszélyeztetett, a legrosszabbkor kaptuk az egyenlítő gólt. Bosszantó, hogy a második találat előtt labdabirtoklásunkból kaptunk gólt, utána pedig már nem tudtuk feltörni a mélyen védekező Vasast.

BUDAFOKI MTE–BUDAPEST HONVÉD FC 3–3 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, BMTE Sporttelep, 1000 néző. Vezette: Kovács Imre (Szalai Dániel, Máyer Gábor)
BUDAFOK: Auerbach – Fekete M., Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Zuigeber (Nándori, 83.), Szabó B. (Szűcs P., 83.), Sztojka D. (Merényi Á., 64.), Kovács D. (Rétyi, a szünetben) – Németh M. (Kun B., a szünetben) – Vasvári. Vezetőedző: Dajka László
HONVÉD: Gyetván – Pauljevics, Pekár I., Szabó A., Benczenleitner – Keresztes N., Nyitrai B. (Sigér Á., 61.), Lőrinczy – Kerezsi, Holman (Simon B., 61.), Medgyes Z. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Holman (0–1) a 36., Oláh B. (1–1) a 47., Kalmár O. (öngól, 1–2) a 66., Merényi Á. (2–2) a 70., Vasvári (3–2) a 86., Kerezsi (3–3) a 90+6. percben
Dajka László: – Visszafogott első félidő után korán sikerült egyenlítenünk, majd egyáltalán nem érdemtelenül fordítottuk meg a mérkőzést. Az utolsó percekben 3–2-nél el is dönthettük volna a három pont sorsát. Természetesen rosszulesik a kései egyenlítő gól, de a lehetőségek alapján azt kell mondjam, igazságos eredmény született.
Csertői Aurél: – Nehéz értékelni, mert úgy gondolom, hogy kézben tartottuk a mérkőzést. Az első félidőben az ellenfélnek lehetősége sem volt, megérdemelten szereztük meg a vezetést. Gyermeteg gólokat kaptunk, nem szabad megengedni, hogy ilyen helyzetbe kerüljünk. Az utolsó 20 perces küzdésért dicséret illeti a csapatot, de hozzá kell tennem, hogy szerencsés körülmények között egyenlítettünk.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–BVSC-ZUGLÓ 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
MEZŐKÖVESD: Juhász I. – Csirmaz (Bányai P., 67.), Varjas Z., Bora, Zachán – Zvekanov – Harsányi I. (Kojnok , 67.), Krausz (Posztobányi, 67.), Cseri T. (Kállai Z., 78.), Cibla (Kállai K., 85.) – Szalai J. Vezetőedző: Tóth Mihály
BVSC: Erdélyi B. – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Hidi P., Pekár L. (Kelemen P., 90.), Szilágyi M. (Tóth K., 66.) – Székely K. (Májer, 76.), Nwachukwu (Zamostny, 76.) – Bacsa (Nemes M., 90.). Vezetőedző: Csábi József
Tóth Mihály: – Igazságos döntetlen született – nem lehetek elégedetlen, a fiúk mindent beleadtak. Az első húsz percben több lehetőségünk volt, a szünet után viszont ötlettelen lett a támadójátékunk. Türelem kell a csapat és az új játékosok irányába; várható volt, hogy ma még döcögni, akadozni fog a játék. Hosszú út áll még előttünk.
Csábi József: – Bő egy évvel ezelőtt a két csapat között kétosztálynyi különbség volt – talán ez látszott az első tíz percben, amikor túlságosan tiszteltük az ellenfelet. Utána rendeztük a sorainkat, stabilak lettünk és olyan meghatározó futballal rukkoltunk elő, aminek köszönhetően közelebb álltunk a győzelemhez. Van némi hiányérzetem, Kövesden hagytunk két pontot.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–2 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Molnár Attila (Mohos Milán, Nagy Viktor)
Csákvár: Zelizi – Murka, Karacs, Gregor Z., Nahirnij (Juhász L., 88.) – Major M. (Dusinszki, 58.), Farkas A., Szakály D. – Haragos (Szalai P., 70.), Nagy Z. (Simon A., 70.), Szabó B. (Jablonszkij, 88.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Kazincbarcika: Bánhegyi – Csatári, Szujó (Polgár K., 7.), Bacsa B. (Katona I., 76.), Süttő (Demeter, 58.) – Lucas, Varga J., Kártik – Herjeczki (Szabó M., 58.), Pethő B., Bódi Á. (Pintér Á., 76.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Haragos (1–0) a 18., Karacs (2–0) a 71., Pethő B. (2–1) a 73., Kártik (2–2) a 82., Dusinszki (3–2) a 90+4. percben
Tóth Balázs: – Nehéz felkészülésen vagyunk túl, újabb kihívások jönnek, de a célunk, hogy egységesek, összetartóak maradjunk, és tiszta lelkiismerettel nézzünk egymás szemébe, legyen bármi is az eredmény.
Erős Gábor: – Ellentétes félidőket láthattak a nézők, az első játékrészben jobb volt a Csákvár. Mi sajnos csak kettő nulla után nyújtottuk azt, amit végig kellett volna. A foci igazságtalan játék, mi az utolsó pillanatokban  kapufát lőttünk, a hazaiak pedig egy lecsorgó labdából megnyerték a meccset.

SOROKSÁR SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Mergl – Németh E., Say, Kékesi, Nagy O. – Tóth A. (Vass Á., a szünetben), Köböl – Szabó Sz. (Dobos Á., 69.), Manner (Somfalvi, 85.), Halmai Á. (Dragóner F., 78.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Szegi, 77.), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Hudák M., Kovács D. (Hajdú Á., 61.) – Horváth R., Katona M., Ugrai (Kiss N., 87.) – Adamcsek (Piscsur, 61.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Halmai Á. (1–0) a 22., Ugrai (1–1) a 68., Piscsur (1–2) a 84. percben
Lipcsei Péter: – Az első félidő jobban nézett ki, a második játékrész viszont egyáltalán nem tetszett.
Tamási Zsolt: – Értetlenül állok az első negyvenöt perc előtt, de a második félidőben szenzációs szabadrúgásgóllal és egy gyönyörű fejessel megnyertük a mérkőzést. Úgy érzem, a második játékrész a miénk volt.

OPUS TIGÁZ TATABÁNYA–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA  3–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 1300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Ring Kevin)
TATABÁNYA: Lóth – Buna, Jagodics M., Harsányi D. – Csernik (Vida K., 80.), Szegleti, Bertus (Jelena, 52.), Katona K. (Varga D., 52.)  Árvai (Vass P., 52.), Eördögh, Letenyei (Soltész B., a szünetben). Vezetőedző: Gyürki Gergely
SZEGED: Takács J. – Gera N., Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. – Varga B. (Kurdics, 66.), Márkvárt, Haris (Pruska, 85.) – Papp Á. (Sarr, 80.), Borvető, Takács-Földes (Mohos, 66.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Varga B. (0–1) a 23., Varga B. (0–2) a 49., Szegleti (1–2) az 55., Jagodics M. (2–2) a 61., Soltész B. (3–2) a 82. percben
Gyürki Gergely: – Az első félidei eredmény kicsit hízelgő volt ránk nézve, majd ráadásként bent maradtunk az öltözőben. A hármas cserének köszönhetően kettő kettő után ki-ki meccset sikerült a magunk javára fordítanunk.
Michael Boris: – Hatvan percig azt játszotta a csapat, amit elterveztünk, ám ilyen az NB II, agyonnyert mérkőzést sikerült elvesztenünk.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 650 néző. Vezette: Bana Gergely (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter (Beke, 88.), Vajda R., Horváth D., Turi – Nagy E., Kozics – Pesti (Kócs-Washburn, a szünetben), Major S. (Horváth P., 67.), Kirchner – Daru (Barkóczi, 80.). Vezetőedző: Pinezits Máté
BÉKÉSCSABA: Póser – Kuzma, Kovács G. (Hodonicki, 88.), Csató – Kővári R. (Maronyai, 75.), Szabó B., Tóth M., Mikló – Kóródi (Pintér N., 67.) – Zádori (Vólent, 75.), Czékus (Sármány, 67.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Pintér N. (0–1) a 87., Kirchner (1–1) a 90+4. percben
Pinezits Máté: – Sok gondunk ellenére rászolgáltunk a döntetlenre.
Csató Sándor: – Sajnos a hajrában elveszítettünk két pontot.

FC AJKA–SZENTLŐRINC 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Király Zsolt)
AJKA: Horváth D. Kitl (Bobál G., a szünetben), Tar, Frák, Kovács N. Csizmadia Z. (Horváth P., 78.), Tóth G. (Jagodics B., 69.) Sejben, Pantovics (Szarka Á., 69.), Zsolnai Borsos F. (Major G., 64.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZENTLŐRINC: Gyurján M. Szekszárdi T., Dinnyés, Keresztes B., Stifter (Papp Cs., 66.) Kesztyűs M., Medgyesi (Hleba, 73.) Rab Nagy R. (Tarcson, 73.), Tóth-Gábor, Heles (Hajdú R., 73.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Tóth-Gábor (11-esből, 0–1) a 27. percben
Schindler Szabolcs: – Jól kezdtünk, az első negyedórában több lehetőségünk volt, kontroll alatt tartottuk a meccset. A meccs végeredményét a tizenötödik-negyvenedik perc közötti időszak határozta meg. A kapott gól után sokat hibáztunk védekezésben. Egy hiba, egy büntető – elkerülhető gól volt. A második félidőben változtattunk, kockáztattunk, így nyílttá vált a meccs.
Waltner Róbert: – Büszke lehetek a csapatomra, hiszen mindent megtett. A keretünk az utolsó hétre alakult ki, így taktikát csak az elmúlt tíz napban gyakorolhattunk. A hazai beadásokat jól védekeztük le, pedig hét magas játékosa is pályán volt az Ajkának. Az utolsó másodpercig figyelnünk kellett, majdnem tíz perc volt a hosszabbítás, vért izzadtunk, de nem hagyott ki a koncentrációnk.